Skocz do zawartości

[suport]Truvativ wymiana łożyska


Rekomendowane odpowiedzi

Wybić od tyłu, albo w ramie, albo w imadle. Śrubokrętem np. Ja je wybijałem "przyrządem" do wybijania misek sterowych, tylko trzeba uważać, żeby się zablokował na łożysku, a nie na misce, dlatego bezpieczniej w imadle.

Jedna strona wychodzi łatwiej, druga trudniej, ale obie dają radę. Natomiast problem z Truvativem polega na tym, że jedno jest mniejsze, drugie większe, nie da się ich dostać i ciężko tę tulejkę z jednego wyjąć. Ja wbijałem nowe z innego suportu GXP, który miał zjechany gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ;) tak więc zeby dostać się do łożysk trzeba wybic miski.Pierścienie o których mowa są nabijane na ciepło i podczas ochładzania zaciskają się na osi. Ja rozciĄłem pierścienie (mam możliwość takie dorobić) i ściągnełem łożyska. i TU zaczyna się problem ponieważ trudno znaleźć takie łożyska (31mm, na 21,5mm, na 7mm szerokości [tak mierzone] ). Jakby ktoś znalazł takie to proszę o kontakt. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio tak suport ISIS

Powoli producenci z niego rezygnują gdyż zabrakło miejsca na sensowne łożyska :confused:

a wymienić się da łożysko i tak idzie do śmieci więc imadło przecinak i jedziemy :icon_mrgreen:

ściągacz do łożysk jest mniej barbarzyński i nawet lepiej da radę

Przy zakładaniu najlepiej ośkę suportu do zamrażalnika a łożysko podgrzać do 50°C

Jak oś się schłodzi a łożysko podgrzeje da radę je na siebie włożyć.

jak dojdą do wspólnej temperatury to trzymają się mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że się DA ale nie potrafię znaleźć takich łożysk ... lol ... jestem w momENcie kiedy łożyska zepsute mam w ręce... jak ktoś ma to chętnie kupię...albo ma jakieś możliwość znalezienia...podro

 

albo jak ktoś ma takowy suport giga pipe z złamamą osią a łożyska sa ok to też wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem tylko że z mjego łożyska zostały śruty i zewnetrzna bieżnia która dalej tkwi uparcie w gnieżdzie. ina 70% bede kupować nowe łożysko ale jak sie uda mi znaleźć dokladne wymiary badz numery to soć skombinuje... moge ktoś zna parametry tego lozyska??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz w ręce to napisz jakie to łożyska (kulkowe, wałeczkowe, baryłkowe itp.). Niestety podejrzewam, że nie dostanie się takich, tak samo jak praktycznie nie można dostać osobno (poza sterami) łożysk od sterów na maszynach z charakterystyczną fazą 45 stopni. Ale pokombinować można - zawsze można dorobić takie łożyska - jednak taniej chyba kupić nowy suport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR 21531 2RS tak sie nazywa to łożysko ! :woot:

Jak ktoś nie wiedział to 2 w "2RS" oznacza podwójnie uszczelniana . RS to rodzaj uszczelnienia.

Łożyska maja wymiar 21,5 na 31 na 7 [mm]* .

Straciłem na szukanie tego 5 dni więc proszę o jakąś podzieki jak pomogłem komuś (już kilka ludzi nieźle się na szukało a nic nie znalazło). wogóle to szukam po cenach (w polsce nie ma) i wychodzi tak 9 dolarów ... dużo.... razy 3,5 zł ... znalazłem za 6$a jeśli ktoś znajdzie taniej (najlepiej w polsce bo małe koszty przesyłki) i prosze się zgłaszać to zamówię więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TĹumaczenie: angielski Âť polski

Mamy ich w akcji i cena 8,97 EUR za jednostkÄ.

Koszt dostawy + (3-5 dni mail) 26,91 + 4 = 30,91 Eur

 

JeĹli jest to dla Ciebie i bÄdzie moĹźna realizowaÄ Twoje zamĂłwienie.

PĹatnoĹci moĹźna dokonaÄ poprzez przelew bankowy z karty kredytowej.

 

Z pozdrowieniami

Vadim Feklistov

Adena OĂ

+372 5118 517

 

MyĹlÄ ze drogo... z austri

http://www.diymtb.com.au/

 

Spoko już znalazłem na tej stronie :

 

http://tnij.com/tujesttastronazlozyskami

 

i czekam na mail z hasłem bo nie widać ceny bez zalogowania.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...