Skocz do zawartości

[rower] Kross Crime


FLash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

Mój pierwszy post i od razu z przychodzę z problemami :confused: . Postanowiłem w tym roku zmienić rower i przeglądając oferty sklepów natrafiłem na Krossa Crime. Nawet by mi odpowiadał (powiedzmy że uprawiam lekkie XC), ale mam trzy pytania:

1) Jaki jest skok tylnego wahacza, patrząc się na zdjęcia wygląda mi na ~125mm, ale to tylko takie gdybanie.

2) Ile waży, wszędzie gdzie zaglądałem, włącznie ze stroną Krossa jest napisane że brak danych.

3) Jak się na nim jeździ, rozumiem że to nowy model, ale już jest w sprzedaży, więc może ktoś już miał z nim doświadczenia

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witaj,

miałem okazję jechać na Crime III MTB Trophy w tym roku. rower przeżył jak ja bez szwanku.

rower ma jakieś 120 mm skoku tylnego koła. całkiem aktywne, co widać na trudniejszych odcinkach, kamieniach i korzeniach, cały czas pedałujesz i nic w tym nie przeszkadza /mozna wyprzedzać obok ścieżki/. Zawieszenie nie kopie bo to 4 zawias, jest aktywne na zjazdach i podjazdach. Gate w Monarchu działa bdb. Jest o niebo bardziej efektywny niz propedale (FOX dhx air, dhx coil) na których miałem okazje jeździć. Choć widziałem też takie monarchy, w których Gate prawie nie działał. Przy pełnym otwarciu pompuje ale to raczej normalne.

 

Waga roweru w takiej specyfikacji jak mówisz to jakieś 15 kg. Ale dzieki temu wiele komponentów jest nie do zjechania.

 

Co do prowadzania. Milo się nim skręca przez pochylenie. Wraz z nobby nic mało co wytrąca go z toru na zakrętach. Przy szybkich szutrowych zjazdach tył jest trochę mało stabilny, ale jechać trzeba ponad 40 aby to odczuć. Wydaje mi sie że to ze względu na to, że rower był ciut za mały dla mnie.

 

pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...