Skocz do zawartości

[hamulce] Avid Juicy 3 (nowe)


wojtekkrakow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie zaznacze że przewertowałem to forum, i inne, google, youtuby i inne, i probowałem manualnie dłubać ale rozkładam ręce . Najprostszym rozwiązaniem jest zostawić 100 zł w serwisie, ale przecież nie o to chodzi.

 

Zamontowałem nowe hamulce Avid Juicy 3. Montaż bez większych problemów, mam dobre narzędzia i cierpliwość. Problem jest taki że okładziny ocierają o tarcze. (ewidentnie jeden tłoczek nie cofa się , no minimalnie się cofa, ale b.mało)

 

-podjąłem próby rozsunięcia okładzin, ok, poszło, po zaciśnięciu klamki jednak wraca.

-wyjąłem okładziny, jeden tłoczek delikatnie cofnąłem i wszystko wygląda ok, zakładam wszystko z powrotem , naciskam klamke i znów tłoczek się nie cofa tak jak powinien

-ociera równomiernie, nie mam problemu z krzywą tarczą czy kołem

 

Obawiam się że czeka mnie rozebranie zacisku, albo serwis. Prawde mówiąc czytałem już tyle porad, każda lepsza od drugiej i mimo szczerych chęci nic nie idzie.

Będe wdzięczny za nie usuwanie kolejnego wątku o tym, a jedynie łopatologiczne wytłumaczenie "o co chosi? "

 

Z góry dzięki

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pudeleQ Tak, adapter, tarcza, koło, wszystko jest idealnie rownolegle ze sobą, po ręcznym odepchaniu tłoczka nic nie ociera, dopiero po nacisnięciu klamki klocki zaciskają się i jeden nie wraca powodujac ze szpary miedzy tarcza i klockami nie ma i tarcza rownomiernie caly czas ociera. Problem już ustaliłem, dokładnie przyjżałem się zaciskowi i widać ze jeden tloczek nie wraca. Niestety rower nie ma zamontowanej kasety i lancucha, bo czekam na nowe. Mozliwe za jakbym rozjezdzil swierze czesci (hamulce sa nowe), przychamowal pare razy pozadnie to moze by samo przeszlo. Tak musze grzebac "na sucho". Chyba sprobuje rady Schwefela .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :P

 

zrobiłem probna przejazdzke, niestety trze dosc ostro, zadzwonilem do serwisu w krakowie do variobike, gosc powiedzial : panie, idz pan, zrob 300 km i wtedy porozmawiamy, zapewniajac ze takie obiawy to norma i malo nowych hamulcow dziala na dzien dobry dobrze, zgrubsza powiedzial ze smar jeszcze sie dobrze nie rozprowadzil i moga byc delikatnie zapieczone, ale jesli to nowe, to zaproponowal mi wjechac gdzies wysoko i zjechac ostro, rozgrzac do czerwonosci i tak do skutku ;), poslucham, w koncu mogl wziasc kase i pogrzebac przy nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ano z juicy 3 tak to już jest :)

regulacja ?? obracasz kolem i uważając na palce ustawiasz zacisk pomału dokręcając , tłoczek który się nie chowa można : oczyścić , następnie nalać kilka kropel np finishline i wcisnąć tloczek do środka i tak ze 5 razy :) potem tloczek popsikać np alkocholem , sam tak robiłem i pomogło , ale ogólnie to myśle ze i sam tłoczek musi się dotrzeć.. aha podczas rozciskania tloczka uwaga na rdzeń popychający klocek , łatwo go ukruszyć !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...