Skocz do zawartości

Canyon


Xanagaz

Rekomendowane odpowiedzi

są to dosyć "wysokie" rowery zamówiłem wg kalkulatora rozmiaru na stronie Canyona. Dejot jak kupował Torque też kupił rozmiar mniejszy niż zwykle, zamiast L kupił M i jest idealny.

Jak bym wybrał M to stracił bym bez wątpienia bezcenne klejnoty ;) a poza tym Mka jest za długa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzęcik, dobry i kolor lepszy wybrałeś :) I słusznie ja uważam że lepiej kupować rozmiar mniejszą ramę- lepiej się jeździ wtedy, ja mam Nerve AM 18,5" to przyznam że się trochę męczę na nim, na długość jest ok, ale jakoś mam daleko do ziemi jak na nim siedzę... przy 174cm wzrostu, a wcześniejszy użytkownik miał jakieś ponad 180cm.

I ostatnio się zastanawiam nad regulowaną sztycą...na zjazdy dobra rzecz... ale droga :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2. Jaką masz długość nogi? Powinieneś mieć M, ewentualnie L w skrajnym przypadku - długa noga.

Ad3. Procedura została opisana na wcześniejszych stronach - nic się nie zmieniło.

Ad4. Gwarancja 6 lat. W każdym serwisie zrobisz przegląd. Będziesz miał rower to pomożemy.

Ad5. Wszystko zależy od tego jak/co jeździsz.

 

n4k5, dzieki za odpowiedzi. wlasciwie zawezilem wybor do trance x i nerve (raczej xc, bo najlzejszy. na sciezki i lasy mazowieckie przeplatane utwardzanymi miejskimi wertepami i wypadami w gory. popraw mnie jesli zle mysle, ale mr jest bardziej wyscigowy, bo ma mniejszy skok, a am jest plywajacym czolgiem glownie na gory. wiec xc chyba tak po srodku?). co do wymiarow, pomierzylem sie zgodnie z intrukcjami na stronce canyona i wychodzi mi 183cm/92kg, inseam 80cm, torso 70, shoulders 50, arms 62. i z tego wypada u nich "s" 16.5". moze to dlatego, ze mierzylem bez butow? albo moze jestem jakims niewymiarowym mutantem i musze wlasna rame zbudowac ;) wydaje mi sie, ze m chyba byloby najbezpieczniejsze, bo jezeli tak jak mowiliscie, ze to dosc dlugie ramy, to nie chcialbym byc ani za bardzo wyciagniety, ani skatowac sobie krocza przy zeskoku.

 

nie rozumiem tego czasu oczekiwania. np. dla nerve xc 7.0 jest podany cw 23. to jest tydzien kalendarzowy? czyli czas oczekiwania bylby ponad miesiac a potem +-tydzien przesylka? troche dlugo... niby dla tego drugiego koloru "black forest green - white" jest dostepnosc od reki. kolor "specyficzny", ale wlasciwie ma to dla mnie bardzo male znaczenie gdybym mogl dostac rower szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że S-ka byłaby dobra ze względu na krótsze nogi. Dla przykładu, ja mam 84,5 i mam M i dlatego nie polecałbym Ci tego rozmiaru.

W sezonie rowery schodzą i tyle się czeka. Ja swój miałem wciągu dwóch tygodni, ale kupowałem znacznie wcześniej.

Nie brałbym gianta, a to tylko ze względu na ich praktyki gwarancyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że Ska będzie za krótka, na Twoim miejscu brał bym Mke z przekrokiem dasz radę a i długość górnej rury będzie w sam raz.

Ale zastanów się nad Nerve AM, wcale nie jest to czołg jak piszesz i spokojnie zda egzamin w warunkach o których piszesz a i w górach nie będziesz zawiedziony ! Ja na płaskim terenie jakim jest Poznań użytkowałem Ibisa Mojo HD przez parę tygodni i spokojnie dawał radę a i moi koledzy śmigający na Canyon Torque ze skokiem 180mm dają radę choć to już jest czołg do zadań specjalnych.

 

Dodatkowo w Nerve AM masz regulowany skok ze 150mm na 120mm więc na co dzień możesz jeździć na 120mm jeżeli 150mm to dla Ciebie za dużo a 150mm ustawiasz jak będziesz na jakimś wypadzie w górach np. na zlocie forumrowerowego.org ;)

 

Ostatecznie wybór należy do Ciebie, my przedstawiamy Ci tylko propozycje i nasz punkt widzenia a Ty zrobisz jak będziesz uważał.

Ja osobiście dzisiaj wiem że 120mm skoku jaki miałem w Trance to dla mnie zdecydowanie za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maroko777 dobrze prawi, zwłaszcza w tej części gdzie pisze, że 120mm to mało :)

Ja w swoim Nerve XC mam 140mm z przodu :)

 

Tak, S-ka może być krótka, torso masz podobne jak ja, a dla mnie jest na styk (choć wolałbym 2cm dłuższą górę, ale to ze względu na przeróbkę XC na AM ;))

Drugi raz Nerve XC bym nie kupił, teraz byłby AM ze względu na to, że otaczają mnie niziny, a w górach jestem tylko kilka razy w roku (a przy takiej geometrii ciężko poszaleć)

Masz ciężki orzech do zgryzienia, zwłaszcza z rozmiarówką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sporo się napatrzyłem na Canyony i dawno nie widziałem tak dobrze wykonanych ram jak i ogólnie rowerów w tej cenie, sam nie mogę się już doczekać na mój nowy bike... chyba zaraz nerwicy dostanę ;) ... Jak mi kiedyś pewien dobry kumpel powiedział "kupując Canyona płacisz za osprzęt a ramę dostajesz gratis" i to się sprawdziło w tamtym roku gdy były tańsze, sprawdza się jeszcze w tym roku ale w 2013r może już być całkiem inaczej... niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt, glownie ze wzgledu na osprzet zainteresowalem sie blizej tymi rowerumi, a potem dodatkowo doszly zazwyczaj dobre opinie i wysokie miejsca w testach. to co 'znane' marki oferuja w osprzecie w porownywalnej cenie to jakis zart.

 

kurcze, zawsze jak juz jestem blisko podjecia decyzji pojawia sie ktos i maci w glowie ;) wlasnie patrze na tego am. zalete ma taka, ze jest dostepny od razu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba sa niby dostepne (tzn. patrze na am7 czarny i xc8 w tym 'lesnym' kolorze). co do ramy, nikt mi jeszcze na maila od nich nie odpowiedzial, ale moze po prostu jutro tam przedzwonie, najlepiej od razu z awantura ;)

 

bo tak, am ma troche inne te wymiary i jest minimalnie wyzszy (wysokosc ramy am 814mm, xc 807mm). te 7 milimetrow to moze byc roznica miedzy zyciem a smiercia. doslownie ;) za to odleglosc miedzy siodelkiem a kierownica am 600mm, a xc 595mm. dziwne, bo na fotkach to am wyglada na bardziej 'zbity', ale widocznie to kwestia zdjecia, a te 5mm tu akurat wielkiej roznicy nie zrobi.

 

osprzet chyba przynajmniej teoretycznie powinien byc na plus w xc, bo jest oczko wyzej w numeracji, ale wyraznych przewag jakos nie widze, albo nie umiem zobaczyc. niby hamulce, te elixiry 7 w xc raczej wygladaja na lepsze od magury mt2, ale to pewnie i tak marginalne roznice, wiec tu remis. teoretycznie na plus dla am ten fox z przodu, ktory chodzi 120/160. jezeli ta blokada sie sprawdza, to nawet wiecej niz tylko teoretyczny plus.

 

waga, no tu plus wyrazny dla xc. nawet wg zanizanych danych producenta, xc 11,95kg, am 13,30 kg. nawet jezeli w praktyce waza wiecej, to jest prawie 1.5kg roznicy miedzy nimi. ale nie mam pojecia jak bardzo wplywa to na mulowatosc jednego, bo mozliwe, ze roznice sa mniejsze niz by wynikalo z suchych danych. przy dobrym napedzie i silniku, oba moga byc dosc zwawe. nie zamierzam sie scigac, wiec..

 

czyli reasumujac nadal nie nic wiem. a takie pytanie z innej beczki, czy warto byloby kupic tam od razu pedaly i rogi (ewent. cos jeszcze?) skoro nie doliczaja wtedy kosztow przesylki, czy oddzielnie w pl wyjdzie znacznie taniej? pytam, bo ten zakup i tak zniszczylby moj przekroczony budzet praktycznie do konca roku, wiec wlasciwie poza samym rowerem nie kupuje juz nic. no moze jakis tani licznik sie uda gdzies znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana skoku to nie blokada, przekręcasz pokrętło na lewej goleni i gotowe, są tam 2 nastawy 120 i 150 i działa to bezproblemowo i zmienia realnie wysokość amortyzatora ! Ja na Twoim miejscu poszedł bym w większy skok i nie martw się różnicą w wadze obydwu modeli, to w końcu full a nie sztywniak ! i nawet nie odczujesz tych 13 kg z groszem.

Inne akcesoria kup w PL będzie taniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malisz

 

Faktem jest, że przyjemniej jeździ się na rowerze o wadze 12 kg, zwłaszcza jeśli ta różnica jest np. w kółkach, i na 98% Nerve XC zaspokoi Twoje potrzeby.

Co do przymiarki jak pisałem w innym temacie, wypróbuj Meridę 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda, sprobuje meride gdzies namierzyc, tylko zeby sie nie okazalo, ze dojdzie kolejny rower do rozwazan ;) chociaz jestem juz praktycznie przekonany o slusznosci koncepcji ramy m, ale chcialbym jeszcze poczekac na 'oficjalna' odpowiedz. co do ciezaru w kolkach, dobra uwaga, nawet tu jest roznica. myslalem, ze kola maja takie same. am ma 6.1cm (655g i 755g), a xc 5.7cm 545 gramow. roznica prawie pol kilo... jasne, ze kola zawsze mozna zmienic, itd. ale jednak sam sobie zadaje pytanie jak czesto i jak intensywnie bede mogl jezdzic w jakies gory, zeby te 150mm moglo troche popracowac. trudny temat. te rowery moim laickim okiem sa bardzo 'na zakladke' w specyfikacji, przez to tak ciezko sie zdecydowac. mysle, ze oba beda dla mnie swietnie nawet i w 99%, a roznica sprowadza sie do tego czy ten 1% to bedzie w strone szybkosci, czy raczej tam gdzie przyda sie wiekszy amorek. tylko ja sam tego nie wiem, ale na mazowszu jednak lzejsza opcja wydaje sie byc mimo wszystko rozsadniejsza, zwlaszcza, ze musialbym ten sprzecik wnosic na 4 pietro. na razie jest 51-49 dla xc, ale musze sie z tym przespac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, przecież to również zależy w NAJWIĘKSZYM stopniu od pary w nogach i wytrzymałości.

Nie jestem wymiataczem, a mój Nerve XC ważący 13.5kg nie przysparza mi problemów.

Waga roweru + człowiek to dosyć indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n4k5

No nie do końca, nie będę tu się rozpisywał, ale w moim wieku jest to duża różnica, mimo, że z tyłu paru młodszych zostawiam na podjazdach mniejsza waga nie jest mi obojętna .... waga roweru zawsze ma znaczenie, a waga kółek tym

bardziej, zwłaszcza w takiej sytuacji kiedy większy skok przydatny będzie może na 2% przejechanych tras (w dół) warto się zastanowić - cięższy bardziej efektywny w 2 %, czy lżejszy bardziej efektywny w 98%, rower ma nie tylko nie przysparzać kłopotów, ale dawać maksymalną przyjemność z jazdy.

Nerve XC ma geometrię dosyć "wyluzowaną" więc nawet w czasie górskich wypadów spokojnie da sobie radę.

 

Co do Anthema, ten rower ma zbyt ścigancką geometrię, co powoduje jego mniejszą uniwersalność zwłaszcza w połączeniu ze skokiem 100 mm.

 

ok, dostalem odpowiedz od canyona. dla mnie rama M na dol, na gore L ;)

A czy ja o tym nie pisałem w drugim temacie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie zalecaja kupic M i dac dluzszy mostek kierownicy ('stem' to mostek, prawda?).

W tego typu rowerze nie dłuższy niż 100 mm absolutne maksimum 110 mm, inaczej koncepcja roweru polegnie. Jeśli z takim się nie dopasujesz, masz mały problem.

Jeszcze raz polecam przymiarkę Merida 18" jest chyba łatwo dostępna ...

 

Zeby mieć pewność przymierz się również do Meridy One-Twenty 20" wtedy będziesz wiedział Jaki rozmiar Canyona bardziej Ci "leży"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...