Skocz do zawartości

[10792g] Merida Matts TFS 20' by Wowo3003


Wowo3003

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zmieniłem łańcuch na Wippermanna Connexa 904 - 288g i zaciski na Bolt-On - 68g. Aktualna waga to 11.497, czyli <11,5 już jest, jeszcze troszke i będzie koło 11 :D . Zamówione też mam siodło - jednak Selle Italia Filante. Mówiłem, że nie kupie selle, ale to nie jest z naturalnej skóry ;) Powinno być ok 130g zbite ;) jeszcze owijka, dętki, rogi i będzie <11 :) Jakie dętki polecacie w wadze ok 100-120g? Jak dojdzie siodło wstawie pełną rozpiskę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedło doszło - jest przepiękne :P Na wadze z dokładnością do 5g pokazało się 180, czyli w najgorszym wypadku waży 182 i tyle właśnie dodam do rozpiski. Kiedyś przy okazji ściągania zważę na jakiejś dokładniejszej wadze (nie byłem tym razem pożyczyć tej co wcześniej, tylko ważyłem w "Koko" :) )

Aktualna waga - 11343g:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Doszła owijka i jedna dętka Continental Lite. Oto cała specyfikacja:

 

Dętka P - Continental Lite - 125

Dętka T - Continental - 210

Owijka - Bike Ribbon - 30

Hamulec P - Shimano XT (alu bolt) - 302

Hamulec T - Shimano XT (alu bolt) - 338

Kaseta - Shimano XT CS-M760 - 282

Kierownica - Tioga TaskForce XC - 128

Klamki Ham. - Shimano XT

Koło przednie (XT, DT Revo, Equalizer 21, dartmoor alu)- 770

Koło tylne (XT Tuned, DT Revo, Equalizer 21, dartmoor alu) - 915

Korby - Shimano XT FC-M770 bez sup - 780

Łańcuch - Wippermann Connex 904 - 288

Manetka P - Sram X-9 - 126

Manetka T - Sram X-9 - 128

Manetka Pop-lock - Rock Shox - 50

Mostek - X-mission 120mm - 161

Opona P - Kenda Karma Kevlar 2.0 - 483

Opona T - Kenda Karma Kevlar 2.0 - 488

Pancerze - Shimano - 56

Pedały - Shimano PD-M520 - 376

Przerzutka P - Shimano XT FD-M770 - 156

Przerzutka T - Sram X-9 SGS - 224

Rama - Merida TFS 100-V (suport, piwoty i stery) - 2078

Rogi - X-Mission - 140

Siodło - Selle Italia Filante - 182

Stery - Cane Creek - z ramą

Sztyca - X-Mission (docięta drastycznie) - 239

Tarcze ham - Dartmoor Nano 160mm - 184

Top-cap - Cane Creek (stalowa śruba) - 16

Widelec - Rock Shox Pilot SL - 1862

Zaciski kół - Shimano XT - 170

Zacisk Sztycy - Accent Lite - 21

 

Nowa waga - 11.178g :P

 

P.S. Akurat mi się udało wstrzelić przed aktualizacją :D Fotki wstawie jak zrobie coś ładnego w terenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Oj Mikołaju... Najpierw piszesz, żebym sobie obciachu nie narobił, a piszesz to no forum zamiast na PW... Troche niekonsekwencja, albo zwyczajnie chciałeś mi dokuczyc :) . To 'puki' zostało celowo napisane, bo to 'cytat', jednak zapomniałem je umieścić w cudzysłowie. Proszę o ulgowe potraktowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

JEST! Zszedłem poniżej 11kg! :) Nowe nabytki to dętka accenta - nie jakiś superlight, kupiony w pośpiechu ale waży w miarę rozsądne 183g oraz rogi Smica o wadze 57g, jak zapewnia sprzedawca z allegro u którego je dziś wygrałem. Jak dojdą, to jeszcze sprawdzę, ale skoro o tym napisał, to pewnie tak faktycznie jest. Dzięki tym zmianą nowa waga mojego roweru to 11.960g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam jedną wątpliwość: oprałeś teflonową otulinę o prowadnicę linki X-9, tym samym każda zmiana przełożenia z tyłu powoduje ruch tejże otuliny, która winna IMO „stać” w bezruchu niczym zewnętrzna część pancerza. Sam ostatnio miałem jazdę z implementacją aligatorów. Instrukcja załączona przez producenta jest dalece niewystarczająca i dopiero lektura wątków na LB rzuciła więcej światła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już jakis czas temu wymieniłem śrubki w przerzutce tylnej na próbę na Pro-Bolty od Sime. Kolor ich zadowala mnie powiedzmy w 80%, bo widziałem u innych Pro-Bolty w miocniejszej czerwieni, a moje są trochę różowe. Nie aż tak, jak samoróby od innych kolegów z forum, ale troszkę tak. Mimo wszystko Alligatory mają podobny odcień, więc jest okej. Co by nie być gołosłownym, dodaje foto. Znowu znalazłem chilkę akurat w dzień updejtu rankingu :D Waga 10.930-3=10.927ggallery_108978_429_48888.jpg

Edytowane przez Wowo3003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...