Skocz do zawartości

[korby] XTR 960


Bula

Rekomendowane odpowiedzi

Parę słów o nieco starej już korbie XTRa.

Kupiłem ją z braku gotówki, i również z tego powodu do tej pory jej nie wymieniłem i mimo że swoje przejechała (30000km?), nadal trzyma się nienajgorzej chociaż powolne braki w uzębieniu zaczynają się dawać we znaki:). Korba jest masywna co ma swoje zarówno wady jak i zalety. Wada to że trochę ciągnie 'do gruntu':) Zaleta to niewątpliwie sztywność co stawia tą korbę w czołówce xc. Jak to na shimano przystało rewelacyjna zmiana przełożeń. Po jakiś 20k km padł gwint w suporcie, został on wymieniony na 970. Gdyby nie to pewnie chodził by dalej bo łożyska były w dobrym stanie.

Ogólnie rzecz biorąc mogę zdecydowanie polecić jeżeli ktoś by zamierzał kupić coś z 'dna' magazynu. Co do używanych to jest ograniczony dostęp do zębatek pod nietypowy standard, więc przed zakupem sprawdził bym ich dostępność (shimano, stronglight).

Jest to jeden z komponentów typu zamontuj i zapomnij. Solidnie wykonana, dobrze działa, 100% niezawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem i dojechałem. Zgadzam się, że "zamontuj i zapomnij", sztywna, choć przez "uszczelki" przy suporcie traci się dużo z jej potencjału. Kto wymyślił plastikowe tulejki przy mocowaniu korby!? Lekka, zgrabna... Przejeździła ze mną ~10kkm (+/- 2k), będę ją bardzo dobrze wspominał :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...