Skocz do zawartości

[szprychy] Jak wyjmować szprychy z obręczy?


afly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Niedawno kupiłem nowy rower. Mam nowe nieużywane koła. Chciałbym kupić obręcz Dartmoor Blizzard i zamocować szprychy oraz piastę własnie z nowego roweru, ale jak zdjąć szprychy? 1. Jakimi narzędziami muszę sie posłużyć? Chodzi mi głównie o zdjecie szprych i samodzielnemu założeniu na nowej obręczy, centrowanie koła zostawię serwisowi. 2. Czy szprychy mogą być za krótkie (obręcze to Mach 1 exe + piasta pod tarczę Joy Tech). Liczę na waszę wypowiedzi i ewentualne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do szprych odkręcasz wszystkie nyple. Potem wyjmujesz wszystkie szprychy zewnętrzne (biegnące od zewnątrz kołnierza), a potem łatwo wyjmujesz wszystkie wewnętrzne. Zakładasz na odwrót, najpierw wewnętrzne, a potem zewnętrzne.

Szprychy mogą okazać się jednak za krótkie. Wtedy musisz kupić nowe szprychy. Lub za długie - jeśli serwis ma walec do gwintów (nie narzynkę, koniecznie walec) to może skrócić szprychę i wtedy może pasować. Jeśli szprycha jest dużo za długa i cieniowana do tego to może okazać się, że gwint wchodzi na cieniowaną część szprychy. Wtedy też trzeba kupić nowy komplet szprych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi kolego...taka operacja nazywa się przepleceniem kola a nie wyjmowaniem szpych, skoro nie wiesz jak rozpleść to jak zamieżasz sobie porcić z zapleceniem? Nie rób tego sam bo na miejscu każdego serwisanta pogonił bym Cię...nie ma nic gorszego niż próba centrowania po kimś koła...któr za pewne i tak skonczyła by się zapataniem od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat - gdzies czytalem na forum, ze paru gosci tak robilo (chodzi o uzycie zaplecionych juz szprych ponownie) i wyszla wielka lipa. Mianowicie szprychy im pekaly... Ile w tym prawdy???

Ale znajomy ma serwis rowerowy i tweirdzi podobnie - nie zsawsze ale jednak pekaja :P

Cos w tm musi byc :002:

pozdrower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przemyślałem to i chyba kupie na allegro obręcz i piastę a szprychy i zaplecienie oraz wycentrowanie "gratis".. koszt za przednie koło to ok. 140zł. Jestem skłonny ku temu ponieważ pytając w różnych serwisach koszt takiej usługi to od 20-30zł i jeszcze musiałbym kupić szprychy ponieważ te co mam teraz są za krótkie (obręcz 70zł + zaplecienie 20zl + ok 40zł 36szprych i w tym układzie nie mam piasty). Dzieki za wypowiedzi!

 

A ja właśnie posiadam obecnie czarne szprychy i również z taką informacją sie spotkałem wieć jest dla mnie kolejny argument aby zmienic szprychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...