Skocz do zawartości

[amortyzator] Na co wymienić RS Duke?


Gość R3surrection

Rekomendowane odpowiedzi

Gość R3surrection

Witam, jako że ważę ok 90kg to duke nie jest amortyzatorem specjalnie dla mnie. Dość lekki(1800g) i miękki. Aczkolwiek zadowalająco sztywny.

Pytanie brzmi na co zwrócić uwagę? fox- 1300 za golutkie wersje reba? 1000zł r7? 700-1000zł ale obawiam się że r7 to też amor nie dla mnie.

Ciekawy jestem co mi doradzicie. Rower z sygnaturki daje chyba obraz tego do jakich celów używam 2 kółek :)

 

ps lubię avidy 5 więc wolałbym z pivotami chyba że naprawdę warto dołożyć 300zł do hampla hydro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze duke "niespecjalnie dla ciebie" ale przy tym wystarczająco sztywny. nie bardzo wiem czego oczekujesz wiec od widelca, skoro patrząc na rower amor dosyc zabytkowy i o malej srednicy goleni nie rozjezdza ci sie jak nogi blondynki :) (tej z dowcipu oczywiscie :icon_mrgreen: )

 

chcesz widelca z lepszym tlumieniem? z wiekszym skokiem? lzejszego przy zachowaniu tej samej sztywnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

napisałem że miękki :) no i to nie ta liga w jaką celuję. ogólnie chcę aby amor był czóły a raczej zależało to od jego regulacji ale zarazem nie miał ugięcia wstępnego za dużego. amorek nie jest taki stary :icon_mrgreen::P

 

i jakie wersje reby są najlepsze nie interesowałem się tym jakiś czas i już zzieleniałem :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

nie do końca. miałem gran fonddo kumpel ma mx pro i nie da się dobrze ustawić aby był miękki i nie miał dużego sagu(tak to się chyba nazywało). Ostatnoo widziałem kolesia na foxie i był praktycznie nie wduszony ale jak przejeżdżał po dziurach to pływał pięknie i właśnie czegoś takiego oczekuję no może 1200zł nie starczy... zobacyzmy eksperci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

szczerz powiem że oczekuję wypowiedzi użytkowników modeli foxa i reby bo w sumie tylko te tak naprawdę biorę pod uwagę :) więc pewnie poczekam aż jakiś "używacz" się wypowie

thx za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rocznika 2008 masz tylko jedną wersje z roznymi modelami tlumienia: rlc, rl (oem) i r (oem). pierwszy z nich posiada mozliwosc ustawienia progu odblokowania sie i swoistą platforme, pozostale tlumienie powrotu i sztywną blokade (rl) oraz r z wylacznie regulacja tlumienia powrotu. r jest malo przydatny do scigania sie bo nie mozna go usztywnic, rl juz predzej - ale oba sa widelcami dostepnymi jako wymontowywane z rowerow.

jesli modele rlc sa bezposrednimi nastepcami modelu z roku wczesniejszego to maja sportowa charakterystyke, czyli na komfort to raczej nie masz co liczyc.

 

jesli rocznik 2007 to jest taki sam rlc jak opisany powyzej lub x czyli platformowiec z inteligentnym systemem tlumienia. jesli amor ma byc do scigania to wg testu bikeboardu lepiej nadawal sie do tego x niz rlc bo dzialanie mialy podobne a przy x-ie nie trzeba krecic wajchą blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

będę nadal zawracął głowę, czym się różni ich charakterystyka? porównajmy najtańszego foxa i rebę (z uturnem inaczej pracuje? czy ylko ma regulację skoku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownam ci foxa floata 140 rl z revelationem u turn air, bo te widelce sa praktycznie tylko powiekszonymi kopiami reby i malego foxa.

 

zakres regulacji tlumienia powrotu podobny.

blokada w foxie floacie jest sztywna (wersja rl) a w rebie poddaje sie przy mocnym nacisku (floodgate)

wersje rlc foxa mozna jednak ustawic co do pracy blokady tak samo jak rebe z regulowanym zewnetrznie floodgatem.

 

revelation 130 a fox 140 skoku wiec praktycznie to samo zastosowanie (wg producentow all mountain/enduro)

 

revelation ma ciut bardziej czuly poczatek ugiecia - bardziej sprezysty niz fox, najprawdopodobniej z powodu mozliwosci wyregulowania osobno sprezyny gl i negatywnej. za to pozniej revelation jest wg mnie bardziej progresywny i mimo duzego skoku prowadzi sie bardziej sportowo czyli twardo. w foxie srodkowy odcinek jest bardziej przyjazny - przynajmniej dla mnie.

 

 

fox ktorego chcesz kupic jesli kupisz wersje rlc (czyli dostepną w detalu) jest jedyną wersją dostepną i ma wszystkie regulacje, czego nie posiada reba z wewnetrznym ustawieniem floodgate. rebe mozna tez przezbroic na blokade manteką a fox ma jedynie blokade na goleni, dopiero na 2009 rok przrewidywana jest wersja z manetką.

 

w rowerach montowana jest wersja rl i r foxa - budowana dla producentow rowerow, w przypadku krotkoskocznych foxow nie spotkalem sie jednak z zamontowanym w rowerze amorem w wersji r czyli tylko z tlumieniem regulowanym powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

mogę też mieć za 1700 vanile r ona ponoć ma regulowany skok i można ustawić 100m,,, tylko waga 2kg

 

a rebę chyba wezmę zwykłą bo trochę szkoda kasy na uturn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj i zapoluj na okazje. w tej chwili jest srednio ale za tyle za ile chcesz kupic vanille r mozna dostac np

 

http://www.allegro.pl/item481395280_nowy_f..._lemonbike.html

- bez przerobek, z blokada, do sztywniaka i taniej. poza tym wyzszy model w hierarchii foxa niz vanilla.

 

albo

http://www.allegro.pl/item482815145_2_osta...ialized_40.html

czyli fox do sztywniaka do xc/maraton za ciut wiecej niz fox vanilla r ale tez i w najwyzszej wersji f80tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pomoże :confused:

http://www.forumrowerowe.org/amortyzator-M...kit-t23557.html

http://www.forumrowerowe.org/amortyzator-p...006-t21681.html

a jeżeli chcesz na żywo pomacać foxy i r7 udaj się do sklepu na rogu ul. Miodowej i Szpitalnej z tego co wiem mają tam parę sztuk tych widelców nie wiem czy konkretnie te wersje :rolleyes:http://www.rowery-rybczynski.pl/index.php/cPath/2_162_163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to masz jeszcze ski teama :confused: ale tam raczej nie radzę się wybierać :rolleyes: raz mają teraz więcej nart itp.

chociaż jak byś trafił http://www.skiteam.pl/rower/Cube/elite/ to wg. specyfikacji tam jest reba (jest jeszcze kilka modeli z rebą coś koło 6ciu w ofercie) a po sklepie można się przejechać :icon_mrgreen:

będziesz miał mikro test :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...