Skocz do zawartości

[damper] Swinger X3 - niepasujace tuleje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj przyszedl do mnie damper Manitou Swinger X3 i rama Poison Phosphor. Nie moglo wszystko pojsc gladko - tuleje dampera nie pasuja do ramy. W jednym miejscu (ta wezsza tulejka) szerokosc jest dobra, ale otwor za maly, a z drugiej strony (szersza tuleja) tuleja jest za szeroka, ale za to srednica otworu jest ok. Ta szeroka tuleja ma 51 mm, a zaby pasowala do ramy powinna miec 40 mm. Mam pytanie jak ta tuleje sie zdejmuje z dampera? Trzeba ja wybic mlotkiem czy jak? Ta mniejsza po prostu przewierdze wiertlem 8, ale zeby sktocic/zrobic nowa chcialbym zdjac ja z dampera. Prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to zrobić niestety siłowo. Sposób zależy od tego jak delikatnie chcesz obejść się z tulejkami. Mi nie przeszkadzało, że delikatnie je porysuję więc wsadziłem delikatnie jedna strona tulejki w imadło , a drugą kręciłem kombinerkami(oczywiście z umiarem, żeby nie zniszczyć). Jak już delikatnie rozruszasz to powinno wyjść gładko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zlapac tuleję w imadle przez szmate - nie powinny sie porysowac.

wystarczy ze tuleja wyjdzie na tyle ze miedzy nią a tlumikiem zrobi sie milimetrowa przerwa - wtedy mozna podwazyc ją dalej nozem o cienkim ostrzu.

jak wyciagniesz jedną to drugą mozesz wybic przez oczko amora - bez jej rysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...