Skocz do zawartości

[rower] Decathlon Rockrider 9.1


wiencu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Odkopuję temat.

1. Mam pytanie jaki maksymalny skok amortyzatora nadaje się do rockridera 9.1 z 2007r? To jest ten starszy model z czarną ramą. O taki: link

Ma tam być wstawiony Rock Shox Revelation Dual Air. Z tego co widzę ma skok do ustawienia albo 115 albo 130mm.

Fabrycznie jest założona Tora 100 mm i kąt główki ramy wynosi 70,5 stopnia.

Tegoroczny ma torę 120 mm i kąt główki 69,5 stopnia, ale rama jest trochę zmieniona.

2. Jakiego kąta mogę się spodziewać przy revelationie na 115, a jakiego na 130 mm?

3. Czy rama to wytrzyma?

4. Rower jest delikatnie na wyrost - brat ma 160 cm (ale szybko rośnie), a rama to 18 cali. Przy dłuższej jeździe lekko go plecy bolały w dolnej części. Czy podwyższenie kierownicy o jakieś 1,5-2 cm poprawiłoby sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zmianie amortyzatora zmienia się nie tylko kąt główki, ale również kąt podsiodłowy , każde 10 mm wysokości zmienia kąt o ok. 0,5 * - więc jeśli byś ustawił skok 130 mm - to wyszła by zjazdówka jak Rockrider 6FR , z nieproporcjonalnym skokiem przód/tył ;)

115 mm jest jeszcze do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam zamiar mu od razu przestawić skok na 115 mm.

1. A jak to będzie z tym delikatnym podniesieniem kierownicy o te 1,5 cm? Poprawi to pozycję bikera 160 cm wzrostu na tym biku czy nic dobrego nie da?

2. Czy do długości amora powinienem doliczyć tylko te 15 mm różnicy skoku czy revelation jeszcze jakoś dodatkowo różni się wysokością (np. inne wymiary korony)?

Dzięki za szybką odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wygodę siedzenia na rowerze jeszcze niewysokiego użytkownika. Czy podniesienie kiery może ją poprawić? Wiadomo, że za rok czy coś takiego, jak podrośnie to się da w dół tak jak była fabrycznie.

Ponawiam pytanie 2:

2. Czy do długości amora powinienem doliczyć tylko te 15 mm różnicy skoku czy revelation jeszcze jakoś dodatkowo różni się wysokością (np. inne wymiary korony, albo dolnych goleni)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tą samą rame i założoną Torę 318 i 130mm i śmigam na tym zestawieniu u siebie na nizinach i zlot w Sowich też objeździłem :D Kwestia przyzwyczajenia. Ja na początku też nie byłem pewien czy dobrze robie, ale teraz nie żałuje. Nie jestem specjalistą i nie jeździłem też na wielu full-ach, także te 40mm róznicy jakoś mnie nie przeszkadza. Ale to tylko moje zdanie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu się z Tobą zgadzam 160cm wzrostu na 18-19cali i skok 130mm to niestety za mało i mogłoby to się źle skonczyć dla klejnotów. Chodziło mi tu raczej o to, że da się na takim zestawieniu spokojnie jeździć :) mimo że wydaje się głupie ładować 130mm na miejsce 100mm :P

 

Pozdrawiam

 

P.S. Jak chcesz mogę się z miłą chęcią wymienić na ramki, moja 15 cali mu przypasuje a dla mnie 18 też będzie akurat :D moja ma jeszcze chyba 3,5 roku gwarancji. oczywiście z mozliwością dopłaty jednej ze stron w zależności od stanu technicznego ;) Takie małe OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...