Skocz do zawartości

[Rower] Kross Fr1 sign


KOSmal93

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item490430398_kross_...1_jak_nowy.html ten rower jest piękny urzekł mnie ten Fr 1 jednak ,a sign ds mi sie przy nim odwidizał , po pierwsze amor duro lepszy , po drugie rama full , wytrzymalasza , tylko nie wiem jak z używkami nieby pisze że stan idealny , jak z takim rowerem na dropy hopy i traski DH ? do nauki przeweważnie ,jeszcze chyba damper do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary wcześniej cały czas gadałeś o dircie, teraz dh?

"po pierwsze amor duro lepszy , po drugie rama full , wytrzymalasza"

no ja bym sie nie zgodził z drugą częscią. Moim zdaniem wytrzymałość ramy porównywalna, a full będzie ważył o wiele wiecej, dampery się psują, no i taki rozwiązanie tylnej amortyzacji nie jest za dobre do skakania i jazdy ( z tego co sie orientuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pierwszy wątek w którym KOSmal93 nie wie dokładnie czego chce :D, ja uważam że jeżeli zaczyna swoją przygode taką bardziej poważną to bym wskazywał na hardtail`a, ale jeżeli chce Full to jego wybór, my jako użytkownicy forum możemy go nakierować, podoradzać, ale full nie znaczy że mocniejszy a z tym damperami jest tak jak pisze zido, dużo jeździsz + jeżeli bedzie tak jak piszesz że DH to to się może posypać po czasie (w sumie jak i inne cześci, normalna kolej rzeczy :) ), nic wiecznie nie trwa a tutaj dodatkowym czynnikiem jest DH które sprzętu nie oszczędza, oraz aby czerpać w pełni radośc z jazdy "kasa" na sprzęt :) w razie "w"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rower tym razem zamówiony Sign Ds 2 ;)

a więc proszę o rade co wymienić na początek ?

słyszałem , że ten RST porównywalny dop duro to może zostać prawda ?

i co zrobić bym miał singla ?

bo nie ma przerzutki przedniej już tylko napinacz jest to chyba wystraczy reduktor z kasety 8 rzędowej na SS, ale co z tymi hakami słyszałem ,że trzeba jakiśnapinacz (czy chodzi o ten co jest na przodzie ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzutke i ten przedni napinacz możesz sprzedać / ściągnąć.

wystarczy ze kupisz reduktor na tylnią piaste i coś w tym stylu : http://allegro.pl/item490947729_bikesyl_na...super_cena.html

mam podobne, ale wykonane domowymi metodami :)

 

To rst moze być chyba nawet lepsze od duro. Ma sztywną Oś, powinno być wytrzymalsze ;) Tylko skok ma niższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze zrobiłem że zzamówiłem DS2 zamiast ds 1 (chyba taniej wyjdzie bo nie musze zmieniać hamulców amora przerzutki przód i opon)

 

P.S. a czy ktoś wie gdzie w łodzi jest jakiś sklep z rowerami (żeby był sign ds i ds2 ) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe zabezpieczenie aby wyeliminować do zera ryzyko "ześlizgnięcia"(spadnięcia) łancucha z przedniego blatu, zauważ iż w zaawansowanym dualu zawodnicy małej predkości nie mają a teren jest nawet wygający. Przedni napinacz pewniej utrzymuje łancuch przy blacie, z tego co wiem to chyba tylko taka jego rola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak :P

Ale jest on potrzebny tylko jak masz przerzutkę z tyłu, bo jak masz singla to nie ma sensu go zakładać, bo łańcuch cały czas idzie w 1 pozycji i jest bardziej napięty niz z przerzutką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle ustawiony napinacz (chociaż mala możliwosc takiej ewentualności) albo poprostu przerzutka za bardzo "szarpie" spróbuj wyregulować/ trochę przestawić przerzutke z przodu, powinno sie już nie powtórzyć, swoją drogą trochę dziwne że spadł Ci łańcuch, mi na rowerze od dwóch lat nie spadł a turystycznie nie jeżdzę (nie myślec ze zawodowo :):D), pewnie łańcuch Ci zleciał przy przełożeniu łancucha na najmniejszy blat, a więc może zbyt duże "wychylenie" przerzutki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałes o napinaczu, z tego wnioskowałem ze łańcuch spadł Ci z przodu i pisałem o przedniej przerzutce (zresztą tak jest napisane i nie wypowiadałem sie o tylnej ;/), to wkońcu jak Ci ten łańcuch spadł? z tyłu z przodu czy może tu i tu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadł z przodu :P , ale mi napisałeś żebym przednią przerzutkę wyregulował (ja mam napinacz z przodu a nie przerzutke)

 

P.S. nie chce zakładać nowego tematu ale czy ktoś wie jak wyregulowac Alu Promax DB DSK-320 (orginalne w bladzie :))

przedni działa super , natomiast tylny prawie wogóle mocno ciskam a nic nie daje :) a w przednim odwrotnie lekko klikam i hamuje i o to mi chodzi pomoże ktoś ? jestem laikiem w dziale rowery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zapomniałęm napisać kupiłem blade bo nie załważyłem ceny krossa 2300 :o i musiałem odwoływać i 100zł za wysylke musialem im płacić przez pomyłkę.

a blade przez przypadek jakoś kupiłem za 1600 w sklepie, tak mi się podoba :) tylko hamulec tylny musze ustawić (signa też mieli ale te hamulce i amor mnie do blade jednak skłoniły)

 

 

P.S. Zido ten blade wcale taki "makro" nie jest Wszystko wygląda "Pro" :P według mnie laika oczywiście :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioom na allegro kupiłbyś ds2 za 1800, który i amor i hamulce ma lepsze i jeszcze inne częsci:)

no ale Twój wybór.

Moim zdaniem 1600 za blade to za duża cena, ale niech Ci sie jeździ dobrze- na zdrowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...