Skocz do zawartości

Mniejszościowy KLUB użytkowników GT !


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam jezdze, szczegolnie jak snieg nie pada albo odgarniety na sciezkach jest. Do lasu sporadycznie, bo wtedy jest wielkie czyszczenie i smarowanie po sniegu i rzeczywiscie rower duzo szybciej sie zuzywa. Na sol nie wyjezdzam, szkoda napedu i amora ;) Ale zeby chowac na cala zime rower? Chyba ze ma sie drugi zimowke :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę temu napisałem tu że składam swoją lawinkę do kupy. W końcu stalo się, szkoda że tak późno bo warunki do jazdy już nie za bardzo. Z tego co widziałem to panuje jakaś niechęć do Shimano. Ja nie zamierzam tego sprzętu zmieniać. Jak na razie wszystko spisuje się dobrze o oby tak pozostało. Pozdrawiam maniaków GT ;)

 

20101026161742.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20101026161823.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czas się wreszcie przyznać :P

 

zdjecie,pelne,145342,gt-idrive-30-pierwszy-raz-na-sniegu.jpg

 

GT i-Drive 3.0 rocznik 2004, 115 mm skoku tył (RS Sid '00), 120 przód (Mx pro '07).

Wszystkie części jak na razie jeszcze nie w komplecie. Głównie zastanawiam się co zrobić z hamulcami, przejście na tarcze pociągałoby za sobą zmianę kół, co mi trochę nie odpowiada finansowo :)

 

Po pierwszych jazdach jestem w sumie zadowolony, mam tylko jedno pytanie do posiadaczy podobnych ram: czy praca łożysk powinna być wyczuwalna ? Wahacz bez dampera chodzi z lekkim oporem, a w czasie jazdy czuć delikatnie na tyłku pracę łożysk (nic nie piszczy, łożyska podobno były niedawno serwisowane, cała rama kupiona w 2009 jako nowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem już na nim wcześniej przy plusowych temperaturach i było tak samo.

Może łożyska są za bardzo skręcone ? Poprzedni właściciel (a właściwie serwisant, który chyba wymieniał łożyska czy coś tam grzebał przy i-Drive) stwierdził, że tak ma być.

W sumie raczej nie upośledza to pracy, bo samo zawieszenie pracuje dobrze, a nawet lepiej niż bym się spodziewał po fullu w cenie sztywniaka :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wygląda na Outposta: http://www.retrobike.net/forum/viewtopic.php?p=905106&sid=e28f2bfb9749c386fb67ce516e41962c

 

Osprzęt..? Trochę braki na zdjęciu :D Daj więcej fotek ze zbliżeniami poszczególnych komponentów. Zresztą osprzęt mógł być już kilka razy wymieniany.

Outposta produkowano dość długo - powinieneś na rurze podsiodłowej mieć naklejkę z informacjami, które Cię mogą naprowadzić.. rodzaj rurek, których użyto itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zimówka to pamiętaj żeby dobrze dbać o samą ramę - mimo, że to pewnie Cr-Mo to wypada ją czasem zalać od środka jakimś preparatem i dbać o to aby ją rdza nie żarła. Zobacz czy nie ma odprysków lakieru i czy jej gdzieś nie dziabnąć hammeraitem jakimś :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rowerze, ktorego koszty przesylki wyniosly 1/3 jego wartosci, mozna sie spodziewac wszystkiego :) ale jak powiedzial sprzedawca na moje pytanie "czy jest jezdzacy" : "tak, nawet jeden probowal na nim jezdzic" :P jestem dobrej mysli :D

 

Popatrzylem po necie i prawdopodobnie moze to byc rocznik 1993, 94 lub 95 z nastawieniem na 1993. Model timberline, na osprzecie altus a10. po fotkach tak jakby mial wszystko w oryginale... nasmaruje lancuch, dokrece time'y do korby i jazda :P na wiosne rozbiore go na czesci i wtedy zobaczymy co w nim drzemie... a waga jego podobno tylko 12,9 ;) czyli podobnie jak dzisiejsze avalanche podstawowe na alu ramach :)

 

http://i.ebayimg.com/04/!C!Z0ecgCWk~$(KGrHqMOKpQEy+jC46+JBNCz3nG9!Q~~0_3.JPG

 

http://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?Year=1993&Brand=GT&Model=Timberline&Type=bike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy w zimie po ulicy to ogolnie odradzam spd - szczegolnie gdy warunki sa ciezkie - czesto sie zdarzaja podporki noga, wiec lepiej nie ryzykowac. Inna bajka poza drogami do jazdy terenowej :) Wtedy nawet porzadne spd nie dostana po glowie za bardzo, bo w terenie to juz sama woda.. wystarczy po powrocie tylko o nie zadbac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazda zime jezdze we wpinanych. Wystarczy szybko sie wypinac :)

 

Spróbuj się wypiąć w takiej sytuacji jak ja miałem dzisiaj :), ja mam zwykłe pedały i nawet nie zdążyłem postawić nogi na asfalcie czego efektem jest mocno napuchnięty nadgarstek. Na szczęście mojemu GT oprócz zadartych rogów nic nie jest :)

 

Polecam filmik na którym akurat mam glebe, szczegolnie moment 1min16sec jak mi ładnie pomogła policja jak się zwijałem w bólu stojąc na środku jezdni.

 

filmik: policja - slużba ludziom i ojczyźnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...