Skocz do zawartości

[model 3D] Części rowerower modelowane w 3D


Rekomendowane odpowiedzi

@Koen Wyższym celem było zaliczenie przedmiotu ;) a teraz już na spokojnie mogę ja dopracować ze wszystkimi szczegółami bo wcześniej nie miałem na to czasu.Program to Autodesc Inventor 2011 wersja akademicka.

@bodziekk Tak zgadłeś, na tej uczelni i z tym Panem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

:o:o :o

Zainspirowałeś mnie do tego, żeby się tym zainteresować. Przecież to wygląda jak żywe :D Możesz zdradzić czy używasz jakichś dodatkowych pluginów renderujących do 3dsa? Od czego mógłby zacząć laik tzn. jakie tutoriale i inna wiedza przyda się aby chociaż trochę zbliżyć się do tego co prezentujesz?

 

BTW, ile czasu zajęło Ci zaprojektowanie tego a ile renderowanie? :)

 

Podziwiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, renderuje w Vrayu. Ciężko mi polecić jakieś tutoriale bo ich nie znam, zapewne przyda się jakiś podstawowy omawiający użycie map HDRI do oświetlenia sceny. Model tak naprawdę nie jest wykonany w 3ds max tylko zaimportowany z programu CAD, musiałem jednak popoprawiać siatke po imporcie i dorobić detale typu gwinty, śrubki. No i oczywiście tekstury. Sam render to jakieś 10-15 minut. Tylko ile tych renderów trzeba zrobić zanim uzyska się dobry efekt...

 

Przypomniało mi się na koniec - nie tak dawno zacząłem stosować Gamma 2.2 i jakość renderów znacznie się poprawiła (realizm), także jeśli masz opanowane podstawy to polecam: http://www.aversis.be/tutorials/vray/essential_gamma_01.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...