Skocz do zawartości

[rowery] Nowości Romet


Rulez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Klaniam,

No biorac pod uwage moje wlasne doswiadczenia z Chowem Wsobnym to 15 kg to juz przeginka... Jak Inbred byl jeszcze 26-erem z RS Revelation (95-130 na sprezynie) wazyl 12.8kg... A rama stalowa ponad 2 kg... No i mi daleko do jakis lajciarskich wyglupow...

 

Sentyment-sentymentem ale fakty-faktami :)

 

Nie zebym przekonywal jakos straszliwie bo jak by Romet wypuscil jakas fajna, stalowa ramke to bym sie pewnie sam zasepil :P

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, no ale w takim razie pokaż mi rower (nie ramę) do enduro z amorem (nie Suntour ani RST!) 120-130 mm skoku, z przyzwoitą ramą i komponentami za kwotę 2500 zł... i jeszcze z dobrą geo i w odpowiednim rozmiarze...

O to się, niestety, cała sprawa rozbija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to geometria Mosquito :

 

rozmiary 16" , 17,5"

górna rura horyzontalnie 565 mm , 585 mm

baza kół 1090 mm , 1110 mm

tylny trójkąt 420 mm

kąty przy widelcu 160 mm ----- 67 sterowy , 72 podsiodłowy

kąty przy widelcu 130 mm ---- 69 sterowy, 74 podsiodłowy

Wysokość pakietu 332 mm przy 160 mm skoku , ok 315 mm przy 130 mm. skoku.

 

Czyli z widelcem 130 mm będzie jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
He, no ale w takim razie pokaż mi rower (nie ramę) do enduro z amorem (nie Suntour ani RST!) 120-130 mm skoku, z przyzwoitą ramą i komponentami za kwotę 2500 zł... i jeszcze z dobrą geo i w odpowiednim rozmiarze...

O to się, niestety, cała sprawa rozbija...

 

No to jest argument nie do odparcia ;) Ale tak to juz jest... Waga albo cena...

 

Logiczny sprzet w przyzwoitej wadze zaczyna sie niestety za niemal dwa razy wieksze pieniadze...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że Kross Big Wheel jest ciekawszy, a Romet w żadnym stopniu nie jest dla mnie atrakcyjny. 29er Krossa ma rurki Reynoldsa, a nie jakieś standardowe Cr-Mo, lepszy osprzęt. Ciekawy jest też Unplugged, a nawet piękny jak dla mnie:) tylko te rogi w nich to jakieś nieporozumienie...

 

 

Dokładnie. Za parę lat wszyscy powyżej 175 cm wzrostu będą jeździć na 29":)...tzn wtedy kiedy te rowery będą tak samo normalne jak 26" i kiedy kupujący przestaną kierować się wyglądem roweru przy zakupie i zaczną zwracać większą uwagę na obiektywne cechy roweru. Będzie wtedy niczym w Ameryce ;)

 

 

Ja też tak uważam, nie bez powodu jeżdżę na takim:)

Spierać sie nie spierać, ale to tak jak porównywać Alu 6061 do Eastona. Nie wolicie Eastona? :)

 

No może nie wszyscy, stary kontent wolno się przekonuje. Ale w stanach to jest szał ciał. I maja troche w tym racji. Ten rower gładziej jedzie. Jest bardziej komfortowy, a już w stalowej ramie to w ogóle.

 

 

Zapedzasz się. Akurat amerykanie mają bardzo zdrowe podejscie do roweru i w zasadzie małą role przywiązują do szczegółów technicznych sprzętu a większą do wyglądu i tego jak rower jeździ. Spójrz na typowo amerykańskie rowery. Mnogośc kształtów ram i ciekawych pomysłów(tzw design), jednocześnie prawie nigdzie nie ma podanej wagi. We wszystkim dominuje prostota konstrukcji. Europejskie rowery to w zasadzie próba stworzenia otymalnie lekkiego roweru o idealnych parametrach. Rowery różnią się niewiele, a najwazniejsze jest jak najwieksze zaawansowanie techniczne.

 

A co do owych 175 cm. Naczytałes sie artykułu czaka i powtarzasz bezmyślnie. Ja jeżdże na 29" i mam wyrobione zdanie na ten temat. Przede wszystkim te rowery w Polsce nigdy nie będą popularne bo trzeba chciec wydac min 3000zł na rower, który będzie miał obiektywnie(tak jak ty to okresliłeś) lepszy odpowiednik na 26" kołach. Twenty-ninery poza tymi najdroższymi zawsze będą bardziej wołowate, cieższe i droższe od 26" odpowiedników i nie spodziewam sie by kiedykolwiek ich cena spadła poniżej 2000zł w Polsce. 29" trzeba chciec miec. Moze by to z checi wyróżnienia się, a może dlatego, że taki rower akurat jest dla danej osoby idealny. A wg mnie 29" sprawdza się w przypadku osób wysokich dla których jazda na rowerze jest sposobem na spędzenie wolnego czasu. Tacy dla których rower crossowy nie pozwala czerpac przyjemności z jazdy w terenie i czasem chcą zahaczyc o jakiś maraton dla sprawdzenia samego siebie. Bo do ścigania póki co 26" jest dużo lepsze.

 

Tu sie zgodzę, ze u nas tzn w europie :) inaczej sie buduje rowery. Tam sporo wiecej fulli, grubsze opony. A u nas odchudzone krosówki na fast fredach :)

 

Ja bym zapytał w Arkusie, pod jaki amor rama została zaprojektowana, może pod 130/140 mm a 160 wsadzili dla bardziej zdesperowanych.

 

to w Arkusie czy w Romecie? :) bo tak jak dyskutowaliście powyżej mi sie wdaje że te markki to inne marki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w Arkusie czy w Romecie? bo tak jak dyskutowaliście powyżej mi sie wdaje że te markki to inne marki

W Arkusie - doucz się trochę :

http://www.arkus.com.pl/

 

Spierać sie nie spierać, ale to tak jak porównywać Alu 6061 do Eastona. Nie wolicie Eastona?

Już pisałem - doucz się !!! - nie można porównywać ramy z Alu 6061 do "mitycznego" Eastona - bo Easton robi różne rurki, także z Alu 6061 :

http://www.eastonbike.com/PRODUCTS/TUBESET...esets_EA6X.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

Spierać sie nie spierać, ale to tak jak porównywać Alu 6061 do Eastona. Nie wolicie Eastona?

 

Już pisałem - doucz się !!! - nie można porównywać ramy z Alu 6061 do Eastona - bo Easton też robi rurki 6061 :

http://www.eastonbike.com/PRODUCTS/TUBESET...esets_EA6X.html

 

Koledze chodziło o to, że alu 6061 zrobione przez Eastona jest lepsze od jakiegoś niewiadomego pochodzenia alu 6061...tak samo jak mi chodziło o to, że niemarkowe cr-mo jest gorsze jakościowo od cr-mo Reynoldsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,kolega nie wie nawet, że Easton robi wiele rodzajów rurek , a ty nie wiesz, że tylko część ramy Krossa jest z rurek wyższej jakości - a sma rama jest żle - niepraktycznie zaprojelktowana i jest ciężka.

 

Kolega nie wie bo nie dał linka? heh

 

;)

 

A "Rulez" jeździłeś na ramie Krossa? Ważyłeś czy opierasz się na tym co słyszałeś?

Przecztaj tu http://www.kross.pl/images/sklep/507/BB_3_...evel_A8_cz2.jpg

Ci co ważą wszystko przed przetestowaniem mówią akurat ze np ta rama jest lekka.

Ale cóz to tylko Polska produkcja :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ty nie wiesz, że tylko część ramy Krossa jest z rurek wyższej jakości - a sma rama jest żle - niepraktycznie zaprojelktowana i jest ciężka.

 

Nie rozumiem, jak to część ram?...wydawało mi się, że piszemy tutaj o Krossie Unplugged ewentualnie Big Wheel - one są z Reynoldsa.

 

Może zatem Big Wheel będzie praktyczniejszy - nie posiada już mimośrodu, jest przez to pewnie też dużo lżejszy, a i singla też z powodzeniem można z tej ramy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zion" coś ci się pomyliło , my tu akurat wałkujemy Krossy i Romety 29"

Ale cóz to tylko Polska produkcja

Jednak widzę że nie jesteś dobrze poinformowany - bo ramy Krossa to akurat Tajwan, lub Chiny - kupione może u Kinesisa .

 

Nie wiem czy Big Whell będzie praktycniejszy (za to wiem , że totalna krytyka Rometa jest co najmniej śmieszna) , nie ma chyba przestawianych haków, więc trudniej z niego zrobić singla niż z Rometa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak widzę że nie jesteś dobrze poinformowany - bo ramy Krossa to akurat Tajwan, lub Chiny - kupione może u Kinesisa .

 

jak wszystkie polskie rowery no możne poza Karpielem, Orłowskim, Rychtarskim, ramami z Mielca

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...