Skocz do zawartości

Giant-the best bikes Club :P


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

Toczydełka marki Giant nie zawodzą i każdy chyba się ze mną tu zgodzi :D

 

Niestety muszę się nie zgodzić, dzisiaj niestety mój piękny nrs wyzionął ducha, rama pękła na spawie i jest prawdopodobnie nie do naprawy, przynajmiej ja się w to nie będę bawił. Szkoda że jest początek dobrze zapowiadającego się sezonu a ja jestem w kropce bez maszyny. Teraz szukam jakiejś typowej do xc <1500g używki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich jestem nowy na forum i chcialbym dolaczyc do klubu Giant :):) posiadam taki sprzet giant_defy_3.jpg

bardzo sobie go chwale jeszcze niewielkie poprawki robie co do ustawien ale wszystko jest na dobrej drodze do stanu idealnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozdrawiam posiadaczy rowerów Giant. Początek doświadczeń po przesiadce z Gary Fisher Wahoo, którego nigdy nie musiałem oddawać na serwis nie napawał optymizmem. Dziurawa laga od RS Tory i wiecznie ocierające Juicy 3. Poza tym ta waga prawie 15kg. Ale teraz za żadne skarby nie oddam mojego Trance 3 z 2008r. Również nigdy nie przejdę na "sztrywniaka" chyba, że na kolarkę - oczywiście również marki Giant. Rower odchudzony. Platformy wymienione na SPD. A za tydzień kupuje RS Reba. Zapraszam wszystkich bikerów na wspólne wypady do Kampinosu. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Znajdę tu jakiegoś posiadacza Gianta Anthem ~2010 z okolic Poznania?

Chciłbym zobaczyć na żywo jak pracuje to sławne Maestro w terenie i czy skok 100mm będzie tym właściwym, czy nie będzie ciut za mało.

Grzeję się na taką ramę ale mam dużo dylematów - nie mogę się zdecydować pomiędzy '08 Epiciem a właśnie '10 Giantem Anthem.

Może jest ktoś kto te dwa rowery ujeżdżał przez dłuższy okres i zna mocne słabe strony obu tych modeli?

Do dyskusji zapraszam do tematu: http://www.forumrowerowe.org/topic/76252-ramagiant-anthem-x4-10-czy-specialized-epic-08/page__st__20__gopid__923533#entry923533

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Znajdę tu jakiegoś posiadacza Gianta Anthem ~2010 z okolic Poznania?

Chciłbym zobaczyć na żywo jak pracuje to sławne Maestro w terenie i czy skok 100mm będzie tym właściwym, czy nie będzie ciut za mało.

Grzeję się na taką ramę ale mam dużo dylematów - nie mogę się zdecydować pomiędzy '08 Epiciem a właśnie '10 Giantem Anthem.

Może jest ktoś kto te dwa rowery ujeżdżał przez dłuższy okres i zna mocne słabe strony obu tych modeli?

Do dyskusji zapraszam do tematu: http://www.forumrowerowe.org/topic/76252-ramagiant-anthem-x4-10-czy-specialized-epic-08/page__st__20__gopid__923533#entry923533

Pozdrawiam ;)

 

Maestro sprawuje sie jak sama nazwa wskazuje:)śpiewająco. Ja mam trance x 120 mm. i podjeżdżam praktycznie pod wszystko co w Poznaniu widziałem. Full to full na teren nie wyobrażam sobie sztywniaka już nigdy więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem kolarzówki GIANT i dołączam się do klubu.

Pro aż taki nie jestem, ale coś tam o rowerach wiem.

Akurat nie ma się czym chwalić, gdyż rower stał w garażu i troszkę mi przyrdzewiał, lecz zaraz po odnowieniu wrzuce jakieś fotki.

Jak na początkującego kolarzyste taki sprzęt mi wystarczy, gdyż jeżdżę dla przyjemności.

Znalazłem identyczny sprzęt w internecie więc łapcie:

dscf6935.jpg

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich posiadaczy tej marki...

 

No i stało się... Najpierw zdradziłem Meridę (choć nie do końca - najzwyczajniej odeszła na drugi plan :icon_mrgreen: ) z Cube'm, a teraz Cube'a z Giantem.

 

Oto mój Cube'o-Giant: :icon_mrgreen:

http://www.forumrowe...giant-anthem-x/

Póki co suche zdjęcia z czasów składania ale uzupełnię jak będę gdzieś w terenie z aparatem.

 

 

Gdyby ktoś się interesował tym modelem (żeby nie dublować postów) wrażenia opisałem w wątku: http://www.forumrowe...08/page__st__40

naprawdę świetna maszyna. Szczerze mogę polecić!

Lekki, zwinny, szybki i przede wszystkim ładny :thumbsup:.

W temacie rowerowym - nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@szynski, ile ty masz wzrostu? :D Widzę, że musisz być wysoki, skoro masz taką duża ramę. Nie lepiej było przyjrzeć się bliżej ofercie twentyninerów? Powiedz mi jeszcze jedną rzecz, czy sklep Twomark robił jakieś problemy żeby Ci sprzedać ramę z całego roweru. Nabyłeś tę ramę w tamtym sklepie z rozbiórki, bo tak zrozumiałem czytając twoje posty w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 197cm wzrostu.

Jak kupowałem Cube'a to 29ery dopiero wchodziły (2009) - nie było dużego wyboru sprzętu, ceny były z kosmosu. Teraz może bym wziął pod uwagę, gdybym kupował kompletny rower ale z uwagi, że części do przekładki brałem z Cube'a to też w ogóle się nie zastanawiałem.

 

Zresztą jestem bardzo sceptycznie nastawiony do ostatnich "upgrejdów" sprzętu mtb (DynaSys z korbą 42 - węższy łańcuch będzie tylko bardziej podatny na rozciąganie a bardziej płynnych przełożeń niż 3x9 mi już nie potrzeba i tak zakres jest chyba ten sam albo nawet mniejszy z uwagi na korbę? co chwilę nowe standardy średnic rur sterowych w amortyzatorach i właśnie górale na kole 29"). Poza działaniami marketingowymi i wymuszeniu na klientach kupna nowych części, z uwagi na problem ze znalezieniem w starym standardzie, nie widzę za bardzo sensu ulepszania rzeczy, które są dobre i sprawdzone a tak naprawdę nie wprowadzają nic nowego.

 

Nie wiem jak wygląda zwrotność 29era w terenie? Jednak mniejsze koło wydaje mi się, że ma więcej zalet w takich warunkach? Jedyny plus to prędkość z tymi nowymi, mniejszymi korbami.

 

No ale nie jeździłem na czymś takim, nie znam się - nie wypowiadam więc opinii a tylko snuję przypuszczenia. Po prostu w tej kwestii jestem tradycjonalistą :rolleyes:

 

Co do twomarku - naprawdę przyjemna firma. Pytałem o zakup samej ramy wszystkie firmy w necie handlujące Specialized i Giantem raczej wysyłały mnie na drzewo.

Tutaj pojawiły się dwie firmy airbike (http://www.rowerowysklep.pl - atrakcyjne ceny na ramy Speca) i właśnie Twomark. Zastanawiałem się jeszcze nad Specem Epic 2008/2009 - niestety na >2010 mnie nie było stać ale najbardziej mi przypasował i gdyby był w cenie anthema to bym pisał tego posta w temacie Specialized :icon_mrgreen:

 

Wybór padł jednak na Anthema z uwagi na bardziej standardową konstrukcję (nie dedykowany damper, mocowanie przedniej przerzutki), nowszą ramę.

 

W Twomarku sami mi zaproponowali rozbiórkę roweru, pełną gwarancję na ramę, zgodzili się na sprzedaż ramy bez dampera, dorzucili pancerze i tuleje montażowe do dampera, wymienili (za dopłatą) stery widelec w standardzie 1,1/8".

Po otworzeniu przesyłki okazało się, że dostałem jeszcze wkład suportu - w Anthemie 2011 jest w standardzie pressfit - tym samym uniknąłem dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów. Sprzedawcy służyli dobrą radą techniczną dzięki czemu przekładka poszła gładko. Kupiłem ramę w wersji 2010 a dostałem 2011 !! Rama w stanie idealnym - wyglądała jak fabryczny frameset - nawet najmniejszej ryski nie miała - nawet śladów po rozkręcaniu przy gwintach - totalnie igła.

naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić Twomark.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...