Skocz do zawartości

[Usterka] luźne korby i zębatka


kanan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem związany z luzami, które pojawiają się na korbach. Zarówno w lewo, jak i w prawo mogę ruszać korbami i przesuwają się one o jakieś 0,5 cm.

Podobnie wygląda sprawa z zębatką - można ją przesuwać lewo - prawo. Sprawdzałem w kilku rowerach i taki problem w nich nie występuje.

 

Czy jest to normalne zachowanie? Według mnie dlatego chciałem zapytać w jaki sposób można to rozwiązać. Probówałem to dokręcić kluczem, ale wydaje mi się, że jest dokręcone naprawdę mocno. Mimo to luzy występują.

 

Dla zobrazowania problemu załączam video (można odtworzyć w VLC player).

http://www.sendspace.com/file/qaw3ag

 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem jak mi się łożyska zmieliły w HTII. Zwyczajnie pewnego dnia po deszczu pojawił się rdzawy osad na korbie ale nie zwracałem uwagi skąd się wziął, widocznie do łożysk (w zasadzie to do jednego) woda jakoś napłynęła. Luz zauważyłem jakiś miesiąc później po wjeździe na Śnieżkę, spory był, wszystko ładnie chodziło na boki. Musiałem wymienić suport choć na forum jest temat jak poradzić sobie z samymi łożyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Czy w takim przypadku - jeżeli rower jest nowy - przysługuje wymiana tej części przez producenta?

Dotąd nie rozbierałem suportu. Myślę, że problem na pewno tkwi tam, nie na korbach, bo jak już pisałem wszystko jest naprawdę mocno dokręcone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli rower jest na gwarancji to powinni zrobić to w ramach gwarancji - ale jak znam życie to różnie bywa z nimi jedni zrobią to naprawdę dobrze a reszta po łepkach.

 

Weź rower i idź do sklepu gdzie go zakupiłeś i sie wszystkiego dowiesz czy to zrobią czy nie a jak by chcieli za to extra PLN-y to oponuj że powinno być za free w ramach gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...