Skocz do zawartości

[biegi] Shimano Nexus


MMireKJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem powyższy rower w necie, poskręcałęm i prawie wszystko ok.

Jedyny problem to regulacja "biegów" w rowerze.W jaki sposób się za to zabrać, jak ustawić ta linke i wogóle?

Aktualnie jak kręce korbowodem to na 1 biegu nie slysza charakterystycznego "tykania" w tylnik kolem natomiast na 2 i 3 biegu słychać i coś choćby przeskakuje!

Podjechać może do serwisu albo co?

Proszę o jakieś sugestie, fotki ,opis... :)

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super... w Downtownie jest piasta trzybiegowa 3C41 i instrukcja do niej jest tak badziewna, że szkoda mówić, o regulacji nic nie ma.

 

radomir ma rację jak chodzi o pokrywanie się znaczków, ale nie mam pojęcia na którym biegu należy to robić, bo w trzybiegowej piaście na czwartym raczej będzie ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ok :o Ustawiłęm tak, jak poradził @radomir82 i dalej tak samo :confused: .

Na pierwszym biegu wszystko w porządku tylko dalej na drugim i trzecim, jak kręcę korbowodem to słychać choćby "przeskakiwanie"-"tykanie" tylnej piasty.

Może tak jest ok, takie jest optymalne ustawienie biegów?

 

Co ewentualnie może się stać z nieprawidłowego ustawienia biegów?

Gdzie z tym fantem sie udać?

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do serwisu rowerowego najlepiej. Miałem styczność z Nexusem ale w wersjach 7 i 8 biegowych i w tej ostatniej był właśnie problem ze źle naciągniętą linką i jednego biegu nie było, a na niektórych cykało :-). Zapłacisz za tą przysługę pewnie 10pln a przynajmniej będziesz wiedział że jest wszystko dobrze zrobione. Bo z przekładniami w piaście ogólnie ciężko dojść do ładu nie mając pojęcia o tym. Dodam że ta 8 ponadto szumiała, mało który serwis u mnie w okolicy chciał się tego podjąć bo że tego się nie rozbiera :) a jak ktoś niby się zgodził to znowu czasu nie mają. Znalazł się szpec z prawdziwego znaczenia ale to zastał jak rozkręcił przeszło ludzkie pojęcie. Przekładnia pełna rdzy, błota i niewiadomo czego. Łożyska do wymiany cały mechanizm do czyszczenia ponad 3h roboty i 70pln. Wiadoma rzecz wszystko wyregulowane i Gazelle śmiga aż miło :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje @Niesfiec wszędzie, gdzie nie Zapytam to albo "specjaliści"nie maja czasu albo pojęcia o tym mechanizmie.

Podaj adres Tego Twojego Mechanika to, jak Będę w stanie to Podjadę :)

Może znacie innych tego typu Specjalistów lub jakieś sklepy na Śląsku z prawdziwego zdarzenia, co się znają na tego typach mechanizmach?

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...