Skocz do zawartości

[rama] do 1500 zł do XC


zeton

Rekomendowane odpowiedzi

Radon ZR Litening+hak+4 śruby - 1544g - realna waga mojej ramy.

 

mama ja już rok i jest super -,sztywna, lekka .

http://www.bikecenter.pl/index.php?p1475,r...r-litening-rama

 

a Gianta XTC możesz mieć za 1500 z 2009roku za 1499:-) wagi nie ma ale można wysłać maila i zważą............

http://www.centrumrowerowe.pl/002568/GIANT...09/Produkt.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Gianta XTC możesz mieć za 1500 z 2009roku za 1499:-) wagi nie ma ale można wysłać maila i zważą............

albo i taniej http://www.allegro.pl/item679517916_piekna..._m_18_nowa.html

poza malowaniem niczym sie nie różni od modelu 2008. wyższa cena nowszego modelu sprawila to, że mam model 2008. jeszcze niedawno byl n a allegro XTC 2008 za jakieś 1150pln jak dobrze pamiętam. jeśli chodzi o 2009 ten z aukcji jest bez piwotów ale opowieści, że one w ogóle nie występują w wersji pod Vki możesz włożyć między bajki :)

jest jeszcze Cube. jakiś model za ok 1500pln w wadze troche mniejszej od XTC bo ok 1,52g. ale malowany nie tak ładnie jak te niższe modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy już dyskutuja, szukają ram, a kolega QauczuQ jeszcze się nie sprecyzował do czega ma być rama. Trochę to bez sensu.

nie znał wagi XTC to już zna B)

przy okazji może wyczyta coś co Go zainteresuje. tymbardziej że to opinie o ramach które sam wymienił więc pewnie chciałby wiedzieć o nich więcej. chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, sory ale niedziela i obowiązki rodzinne mnie wezwały.

 

Nie jestem zawodnikiem i jeżdze dla siebie. Lubę szybkie zjazdy w trudnym terenie (kamieniste trakty leśne) i nie oszczędzam roweru, amorek to R7 80 mm.

 

Ten radon zr-litening wydaje się bardzo fajny choć Merida też z wygladu mi się podoba. Giant jakoś do mnie nie przemawia, drogi porónując do radona.

 

 

EDIT:

Jeżeli wybrał bym radona tyo chyba 18 cali będzie ok?

 

EDIT2:

 

a co sądizcie o Boplight i Poison np. http://www.extreme-shop.nazwa.pl/pro-sport...roducts_id=2365 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro pomierzę wymiary swojej ramy i sprawdzę ile rzeczy będzie trzeba wymienić przy zakupie nowej.

 

Pod uwagę biorę: radona, cuba (tutaj nie wiem jaki model bo nie mogę znaleźć sklepu co mają te ramy) i meridę. A centurion też jest ok. Zobaczymy jak pomierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Boplighta !! - Może dlatego, że sam mam ?? B)

Za 1400 zł masz ramę, która waży 1300g, jest zrobiona z tego samego aluminium z jakiego robią KTM ( w sumie Boplight to KTM) i wygląda świetnie.

 

 

Wytrzymałość - Patrząc na twoje R7 80 mm skoku, na pewno chodzi Ci o XC i Maratony, więc waga powinna dla Ciebie mieć znaczenie, a co do samej ramy, to nie martw się, już parę razy byłem w górach i to na amorku 130mm, który chyba nie jest zalecany przez producenta do tej ramy, i tak już służy mi 2 rok( na co dzień jeżdżę na amorku 100mm, tylko na Freeridowe wyprawy zakładałem 130mm).

 

A to że ktoś tam miał problemy z czymś, to zawsze tak jest, na forum jaka się gorąca dyskusja zrobiła na temat avida J7, w którym jedni chwalą, a inni krytykują, ale zawsze tak jest w życiu.

 

Oczywiście propozycje podane przez kolegów na górze, też są godne uwago, ja tylko przedstawiam moją alternatywę.

 

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ramy Centurion - to ramy robione przez Meridę - jednak wg. mnie lepszy projekt - ramy mają niższy przekrok.

Do ramy może być montowany amor 80 mm. jak i 100 mm.

Dlatego właśnie taką nabyłem synowi i poskładałem na niej rower.

dscf5635.th.jpg

tutaj można znaleźć geo ramy :

http://www.centurion.de/Bikes.Detail?bike_id=35

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna ta rama.......równo 1600g?

podoba mi sie kolorystyka ..tylko górna rura tak obniżona przy rurze podsiodłowej tak trochę dziwnie wygląda...masz może zdjęcie całego roweru syna.

Tak, rama waży 1600 gr. z misakami sterów, rura podsiodłowa obniżona, i o to właśniechodzi, żeby miała niżej przekrok - jest bardziej uniwersalna, świadomie taką wybrałem, po dosyć długich poszukiwaniach. W grę wchodził też Radon i Merida , ale odpadły.

Fotę roweru może kiedyś wrzucę, mogę tylko napisać, że nie jest cienki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyślałem sprawę. Wczoraj podczas prawie 5h(4h36) przejażdzki (99.9 km) intensywnie myślałem co robić. I koniec konców nie kupuje nowej ramy. Stwierdziłem że nie ma sensu wymieniać czegoś co jest dobre, mimo większej wagi, dobrze mi się jeżdzi a rower o 0,5 kg cięższy to nie tragedia a przecież jeżdzę także po to aby utrzymać ciało w niezłej formie. Więc dzięki za propozycje i swoje uwagi. 3manko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...