Skocz do zawartości

[opony] Wybór uniersalnych opon do treningów/ścigania


Rychlapl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z racji tego, że moje Conti Speed King Supersonic wołają już o emeryturę, stanąłem przed dylematem wyboru nowych opon.

Muszą być lekkie, dosyć uniwersalne w terenie i nie dawać zbyt dużych oporów. Mówiąc teren, mam na myśli różnorakie maratony.

Generalnie opony zmieniam tylko, gdy wiem , ze będę jeździł długo po asfalcie (slicki) a tak to jeden komplet-lenistwo.

 

Speed Kingi dosyć fajnie spisywały się w terenie, generalnie jestem zadowolony. Dawały radę poczynając od suchego Nałęczowa, kończąc na błotnej kąpieli w Bielawie.

 

I teraz pytanie, kupić znów SK S czy może:

 

-Maxxis Larsen TT Kevlar

-Schwalbe Racing Ralph

-Continental Race King Supersonic

 

Jeździłem ostatnio na IRC Serrac XC, bardzo małe opory na asfalce, ale w zakrętach, chociażby w lesie, rowerek często "sam" wybierał trasę przejazdu.

 

Prosiłbym o opinie poparte własnymi doświadczeniami, ewentualnie z pewnego źródła. Bardzo nie lubię, gdy ktoś się wypowiada na temat czegoś, czego nigdy na oczy nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RR - z mokrym wcale tak źle sobie nie radzi, stosunkowo niskie opory toczenia , a trwałość niezła ... to moje odczucia ...

 

Continental Race King Supersonic , też na oczy widziałem i jeździłem w wersji 2.2 oraz 2.0 - ta pierwsza naprawdę nieźle filtruje małe nierówności , niskie opory toczenia , niezłe trzymanie , wersja 2.0 słabiej amortyzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Z wyczytanych opinii lepiej pchac się w 2,2 zdecydowanie lepsze tłumienie drgań a różnicy w oporach nie do wychwycenia.

 

Ja od siebie dopytam:

 

Bardzo podobną oponą jest Hutchinson Cobra Air Light 2.1. Jak uważacie czy będzie ona szybsza na ubitym od Conti Race king Supersonic 2.2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...