Skocz do zawartości

[uczciwość] transakcje z użytkownikami forum


Kanonier

Rekomendowane odpowiedzi

@AuthorVision, przestań się wygłupiać tylko idź z rodzicami na policję i powiedz jak było. Koniecznie dodaj o tym wątku na forum i sprawa się ruszy. Pamiętaj o tym, że takich oszukanych osób jak Ty może być dużo dużo więcej.

 

@BoNes, zamiast gg niech ludzie piszą do Ciebie na PW gdzie podasz im mejla do siebie i będziecie mieli dużo lepszą korespondencję, którą się wydrukuje i doda do dokumentacji sprawy.

 

Poza tym powinno się wydzielić ten wątek i przykleić tak aby oszukane osoby oraz te, które próbował naciągnąć mogły tutaj łatwiej trafić

 

 

Edytowane przez enduroriderPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AuthorVision, przestań się wygłupiać tylko idź z rodzicami na policję i powiedz jak było. Koniecznie dodaj o tym wątku na forum i sprawa się ruszy. Pamiętaj o tym, że takich oszukanych osób jak Ty może być dużo dużo więcej.

 

Nie będę rodzicom głowy zawracał o 50zł.. Poza tym, w pobliżu nie ma komisariatu Policji. Rozumiem że jest wiele osób oszukanych (w tym ja) i jestem za tym aby tego kolesia przyłapała policja, ale z mojej strony pójście na komendę odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie przez podejście takie jak Twoje ludzie pokroju tego naciągacza bardzo długo są bezkarni. Bo to tylko 50 PLN. Skoro już wydałeś te kase bez wiedzy rodziców to i tak jest po jabłkach. Jeżeli nie pójdziesz na policję to jesteś podwójnie przegrany według mnie. Wiem, że wizyta na komendzie i awantura w domu to nic fajnego, ale jeżeli ten kraj ma być choć odrobinę lepszy to trzeba działać. Samo się nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nasuwa się pytanie.Nawet jak zostanie udowodniona wina domniemanemu osobnikowi,to jak kara w związku z tym mu grozi i czy odstraszy go na przyszłość.

Bardzo wątpię.Bo niestety mamy takie prawo i kary, które niestety nie hamują dalszych przestępczych poczynań.

Ale i tak uważam,że należy takie przypadki zgłaszać i tępić,bo kto lubi być okradany z dóbr na które musiał zapracować - często ciężką pracą i wyrzeczeniami i w chwilę bezpowrotnie stracić kasę bądź rzecz materialną.

A poniżej cytat z jednego portalu o kradzieży opon samochodowych przez polaków w Norwegii i konsekwencjach związanych-czyli karze:

 

"100 tysięcy złotych kary dla złodziei

Pod koniec kwietnia zapadł wyrok w sprawie dwóch młodych Polaków złapanych 11 lutego tego roku w Egersund na kradzieży opon samochodowych. Włamali się oni do salonu samochodowego "Moller Bil". Skradziony towar planowali sprzedać w Polsce. Podczas napadu dokonali zniszczeń i to między innymi za nie będą musieli zwrócić pieniądze. Pozostała część rachunku to roszczenia ubezpieczyciela salonu samochodowego. W sumie dwaj złodzieje mają, w przeliczeniu, ponad 100 000 złotych do spłaty. Należność zaczną uiszczać zza krat, gdzie trafili na 9 i 6 miesięcy.

W ich przypadku nie było mowy o złagodzeniu kary, bowiem starszy ze skazanych, posiadał już wyrok za kradzież orzeczony w Danii. Od mniej więcej roku przyjeżdżał regularnie do Norwegii, za każdym razem pozostając tylko kilka dni. Śledczy podejrzewali, że podczas swoich wizyt nie zajmował się jedynie podziwianiem fiordów."

 

Taka kara bardzo zaboli i da do myślenia czy warto kraść. A to było tylko kilka opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

u mnie mniej pozytywnie

transakcja z tym uzytkownikiem

pieniądze poszły w czwartek(tydzień temu), w piątek dostałem info że przerzutkę już pakuje i wysyła. Dzwonił czy nie chcę jeszcze czegoś kupić. Później cisza. Wiele razy dzwoniłem i pisałem ale zero odzewu bo miałem dostać potwierdzenie nadania. W środku tygodnia dostaję info że paczka poszła w poniedziałek ale zwykłym listem. Coś nie halo bo płaciłem za szybszą wysyłkę(drożej). W chwili obecnej nadal nic mimo iż od zadeklarowanej daty wysłania paczki minął ponad tydzień. Nie wiem co takimi ludźmi kieruje ale żeby narobić sobie syfu w kartotece za marne 82 zł? Kancelaria w której pracuje moja żona z miłą chęcią zajmie się tą sprawą, ale ja do końca wierzę że zaszło jakieś nieporozumienie. Problem jest też taki że dostałem sygnał od innego użytkownika który ma podobną sytuację (ciągnie się jednak trochę dłużej). Czekam do końca tygodnia na zwrot kasy lub na towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie zobaczysz tej paczuszki. Poczekaj tydzień potem może napisz mu sms'a że sprawa ląduje w sądzie. Powinien się przestraszyć baardzo :).

 

 

P.S dla moderatorów , można zrobić w dziale sprzedam/kupie topic , listę wszystkich oszustów z forum - było by łatwiej egzekwować od kogo kupujemy bądź nie :)

 

Pozdrawiam Mrmorty i mam nadzieje że sprawa się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endurorider tak , właśnie o to chodzi żeby zgłaszać choćby 5zł , które ktoś sobie przywłaszczył to nie chodzi o majątek tylko o czyn. Tutaj właśnie mam jeden pomysł, który przedstawie ponowny raz , może moderatorzy przemyślą. Otóż utworzyć w działach kupię/sprzedam listę oszustów/krętaczy , myślę że to odstraszy oszustów jak i przestroga dla innych użytkowników.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

dobra

właśnie dostałem info od kolejnej osoby oszukanej od tego gościa.

zbieram potrzebne dane i będzie miał sprawę w sądzie.

niestety miałem urwanie głowy bo w firmie mnóstwo nowych ludzi a trzeba ogarniać tak samo jak do tej pory, więc szkolenia i praca za dwóch. za jakąś chwilę wpadnę do domu i obmyślę jak najlepiej do niego się dobrać. Żona naciska na zabrudzenie mu kartoteki itd ale może uda się polubownie.

co do listy - zazwyczaj takie osoby banujemy więc lista szybko staje się nieaktualna.

administracja ma też swoje sposoby. ja np znam też innych moderatorów na innych forach rowerowych i taki oszust nie ma łatwego życia bo każdy z nas zostawia po sobie przecież wirtualny ślad w postaci IP. dalej się nie będę rozwodził, ale nikt chyba nie lubi oszustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 07 maj 2011 - 22:13 - tiomek

 

Prawdopodobnie przed chwilą próbowano mnie oszukać. Opiszę sytuację:

 

Zamieściłem ogłoszenie, że kupię piwoty ti m10x1.0. Koleś napisał do mnie na gg pisząc, że posiada takie do sprzedania. Wysłał mi zdjęcie na maila:

 

http://s38976.ps.pl/inne/piwot.jpg

 

Zainteresowało mnie, że na piwocie jest cyfra 7, co kojarzyło mi się z Alu, sprzedawca jednak stwierdził, że to na pewno Ti. Potem okazało się, że wpisując do wyszukiwarki frazę „M10x1.0 piwoty” jako pierwsze wyskakuje przywołane zdjęcie. Z resztą zdjęcie jest z naszego forum.

 

http://www.google.pl...:0&tx=123&ty=48

 

I widoczny na nim piwot rzeczywiście jest Alu. Sprzedający zapytany o dodatkowe zdjęcia stwierdził, że to było robione dawno i innych nie ma. Zapytany skąd ma piwoty i dlaczego sprzedaje stwierdził, że znalazł w garażu i szkoda, żeby rdzewiały. Jak wiemy tytan nie rdzewieje ;) Reasumując wysłał zdjęcie Alu, mówi że są Ti ale mogą zardzewieć.

 

Sam nie podał ceny (wnioskuję, że nie wie ile kosztuje takie coś). Ja miałem podać, więc podałem 40 zł, na co się zgodził od razu. Cena raczej atrakcyjna bo nowe w sklepie ok. 60zł.

 

Poniżej podaję dane niedoszłego, według mnie, oszusta. Jeśli naprawdę posiada te piwoty, w co wątpię, i chce mi je rzeczywiście sprzedać przepraszam i chętnie je kupię, ale po otrzymaniu realnego zdjęcia i wystawieniu na allegro. Dla mnie sprawa jest podejrzana, dlatego zdecydowałem się napisać.

 

Aha, poproszony o wystawienie na allegro powiedział, że ma niezapłacone.

 

Nick na formu: Pejter

Mail: kryptonim69@o2.pl

GG: 34985036

Konto: 11114020040000310270274320

Paweł Kuśpit Kawaleryjska 6/14 20-461 Grudziądz

 

Pozdrawiam i przestrzegam

 

PS: właśnie przeczytałem, że nie mnie pierwszego próbował oszukać... Czy jest zrobiona jakaś lista oszustów razem z ich danymi?

 

Na dodane przeze mnie ogłoszenie z działu "kupię", dziś odpowiedział użytkownik o nicku - "Mizura". Od razu w pierwszej wiadomości podał dane i numer konta do przelewu. Pisze że ma to co mnie interesuje i możemy dokonać transakcji. Zapytany o zdjęcie przedmiotu odpowiada że towar ma na działce oddalonej o kilka km. od domu i nie ma aktualnego zdjęcia. Zapytany o allegro odpowiada, że konta nie posiada ponieważ jest grubo po 40 i nikogo nie chce oszukać, przekonując że odrazu po przelewie wysyła towar.

 

Okazuje się że dziś założył konto na naszym forum, ma 0 postów jest totalnym świeżakiem, a numer konta który mi podał jest identyczny jak ten od piwotów Tiomka, reszta danych się nie zgadza, ale to akurat mniej istotne. Sugeruję że to ten sam użytkownik, tylko założył nowe konto i dalej chce naciągać ludzi na kasę.

 

Dane

Piotr Wójcik Lipowa 8/11 20-841 Białystok

11114020040000310270274320

Edytowane przez stefan2810
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...