Skocz do zawartości

[Pedały] Crank Brothers Egg Beater Chrome 2004


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Podpowiedzcie mi w takiej sprawie... a historia wygląda tak:

Dłuuugo jeździłem w SPD, najpierw m520 (po 2k km szlag mnie trafił bo co chwile pojawiały się luzy na osi) a później m540 ok. 13k km (cud miód malina żadnych luzów). Ale pojawił się ból kolana, stawał się on na tyle mocny, że po 70km dystansu pojawiało się pykanie i dziwne osłabienie kolan. Odstawiłem więc SPD i od ok. 1,5 k km jeżdżę w platformach. Jest o niebo lepiej, kolano prawie całkowicie nie doskwiera jest super! Ale poczytałem właśnie o crankach, że mają ten słynny luz roboczy, którego nie posiadają Shimano. Czy rzeczywiście warto zastanowić się nad zakupem cranków z uwagi na ten luz (jazda w platformach mi totalnie nie przeszkadza a nawet jest wygodna) czy z uwagi na dolegliwości z kolanem w ogóle odpuścić sobie wszystkie systemy wpinająco-wypinające??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sam mam problem z kolanami (jeżeli można to nazwać problemem), polegający na postrzeliwaniu przy zgięciu i ostatnio okazjonalnych bólach. To pierwsze mam odkąd pamiętam, mimo uprawiania różnych sportów, więc zakładam że taka u mnie fizjologia i tyle.

 

W każdym razie jeżdżę na Crank Bros Mallet 2 i nigdy nie doświadczyłem intensyfikacji "problemu". Przeciwnie, po przejażdżce, zwłaszcza porządniejszej, czuję, z braku lepszego określenia, zdrowe zmęczenie. Kolana mniej pykają, a przy przysiadzie pojawia się fajne uczucie sprężystości.

 

Nie wiem czy to kwestia platformy, czy ubijaków, czy charakteru "problemu". Wiem natomiast, że SPD mogłyby dla mnie nie istnieć ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

To zależy od treści gwarancji, ale regułą jest że nie.

 

Kupiłem niedawno Candy na CRC i dostałem tylko standardową gwarancję producenta, którą realizuje - jak sama nazwa wskazuje - producent. Nie ma mowy o dystrybutorach, aczkolwiek dopytałbym tutaj jeszcze w 7anna - może realizują taką gwarancję z własnej woli w Polsce.

 

Zakup w Polsce ma tą zaletę, że możesz korzystać z roszczeń z tytułu niezgodności towaru z umową/rękojmi.

 

Niezależnie sklepy w UK z reguły mają określoną politykę zwrotów (np. w CRC - w ciągu 30 dni), więc gdyby coś nie podpasowało można po prostu oddać i wziąć coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Takie info o Crank Brothers (SL). Po roku użytkowania właśnie pękła mi sprężyna w prawym pedale. Jak na złość, u podnóża Wierchomli. Na dzień dzisiejszy nienawidzę zatem tych pedałów ale szukam, czy nie można czasem zakupić sprężyny na wymianę.

 

A może już ktoś kupował? Spróbuję w 7Anna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odpowiedź spóźniona jak cholera ALE, właśnie ... pękła mi sprężyna w CaneCreek Chrome (czy jakoś tak - generalnie tych najtańszych). To już drugi przypadek z ubijakami (wcześniej odłamał mi się kawałek sprężyny w SL). Odkręciłem je w cholerę i założyłem sprawdzone XTR. Podobno koszt sprężyny to 25 zł. Tylko dostać jej nie idzie! Jak ktoś reflektuje, to mogę odsprzedać te ubijaki za 35 zł (lub wymienić na nowe bloki do Shimano) - raczej nigdy już nie wrócę do tego rodzaju pedałów.

 

Albo ja mam pecha albo jednak ubijaki są do d...y :(

 

P.S. Fotki mogę zrobić. Niby działają, bo zdjąłem sprężynę i odgiąłem jej końcówkę. Zamiast 3ch zwojów ma teraz 2. Ale jak się mocno nadepnie, to czasem się ubijak "składa" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...