Skocz do zawartości

[siodło] Tune speedneedle


Bula

Rekomendowane odpowiedzi

Masakrycznie niewygodne. Dopiero po zdarciu poszycia i dołożeniu 2giej warstwy pianki zaczęło nadawać się do jazdy. Problem tkwi jednak bardziej w beznadziejnym wyprofilowaniu siodła a nie jego twardości. Jest, według mnie, kiepsko ukształtowane. No i kosztuje nie mało ;) . Dobór siodła to mocno indywidualna sprawa ale osobiście odradzam, zdecydowanie niewygodne, przynajmniej pod mój tyłek.

Do staranności wykonania też można mieć też zastrzeżenia, ale dzielnie znosi jazdę w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam takiego siodełka tylko w wersji ze skórą od końca kwietnia. Napoczątku tez miałem problem z dopasowaniem kąta i wysunięcia siodła ale po jakims czasie ustawiłem tak jak powinno być. Po połowie sezonu zaczęła mi schodzić farba (na tych miejscach co ma najwięcej styczności z udami czyli ruszjącymi się częściami ciała). Jeśli chodzi o wygode to jest dla mnie bdb choć nie mam porównacia do np. SLR. Na zime odłozyłem rower startowy w którym jest to siodło i jak teraz wsiadłem to ok. 60km. i czułem zmęczenie na czterech literach, z czasem zmienie kąt co pewnie dużo da.

Ogólnie jak ktos chce miec lekkie i w miare wygodne siodełko to bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam te siodło od roku, i to jest chyba nejlepsze siodło jakie kiedykolwiek miałem. Wygoda nie do opisania! Wyprofilowane idealnie pod moją "dupke":thumbsup:

Chciałbym także mieć takie w szosie choć kurde jest zbyt drogie (jedyny minus tego siodła)

 

Siodło tak samo jak i kolory roweru jest sprawą osobistą, więc ja bym na temat siodeł nie dyskutował, bo ta rozmowa za bardzo do niczego nie prowadzi, jednemu jest wygodnie drugiemu nie...Koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Używam, a raczej dopiero zaczynam używać Tune'a Speedneedle i myślałem, że będzie potworną deską a zrobienie trasy 50km na trasie mieszanej teren/szosa będzie graniczyło z cudem :D. Zaskoczyłem się gdy usiadłem na nie pierwszy raz w normalnych spodniach i w bieliźnie - nie jest źle ! Podczas wypadu po pewnym czasie zacząłem czuć twardość tegoż siodła, ale bez przesady, tyłek się przyzwyczai i będzie ok.

Przesiadłem się z SLRa, który dla niektórych jest niezła deską - w sensie wygody.

 

Ahaa, jeżdżę póki co bez obicia, ponieważ stara skóra (siodło było używane) się przetarła i zastąpi ją alcantara.

Jak na razie pozytywnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodlo i tylek to bardzo indywidualna kombinacja.

Ja szczesliwie tez naleze do tych ktorym tune pasuje, slr byl dla mnie sporym cierpieniem a jest sporo miekszy od tune. W szosie mam duzo mieksze san marco ponza ale po 30km zaczynam myslec ze byloby fajnie siedziec na tune :D

 

Wax nie oczekuj zbyt wiele od obicia, jak ksztalt Ci pasi to najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że obicie nie wiele da, ale jedyne co mi teraz przeszkadza to ostro zakończone siodło, nie ma obicia i łatwo się uszkodzić gołym carbonem jakby nie patrzeć ostrym...no i te nity - nie wygląda to pięknie.

Obije to napiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...