Skocz do zawartości

[Warszawa-BPK] Wycieczka do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego


naughtyjurand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

...i zapraszam na kolejna wycieczke, tym razem do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

 

Rodzaj trasy: srednio trudna.

 

Typ trasy: trasa bedzie biegla po bezdrozach, lesnych sciezkach (zapewne nalezy sie spodziewac klimatu Kampinosu czy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego) i ja zdecydowanie taki klimat wole :) raz ze wzgledu na typ roweru i opon (mam szerokie, gorskie, 26+2) a dwa bo poruszanie sie po takim terenie sprawia mi wiecej przyjemnosci niz szosa - dlatego tez nie kupilem sobie roweru szosowego :)

Jestem rowniez przekonany ze jesli ktos chcialby sie z nami zabrac, a ma akurat rower szosowy, to nie bedzie mial zadnego problemu z jazda.

 

Spotkanie: spotykamy sie na stacji metra "Centrum" o godzinie 9.15

 

Dlugosc trasy: 30 - 70 km

Czas: na miejscu (w BPK) bedziemy przed 11.00 i mysle ze bedziemy jezdzic do godziny 17.00.

Tempo: w zaleznosci od najslabszych uczestnikow (oni przodem) :)

 

Pogoda: Jak na razie ma byc zachmurzenie i okolo 11 stopni Celcjusza, jezeli bedzie padalo: wyjazd zostaje przelozony na nastepny weekend.

 

Jedzenie: zabieramy ze soba kanapki i picie na caly dzien, poniewaz mnie osobiscie jeszcze tam nie bylo i nie wiem czy znajdziemy jakas knajpe z obiadem, ale nalezy brac to pod uwage (jesli bedzie to nie przejedziemy kolo niej odojetnie :P

 

Ekwipunek: Ja zabieram ze soba mapy terenu i rozklady jazdy pociagow w okolicy, jakies narzedzia i takie tam. na pewno sie nie zgubimy.

 

Koszt wyjazdu: 50 zl. - w ramach wyjasnienia: Ja nie biore kasy za ten wyjazd od nikogo! hehehe to orientacyjny koszt waszych wydatkow, taka suma spokojnie wystarczy na bilety (przejazd pociagiem w obie strony) i ewentualny obiad lub wizyte w sklepie czy zapiekanke ;)

 

Wymagane doświadczenie i przygotowanie kondycyjne: Dobrze by bylo zeby zabraly sie osoby, ktore juz jezdzily na podobne wypady.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź poprawkę na fakt że BMK nie jest rajem dla rowerzystów :) teren zdecydowanie płaski, przypomina lasy chojnowskie... dużo piachu, jeszcze więcej szutru... największe atrakcje turystyczne w okolicy(Nieborów, Arkadia) nie sprzyjają bikerom -rowery trzeba zostawić przy bramie, nie można ich wprowadzić na teren parku(który notabene o tej porze może być całkiem fotogeniczny przy dobrym świetle)...

 

Atrakcje jakie na szybko mi się nasuwają na myśl,

*na obrzeżach:

-Łowicz: rynek(oba), kościół(kolegiata, bazylika?)

-Żyrardów(całe miasto, jedyny taki w europie oryginalny kompleks XIXw osiedli przyfabrycznych) -kwestia gustu

-Puszcza Mariańska -klasztor

-Nieborów, Arkadia(zespół pałacowo parkowy) -trzeba poświęcić niestety trochę czasu

 

*w parku:

Park chociaż terenowo jest b. płaski, brakuje charakterystycznych dla KPN i MPK wydemek, singletracków, atrakcji w postaci pomników i bunkrów-fortyfikacji to mimo wszystko warto tam zajrzeć...

mi do gustu przypadł motyw spływu kajakowego rz.Rawką(Skierniewka chyba jest bardziej zanieczyszczona)...

 

poza tym: wsie, wsie, wsie, jakieś zapomniane drewniane mosty, porozrzucane groby wojskowe...

pomiędzy Skierniewicami, a Puszczą Mariańską jest też mogiła upamiętniająca pierwsze w historii użycie gazów bojowych w trakcie I WŚ na froncie wschodnim -obok mogiła pomordowanych...

w okolicy są też porozrzucane bunkry i schrony z czasów wojny -niestety nie mam o nich żadnych info

 

jak coś mi się przypomni to dopiszę :P

 

zresztą tu na forum czasem udziela się kilka osób z okolic łodzi-skierniewic... może coś dopiszą od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knajpki: Pałacowa(lub parkowa... nie pamiętam).. restauracja na terenie parku w Nieborowie.. poza tym 'odnowiona' restauracja w budynku tzw Zajazdu("Rozdroże" czy jakoś tak...)

no i jest jeszcze chyba 'knajpa myśliwska' przy stacji benzynowej...

o sezonowo(weekendowo) otwartych budach("ZapiekankaFastFood") przy głównej bramie pałacu nie wspominam już...

jest jeszcze jakaś knajpa przy szosie do Łowicza(w samym Łowiczu tez jest sporo a to tylko kilka km od Nieborowa) z 'prosiakiem' w nazwie... ale tam ceny raczej mało rowerowe :D

 

"TAM" -najprawdopodobniej park w Nieborowie, Arkadii no i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj... chętnie bym się wybrał ale już teraz mogę powiedzieć że ta poranna godzina to nie dla mnie :/

 

w zamian poproszę o obszerną relację :)

też chyba uderzę w te strony ale dłuuuużo później o ile w ogóle przemogę się żeby wyjść na rower na tę zimnicę.. :)

 

pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten weekend mnie wykonczyl - nie tylko rowerowo hehehe

wiec na razie, chcialbym tylko podziekowac tym ktorzy sie wybrali z nami za wspaniale towarzystwo :P gdyby nie to jazda rowerem ograniczyla by sie do pocenia, a tak bylo zabawnie heheheh

Sprawozdanie napisze jak znajde wiecej czasu ;)

Tym czasem!

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...