Skocz do zawartości

[8828g] Giant XtC by Wax'


Wax

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa - styczeń idzie wielkimi krokami, byle by mnie nie zdeptał :D

 

Z alu w Polsce nikt nie rzeza bo czyste i dobre aluminium jest strasznie drogie a i obróbka jest dość problematyczna. Komponenty z alu nie będą tak atrakcyjne jak z carbonu, bo żeby zrobić leciutką sztycę,kierę z alu trzeba się napocić, a jeśli ktoś ma w jednym palcu materiałoznawstwo to kupienie metra kwadratowego włókna węglowego dobrej jakości + żywicy epoksydowej to żaden problem. Jak ktoś ma wizję, doświadczenie, wiedzę no i narzędzia to z carbonu zrobi dużo ciekawy części, atrakcyjnych wagowo, estetycznie i cenowo.

 

KCNC nie ma najlepszych opinii - mówię ogólnie. Jakieś tam zaciski sztycy czy pierdółki - ok, ale konkretne części jak v-ki, sztyce, kiery to trochę nie teges....no ale cena nie jest wygórowana więc są atrakcyjne...

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...czemu nie chce?

Fakt nie jeździłem jeszcze na carbonowej sztycy, ale już trochę się naoglądałem i nie mam przekonania do carbonu :P

 

Z czasem może moje zdanie ulegnie zmianie, ale to zobaczymy - aktualnie Alu wchodzi w grę :D

 

PS: Tak jak Wax napisał że przy pedałowaniu buja sie na sztycy - a ja bym czegoś takiego nie chciał, wolę sztywną sztycę :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że się buja to był żart - czytaj wszystkie posty. Sztyca nie odgina się wcale i jest sztywna - w 1 odczuciu sztywniejsza od BOplight'a.

Ja też nie chciałem carbonu w swoim rowerze ale się przekonałem i będę pakował carbonowe części. Właściwości tego materiału są świetne a i wygląd nie naganny. Zwłaszcza serie takich producentów jak Ritchey/Syntace/Easton - gdzie kiera/sztyca zrobiona jest z carbonu, a z zewnątrz w ogóle nie widać ze to węgiel.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile taka "rurka" wytrzyma, jakie ma właściwości, z jakiego alu jest toczona, jaką metodą, czy jest cieniowana, czy nie, czy jest kuta czy nie.

Ja bym jednak polegał bardziej na produktach dostępnych w sprzedaży.

Jak mocowanie dokupisz ? Takie jak np. mam ja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ta sztyca Luxtech'a, stosunek cena/waga chyba nie do pobicia. No i wygląd świetny. Jak wyglądają warunki gwarancyjne?

 

Co do customowych sztyc alu, ja jestem posiadaczem takiej, wprawdzie nie najlżejsza (200g sama rurka 31.6/400) ale jest to pierwszy egzemplarz, i jak dotąd sprawuje się bezproblemowo. W dodatku ważę ok. 85kg także lekko nie miała. Sztyca została zrobiona przez mojego znajomego, być może w przyszłości wyprodukuje kilka sztuk. Cena, myślę, że atrakcyjna - na poziomie WCS'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki gwarancyjne są takie, że jak coś się spierdzieli to wysyłam :)

Faktycznie, by mieć sztycę carbonową o wadze ~130g trzeba zapłacić słono - patrz Schmolke, AX-Lightness..., a tu mamy sztycę robioną pod zamówienie, dobraną indywidualnie pod pozycję na rowerze (insert aluminiowy nie jest na całej długości sztycy, tylko tam gdzie sztycę ściska zacisk), kolor napisu można sobie wybrać, grubość łódeczki...która może być wykonana także z aluminium. Podoba mi się to i dlatego zaufałem Panu Jarkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider, być może Soul Kozak wypuści sztycę za czas niedługi, chociaż prototyp to też karbon jednak.

Za to knuje on coś z mostkiem alu. Ale jak to z Soulem wiadomo... sprzęt dla odważnych :)

 

To może coś fajnego im wyjdzie :D

Ogólnie Soul Kozak robi fajne komponenty min.zacisk sztycy i kół oraz podkładki dystansowe pod mostek :D - tylko że to wszystko jest trudno dostepne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trudne? http://soul-kozak.istore.pl/ to jest typowa manufaktura więc w sklepie tego nie dostaniesz. A i opinii jest pełno, niestety spora część negatywnych.

 

Ja osobiście w życiu nie kupiłbym mostka od Soul'a - po pierwsze cena będzie zaporowa, po drugie wątpliwe bezpieczeństwo, po trzecie wolałbym F99/Rotor SL czy nawet Smicę z Ti hardware'm.

 

Warunki gwarancyjne są takie, że jak coś się spierdzieli to wysyłam

Lepiej być nie mogło :)

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nie ryzykuje ten nie ma :) - ja sztycę Luxtecha kupiłem na podstawie 2 zdjęć na LB ;D. Mimo, że ludzie Pana Jarka krytykują ja póki co złego słowa powiedzieć nie mogę...

 

BTW. Soul-Kozak to faktycznie jakaś lipa jest, na LB kupa przypadków, że zaciski sztyc puszczają na gładkiej drodze, zaciski kół toże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, by mieć sztycę carbonową o wadze ~130g trzeba zapłacić słono - patrz Schmolke, AX-Lightness...

Duzo taniej, lekko i jak na razie bezproblemowo, nie slyszalem o jakis narzekaniach:

 

http://www.bikeavenue.de/shop/popup_image.php/pID/336/imgID/0/XTCsid/fedb666d241010dcfd2770b6dde34a23

 

Co do sztycy luxtecha, to jeszcze duzo brakuje do wykonania chociazby porownujac new ultimate ale przy cenie ponad 50% nizszej przestaje to byc najwazniejsze.

 

Oby dlugo sluzyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystko się rozchodzi o cenę :P tutaj Luxtech oferuje sporo.

 

Co do Soula to mi osobiście kojarzy się z walącymi się bębenkami piasty, jednorazowym top capem, pękającym zaciskiem sztycy. Chociaż jak oglądałem jego piasty na żywo, wyglądają świetnie, no ale co z tego skoro trwałość nie ta.

 

Nawrot, co do kierownicy. Myślę że pojawienie się takiej u Luxtecha to tylko kwestia czasu ;)

Edytowane przez Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się okaże w praniu. Sztyca przyszła mi wczoraj o 9, a o 10 już jechałem. Nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów, nic nie trzeszczy, nic nie strzela.

Zaufałem i nie czuje bym zrobił błąd. Będą problemy (odpukać) - na pewno o tym napiszę.

 

http://lemonbike.eu/product_info.php?cPath=122&products_id=949 - NU jest porównywalny cenowo mówisz ? Waga w moim rozmiarze taka sama praktycznie a cena prawie 3x wyższa.

 

Nie będę się spierał, kupujcie se KCNC i nie płaczcie. Ja jestem zadowolony z zakupu który zrobiłem i tyle.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w polsce bywa ta cena jest lekko przesadzona, pisalem ze ta sztyca jest ponad 50% drozsza od luxtecha.

 

I tu dyskusja sie konczy.

 

Gdybym mial wybierac kcnc i ta Twoja to wybralbym to drugie rozwiazanie, przynajmniej w odroznieniu do kcnc jest HOT :P

 

NU vs Luxtech, ta pierwsaz...

Edytowane przez 1415chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...