Skocz do zawartości

[Koło]Pomoc w złożeniu koła


Anitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Mam oto taki problem, chciałbym złożyć koło na tył. Tak aby było mocne i w miarę lekkie. Maksymalna cenna to 550.

Oto mój proponowany zestaw:

 

piasta tył ROMED QUILL, oś 9 mm 11 zębów 357.20 zł

SUNRIMS - Obręcz SINGLE TRACK, 24" 36otw. 75 zł

DT Champion black 36 szt 64.80 zł

 

Co myślicie o piaście ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę z tego jakie części wybrałeś , ze ma to byc kolo do streetu...

No dobra... ile ważysz ... bo ten singiel na tyle może nie byc za dobry ;p kiedyś już mi ktoś doradzał, że lepiej na tył jest brac double tracka... Po prostu mocniejsze ;]

 

W sprawie szprych to bym brał srebrne... słyszałem, że czarne są o 20 % słabsze od srebrnych.. już od kilku osób... wiec ja bym nie ryzykował ale jak chcesz...

 

A piasta...hmmm.... nie latałem na tym cudzie ale wygląda ładnie i mocno ;p.. ale pozory mylą... ja się w sprawie piasty nie wypowiem.... Może ktoś inny wypowie się na jej temat ;p

 

Pozdrower. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie szprych to bym brał srebrne... słyszałem, że czarne są o 20 % słabsze od srebrnych.. już od kilku osób... wiec ja bym nie ryzykował ale jak chcesz..
Najmocniejsze są białe, bo odbijając promieniowanie świetlne nie przegrzewają się w słoneczne dni.
Z tego co wiem od ludzi ST od DT nie różnią się wcale ;) Tylko ST są dla ludzi z "techniką" a DT dla "przypalania"
Bezsens. Czyli po prostu różnią się wytrzymałością, o której mowa. A wytrzymałością, to i budową.

 

O piaście nie słyszałem, ale nie jeżdżę w tych klimatach. Mimo wszystko chyba poszukałbym tańszej, ale wybór Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor szprych nie ma żadnego znaczenia , może jedynie estetyczne - na czarnych bardziej widać zadrapania ;)

 

GdyniaBiker - Stal traci wytrzymałość przy kilkuset stopniach C myślisz że na słońcu mogą osiągnąć temperaturę np 800 C

 

Jakieś znaczenie może mieć rozszerzalność cieplna materiału w p. np szyn kolejowych itp a nie szprych , jak szprycha roszszerzy się o 0,01 mm to coś zmieni ?? chyba nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...