Skocz do zawartości

[uczciwość] transakcje z użytkownikami forum


Kanonier

Rekomendowane odpowiedzi

jasinski21444 < opinia negatywna

 

Bliski mi znajomy kupił od powyższego użytkownika koła, które miałybyć w OK stanie, dokładniej z tego tematu:

 

[Koła] Komplet/sztuka pod tarcze - Koła rowerowe - Forum Rowerowe - Największe w Polsce

 

Byłem przy rozpakowywaniu kół, niby wszystko ok, po założeniu kół, tylne można było przekręcać na boki, po odkręceniu osi okazało się że była ona pęknięta... Na dodatek luz na bębenku, odpowiedź na tę usterkę brzmiała

"Nie wiedzialem o uszkodzeniach osi . Bebenek jest ok zacisnij mocno szybkozamykacz."

Nie wiem czy sprzedający zgrywa idiotę, czy zrobił to z premedytacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przykre sytuacje dotyczące transakcji z użytkownikami z forum.

 

Najpierw ostrzegę was przed użytkownikiem Prodigy95.

Miałem na sprzedaż ramę rowerową, użytkownik ten zgłosił się do mnie, że bierze tą ramę na 100% abym nikomu tylko jej nie sprzedał. Chciał abym zatrzymał ramę na kilka dni (dokładnie 2) bo wtedy będzie 1 i otrzyma wypłatę. Ja poinformowałem go, że są chętni na tą ramę i kto pierwszy się zgłosi zaproponuję korzystną ofertę to jemu sprzedam. Użytkownik z oburzeniem do mnie dlaczego to ja nie mogę zatrzymać te 2 dni ramę, że na pewno ją kupuje. Ok, zgodziłem się napisałem, że ramę trzymam dla niego i nikomu nie sprzedam. Dogadaliśmy się co do ceny wysyłki itd. Użytkownik ten chciał abym wystawił mu ramę na allegro. Jako, że dochodziło już do godziny 24 zaproponowałem użytkownikowi, że ramę wystawię mu jutro i kliknie. On zgodził się, i kolejny raz tylko żebym nikomu nie sprzedał. Na drugi dzień inny klient się zdecydował na zakup. Dzwoni do mnie, że decyduje się na ramę a ja mu mówię, że dogadałem się już z kimś i rama już nieaktualna. Po południu loguję się na forum aby napisać do tego Prodigy95, że jestem już i mogę wystawić aukcję na allegro. Ku mojemu zdziwieniu jest wiadomość od niego, że rezygnuje z kupna bo „kupił od znajomego”.

 

Nie polecam transakcji z tym użytkownikiem. Człowiek bardzo niesłowny.

 

 

Kolejny oszust z forum to użytkownik refiko.

Ogłosił na sprzedaż hamulce SLX, nowe zdemontowane z nowego roweru, nieporysowane bez żadnych wad itd.

Dogadałem, się z nim co do ceny itp. Dokonałem transakcji przez allegro. Zapłaciłem z góry.

Zanim kliknąłem kilka razy pytałem co jest w zestawie. „Nowy hamulec przód tył z klockami, 2x tarcze, adaptery i komplet śrub” Wszystko miało być nowe.

Więc zakupiłem, zapłaciłem. Po otrzymaniu i otworzeniu paczki okazało się, że hamulce są używane, brak adapterów, śrub. Więc dzwoniłem dziesiątki razów do niego, nie odbierał więc napisałem do sprzedającego na forum/gg/e-maila. Dostałem, informację, że paczkę pakowała dziewczyna i pewnie nie spakowała oraz niby jest „za granicą” dlatego nie odbiera, że zgłosi się do mnie. Kolejne kilka dni bez odzewu, napisałem więc jeszcze raz. Później się odezwał, że jak wróci do kraju to dośle brakujące rzeczy. Ja oczywiście pisze co w związku z tym, że hamulce są używane. On na to że wg. Niego one są nowe.

Dowody na to, że są używane: zużyte klocki (zostało może 30%) brak gumowej zaślepki w zacisku gdzie wlewa się olej, klamki posiadają rysy. Bardzo widoczne ślady użytkowania tarcz.

Zaproponowałem, mu aby zwrócił mi 100 zł i nie przysyłał już adapterów i śrub. Lub niech przyślę te rzeczy i zwróci 50 zł. On na to, że nie zwróci nic, tylko jak mi nie odpowiadają mam je odesłać a on sobie je sprzeda drożej (oczywiście oszuka kolejną osobę). Napisałem mu, że kwotę jaką mu zapłaciłem nigdy nie uzyska za używane hamulce.

On swoje, że mogę odesłać więc piszę ok, ale z warunkiem, że najpierw zwróci mi na konto pieniądze lub wysyłam paczkę za pobraniem. On na to, że jak dojdzie do niego paczka to mi przeleje pieniądze na konto więc ja piszę, że „absolutnie się nie zgadzam ponieważ raz już mnie oszukałeś więc drugi raz nie będę ryzykował”. Użytkownik choć odczytał wiadomość to się nie odzywa.

 

Po jego stylu pisania widać, że to jakiś straszny kombinator i oszust.

 

NIE POLECAM!!!

 

Uważajcie na niego i dla bezpieczeństwa nie zawierajcie z nim żadnych transakcji.

Edytowane przez mateusz0595
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i ja muszę wydać opinię negatywną.:/

Użytkownik @broklyn20 wystawił na sprzedaż 2 Schwalbe Ro Ro w okazyjnej cenie. Początkowe zdjęcia mi nie odpowiadały więc poprosiłem o umycie opon i zrobienie lepszych fotek co użytkownik zrobił bez ociągania. Ogólnie cała transakcja jeśli można to tak nazwać przebiegała pomyślnie, aż do dziś... Wklejam Korespondencję PW od wczoraj(z oczywistych względów pomijam dane):

ja-Wysłano wczoraj, 16:38

Więc biorę, możesz podać dane do przelewu?;)

broklyn20-Wysłano wczoraj, 17:08

Z tym że dziś wrzuciłem na dokładną wagę i wyszło 476 i 498 sory za wprowadzenie wcześniej w błąd. Jeśli Ci to nie przeszkadza to dobijmy targu:)

ja-Wysłano wczoraj, 17:20

Hmm czy aby na pewno jest to wersja Evo Tl-ready?:)

broklyn20-Wysłano wczoraj, 18:30

100 na 100 :) to ta opona prawdopodobnie

Rocket Ron Evo - Opony - Rowerowa waga

ja-Wysłano wczoraj, 20:46

No nie do końca te ponieważ na zdjęciu są opony 29cali:D.

Skoro piszesz że Evo to biorę.

ja-Wysłano wczoraj, 20:47

Zapomniałem zapytać, 50 z przesyłką nie ekonomicznym czy 50+przesyłka?

broklyn20-Wysłano wczoraj, 21:41

fakt nie zauważyłem przesyłka powiedzmy pół na pół

broklyn20-Wysłano dziś, 10:36

czyli nie trzymać Ci tych opon?

ja-Wysłano dziś, 16:46

Więc kupuję, tylko powiedz ile chcesz w takim razie za te pół przesyłki?;)

Myślę że najlepiej będzie poleconym.

broklyn20-Wysłano dziś, 17:01

Sory ale w międzyczasie poszły na allegro

 

Dodam, że nie byłem wcześniej ponaglany, ani informowany o tym, że opony wiszą na Allegro i mam się pospieszyć... Użytkownik mimo iż dwukrotnie napisałem że biorę nagle pomyślał nie wiadomo dlaczego że nie chcę tych opon i je sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

llancer -NEGATYWNA- kupiłem u niego amortyzator SR suntour raidon Coil kasa do niego dotarła 7 marca , miał wysłać w następnym tygodniu ponieważ nie miał czasu .W środe dostałem wiadomość że nie wysłał ale na pewno wyśle w czwartek lub piątek . W Poniedziałek dostałem wiadomośc że nie wysłał ale wyśle jak będzie miał czas i siły . w między czasie oferował kupno swojego innego amortyzatora na forum wie ktoś pod jaki paragraf do podchodzi ??

Edytowane przez Schwefel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po raz kolejny dodaję opinię na temat użytkownika forum.

 

KamilGT oferował korbę Suntour XCT v2. Sprzedającego mogę pochwalić za bezproblemowy kontakt i chęć do współpracy. Na odbiór umawialiśmy się "na mieście" i nie stanowiło dla niego żadnego problemu podejście w umówione miejsce z korbą za którą zapłaciłem 4,09zł (koszt jednego piwa na stacji). Na dodatek w gratisie dostałem jeszcze suport do tej korby.

 

Szacunek za podejście i podziękowania za pozytywny przebieg transakcji :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

llancer -NEGATYWNA- kupiłem u niego amortyzator SR suntour raidon Coil kasa do niego dotarła 7 marca , miał wysłać w następnym tygodniu ponieważ nie miał czasu .W środe dostałem wiadomość że nie wysłał ale na pewno wyśle w czwartek lub piątek . W Poniedziałek dostałem wiadomośc że nie wysłał ale wyśle jak będzie miał czas i siły . w między czasie oferował kupno swojego innego amortyzatora na forum wie ktoś pod jaki paragraf do podchodzi ??

 

ma ktoś oprócz mnie problem z tym użytkownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...