Skocz do zawartości

Mniejszościowy KLUB użytkowników GT !


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

Niech ktos wezmie , kto bedzie na niej smigal, ja jednego Zaskara juz mam :) Ale piekna jest... bede zazdroscic... cena bardzo okazyjna i calkiem niezly stan. Jakbym kupil to narzeczona chyba przestalaby sie do mnie odzywac :P Mialem kupic tania zimowke w postaci timberline'a a teraz w koncu mam avalanche'a i musialem do niego kupic nowy naped, sztyce... ojojoj kupe kasy poszlo :P i zaraz lato bedzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i kupiłem :D Będzie leżała do przyszłego sezonu (w tym roku kończę projekt Karakoram i Outpost, więc są wydatki), ale od przyszłego sezonu będzie oldschool - żona będzie mi szukać oldschoolowych gaci i koszulek, więc będzie kolorowo.

 

Co do koloru - jest piękny, a zresztą, jak to mawiał Wojtek Kurtyka, "prawdziwy mężczyzna różu się nie boi" :D

 

Na Zaskara polowałem od bardzo długiego czasu... a, że trafił się akurat ten egzemplarz.. kurcze :) Jak byłem szczylem to zobaczyłem dokładnie ten rower i w ten sposób poznałem markę GT :)

 

Jednak w tą ramę prawdopodobnie wrzucę osprzęt już z obecnych lat - mam zamiar się na niej ścigać na moich zawodach XC (nie na maratonach, bo jakoś maratonów nie lubię - za duża masówka), a za 2 lata w punkcie kulminacyjnym wskoczę na niej na TC - będzie się działo :) Na tył może wrzucę szczękową Magurę.. kurcze zobaczymy :) Miliard pomysłów mam :)

 

BTW: patrzcie co za cudo: http://www.retrobike.co.uk/forum/files/dscn0842_211.jpg

 

Edit: aukcja jest nadal widoczna, ale to pewnie niedopatrzenie prowadzącego - załatwiamy to "poza", więc tak wyszło - piszę żeby nie kusiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo gratuluje i dziekuje ze kupiles bo by mnie kusilo :) a tak wiem ze w dobre rece GT-owca trafil i ze sie nie zmarnuje. Ja dzis zakonczylem projekt o kryptonimie "zimowka" :D

 

Rama: GT Avalanche 1992 (Cr-Mo Tange Prestige :D wewnetrzne prowadzenie linki do hampla, główka na 1 i 1/8cala, przystosowana ro hampli u-brake -> brak otworow na koncowki sprezynek przy piwotach)

Wideł: GT :)

Stery: Tioga

Mostek: GT z wewnetrznym prowadzeniem linki

Kiera: GT gięta 660mm

Klamkomanetki: Altus 93'

Przerzutki przod/tyl: Altus A10/Altus 93'

Chwyty: Pianki po taniosci

Hample przod/tyl: Canti Altus 93'/Shimano U-brake 92'

Koła: Araya + podstawowe piasty shimano (93')

Opony: Michelin country costam...

Sztyca: Accent 26,8 350mm

Zacisk: Poki co 31,8 GT, w poszukiwaniach 30,6 albo cos podobnego (28,6 nie pasuje)

Korba: Shimano Acera

Suport: Jakies shimano 92' na kwadrat

Lancuch: Shimano HG51

Kaseta: Shimano 7

Siodelko: SKN

Pedaly: Time Roc Atac

 

Do tego blotnixy i swiatelka :)

 

Historia bajka jest ciekawa i nieco przydluga. Zaczal jako GT Timberline 93', kupiony przeze mnie z miesiac temu. Okazalo sie, ze ma zapieczona sztyce na amen, wskutek czego zakupilem rame Avalanche'a 92' z kilkoma szpejami. Naped z timberline mimo wyszlifowania zebatek w korbie byl do niczego, wiec zmuszony bylem zakupic nowy najtanszy stad korba acera 42-34-24, oryginalnie bylo 46-36-26. Problemem bylo dopasowanie sztycy i ogolne poskladanie tego w ten sposob, zeby dzialalo (klamkomanetki altusa, ktore sa juz pelnoletnie maja luzy jak stad do ameryki, wyrobiona sprezyna w jednym z ramion u-brake'a i takie tam). Rower jest sprawny, przejechalem dzis sie po podworku wieczorkiem i jest super :) Jutro moze wybiore sie gdzies dalej :D:D Plany na przyszlosc to wymiana tylnego hampla na sprawniejszy (ale tez u-brake), wymiana klamkomanetek na stxy czy inne slry, wymiana kol na cokolwiek co nie ma powycieranych obreczy, zmiana przedniej przerzutki, przedniego hampla no i chce poszukac mostek klasyczny o bardziej sportowym wzniosie bo ten co mam jest bardziej atb niz mtb ale jest wygodny. Ogolnie stare rowery to niezla przygoda i nauka pokory i cierpliwosci :) Ale jaka satysfakcja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na zdjęcia :) Ja akurat projekt Karakoram na razie praktycznie zakończyłem - zostaje jako rower na trenażer - rama już poważnie skrzypi i boje się nią wyjeżdżać w teren jak dotychczas - w środku jest mocno wyżarta niestety - ma sporo lat a poprzedni właściciele jak widać średnio o nią dbali.

 

Zasadniczo dumny jestem z tego, że udało mi się do niej dokupić oryginalny mostek Azonica i kierownicę Titeca - czyli komplet odwaga +5 i charyzma +50. Mam ustawione na Allegro i eBayu obserwowanie aukcji dotyczących reszty komponentów, ale idzie to jak krew z nosa.. dziś dodałem tam komponenty Zaskarowe, choć tak jak wspomniałem - spora szansa na to, że Zaskar jednak dostanie współczesny osprzęt, jako, że mam zamiar się na nim ścigać na poważnie - a już choćby amorek z tamtych lat w stanie do jeżdżenia byłby bardzo ciężki do namierzenia - stąd pewnie padnie decyzja na coś powietrznego (na 60mm się raczej nie zdecyduję - nikt obecnie takich już chyba nie robi, a zdaje się, że ten 93' miał właśnie 60mm, więc pewnie coś porządnego na 80mm). Ale kompletować powoli oryginalne części nie zaszkodzi :)

 

I istotnie zgadzam się, że stare rowery to przede wszystkim nauka cierpliwości - a satysfakcja niesamowita :) Już mi dziś właściciel Zaskara zwrócił uwagę, że anody się nie ściąga tak jak farby i w tym ma w sumie rację, więc będę miał długi temat pod tytułem - jak tą ramę odświeżyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces anodowania nie jest tak prosty jak malowanie lakierem czy farbą. Ściągnięcie anody praktycznie nie wchodzi w grę (to by było obdzieranie ze skóry) - jedyne o czym można myśleć to nadrobienie ubytków. Jest w Krakowie kilka firm, które się tym zajmują, ale muszę się od nich dowiedzieć czy istnieje jakakolwiek opcja anodowania tych właśnie ubytków. Sam proces przebiega tak, że wkłada się ramę do dużego zbiornika i tam się już dzieją cuda, więc ciężko może być cuda czynić na wybranym kawałku ramy :/ Póki co temat odpuszczam - ramę powieszę na honorowym miejscu obok projektora do trenażera i tam poczeka na lepsze czasy. Póki co w najbliższych dniach - gdy już będę miał ramę - obfotografuję ją raz jeszcze i wyślę zapytanie do kilku firm, które się trudnią anodowaniem / galwaniką / cynkowaniem / cynkowaniem itd - zobaczymy, jakie będą ich opinie.

 

Już słyszałem i jakichś specjalistach w Katowicach, ale zanim to, to jeszcze się dowiem lokalnie jakie są opinie :)

 

kello: podaj rozmiary szprych i piasty - może jakąś obręcz dobiorę w piwnicy - trochę tego tam już wisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, kupilem od kumpla kolko od kellysa :) bylem dzis na dziewiczej przejazdzce po gdansk-sopot i powrot lasem :) oprocz opadajacej sztycy (musze wlozyc tam jakis kawalek puszki) i nietrzymajacych na sniegu opon jest w porzadku. Przyzwyczaic sie trzeba do gorzej dzialajacych hampli i braku amora no i korba szybciej "sie konczy" bo mam blat 42z :) Ogolnie wyszedl calkiem zgrabny, lekki i szybki rowerek. I rzeczywiscie stal tlumi drgania, pod tylkiem jest wyraznie bardziej komfortowo niz w alu Zaskarze. Nie sadzilem, ze bedzie to wyczuwalna roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama Zaskara już w domu - prezentuje się genialnie :) Porównałem jej geometrię do Karakoram i Outposta.. nie ma porównania - główka ramy w porównaniu do tych dwóch praktycznie leży na ziemi powodując konieczność wgryzania się w glebę przez osobę ujeżdżającą - pozycja jest totalnie aerodynamiczna, a podjazdy wykonują się same :)

 

A dnia dziecka jeszcze nie koniec - kolejna aukcja z Krakowa: http://allegro.pl/single-speed-ostre-off-roadowe-jezdzenie-rama-gt-i1464959553.html

 

Najchętniej przerobiłbym to na kolarzówkę. Problem jest taki, że już Zaskar był nieprzewidzianym wydatkiem, sezon niebawem a luk do uzupełnienia w osprzęcie sporo, a tu taka okazja.. muszę coś wykombinować - jakbym miał ramę szosową ze stajni GT to już w ogóle pełnia szczęścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamta rama mi sie nie podoba, bo nie jest w oryginalnym malowaniu. Zreszta nie wiem co to za rama, wyglada na jakas trekingowa, ma piwoty w widelcu, poza tym "UWAGA!!! BŁĄD W OPISIE AUKCJI! RAMA NIE MOŻE SŁUŻYĆ DO BUDOWY ROWERU TYPU 29er BO JEST PRZEZNACZONA POD KOŁA 26 cali. WSZYSTKICH OBSERWUJĄCYCH AUKCJĘ POD TYM KĄTEM PRZEPRASZAM ZA ZAMIESZANIE. POZOSTAŁE INFORMACJE ZGODNE ZE STANEM FAKTYCZNYM."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przejezdzajac autem kolo dworca PKP Gdansk Wrzeszcz zauwazylem przejezdzajacego przede mna przez przejscie dla pieszych rowerzyste na GT Timberline w malowaniu ScreamGT :D Juz chcialem sie zatrzymac i odkupic od niego ten pojazd :P Widac byl w bdb stanie, lakier lsnil... oddalbym swojego avalanche'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzialem ja, ladna :) tez codziennie przegladacie nowe aukcje z wyszukiwaniem "gt"? :) a ja sie zastanawiam czy nie wlozyc amora do avalanche'a 92' ... mam takiego manitou sx 99r tylko ze on ma 100 skoku i nie wiem czy nie popsuje sie geo zbytnio. Bo sztywniak fajny jest ale w zime jak to zime w dziure sie wpadnie, nie zauwazy to amor by wybral a sztywniak nie. A maniciak lezy w garazu... troche cieknie ale on tak znaczy swoj teren :P jak nie cieknie tzn ze sie olej skonczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...