Skocz do zawartości

[rower] Ghost AMR 5700 Custom


Qba66

Rekomendowane odpowiedzi

nie.

swinger x3 ma regulacjie spv dzwignią ale i tak najsłabsze ustawienie NIE deaktywuje platformy tylo ustawia ją na najniższe robocze ciśnienie. oznacza to że przy pierwszym stopniu jest to ok 50 psi. kolejne to po 20 psi więcej. czyli najprawdopodobniej 50/70/90/110 psi. rozmawiałem o tym z wigwamem.

w przypadku gdy fabryczne ustawienia spv w tym tlumiku nie pasują użytkownikowi to można je przetawić w serwisie - bo dostęp do systemu w x3 jest tylko wewnętrznie. wtedy podnosi się ciśnienie wyjściowe np do 70 psi a najwyższe dostępne do 130. chyba maksymalne możliwe w komorze spv to 150 psi, czyli wtedy dolna wartość jaką można ustawić serwisowo wynosi 90 psi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kolejnych kilka drobiazgów uległo zmianie:

 

- manetki na Shimano XT SL-M770 (zysk 20g)

- damper na RS Pearl 3.3 (zysk 80g)

- zaciski kół na accent Profi (zysk 32g)

 

Waga końcowa:

 

12'848g

 

Z nowym damperem i manetkami rower prezentuje się o wiele ładniej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zaszła drobna zmiana. Obecnie w Duszku siedzą kapcie Continental'a Mountain King SuperSonic 2.4 zamiast Nobby Nic'ów 2.25.

Zysk wagowy nie wielki - ale nie o to mi tu chodziło. Przetestuje i jeśli zdadzą egzamin to zostaną, a NN będą na górskie wyprawy - tam mnie jeszcze nie zawiodły.

 

Waga:

-NN komplet - 1170g

-MK SS komplet - 1090g

 

Zysk 80g

 

Waga roweru:

12'768g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy rower jeszcze istnieje?

 

Jeżeli tak to mam takie ogólne pytanie...Jak działa zawieszenie? Wykorzystuje cały skok? Sztywne bocznie? Bardzo pompuje przy wyłączonej blokadzie? Czułe na nierówności? Być może będę zmieniał swoją ramę(maestro) na właśnie identycznego HOSRTA, boje się tylko iż mogę się rozczarować ;) (mimo tego iż Ghost ma 30 mm skoku więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, dobrze :devil: już mi się trochę przyspało z odwiedzinami forumowymi. Co do pytania Kubus18. Zawieszenie działa całkiem przyjemnie. Nie ma problemu z wykorzystaniem całego skoku i jest w miarę sztywne bocznie (nawet przy mojej masie ok 85kg ). Przy wyłączonej blokadzie pompuje, choć mniej niż jednozawiasy, to podczas jazdy na stojąco bez blokady wyraźnie odczuwalna jest praca zawiechy. Jednym to przeszkadza innym nie - mnie się zdarzało nie załączyć blokady na jakimś podjeździe o czym zorientowałem się dopiero na jego szczycie. Osobiście trochę marudziłem na to, że albo ramka wybierała całkiem znośnie małe nierówności kosztem niskiego ciśnienia i możliwości dobicia - albo przy odpowiednim ciśnieniu była trochę tępa na duże nierówności. Aczkolwiek to tylko 125mm skoku. Z ramki byłem (tak tak - byłem bo jak już koledzy wyżej zauważyli zmieniłem ramkę) zadowolony i właściwie zmieniłem tylko z racji chęci posiadania większego skoku, adekwatnego do skoku floata 140 :whistling:

Myślę, że duży wpływ na trochę gorszą pracę zawieszenia ramki był zbyt wysoki amor. Jak śmigałem jeszcze na marcoku xc600 ze 130mm całość współgrała lepiej.

 

A w sprawie roweru.. to w sumie mógłbym już co nieco napisać :angry2:

 

Albo.. - myślę, że zdjęcie powie najwięcej http://img682.imageshack.us/img682/7214/dsc0897911.jpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, dobrze :) już mi się trochę przyspało z odwiedzinami forumowymi. Co do pytania Kubus18. Zawieszenie działa całkiem przyjemnie. Nie ma problemu z wykorzystaniem całego skoku i jest w miarę sztywne bocznie (nawet przy mojej masie ok 85kg ). Przy wyłączonej blokadzie pompuje, choć mniej niż jednozawiasy, to podczas jazdy na stojąco bez blokady wyraźnie odczuwalna jest praca zawiechy. Jednym to przeszkadza innym nie - mnie się zdarzało nie załączyć blokady na jakimś podjeździe o czym zorientowałem się dopiero na jego szczycie. Osobiście trochę marudziłem na to, że albo ramka wybierała całkiem znośnie małe nierówności kosztem niskiego ciśnienia i możliwości dobicia - albo przy odpowiednim ciśnieniu była trochę tępa na duże nierówności. Aczkolwiek to tylko 125mm skoku. Z ramki byłem (tak tak - byłem bo jak już koledzy wyżej zauważyli zmieniłem ramkę) zadowolony i właściwie zmieniłem tylko z racji chęci posiadania większego skoku, adekwatnego do skoku floata 140 :angry2:

Myślę, że duży wpływ na trochę gorszą pracę zawieszenia ramki był zbyt wysoki amor. Jak śmigałem jeszcze na marcoku xc600 ze 130mm całość współgrała lepiej.

 

A w sprawie roweru.. to w sumie mógłbym już co nieco napisać :devil:

 

Albo.. - myślę, że zdjęcie powie najwięcej http://img682.imageshack.us/img682/7214/dsc0897911.jpg :)

Dzięki wielkie za odpowiedź. Czyli teoretycznie nie mam się czego obawiać...Sama rama to jakieś 2900 g prawda? Średnica sztycy to to chore 31,4?

 

Pozdrawiam

 

P.S.U mnie pracowałaby to z damperem Swinger X3 i Rebą na max skoku z przodu...też jestem ciekawy rezultatu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Czyli teoretycznie nie mam się czego obawiać...Sama rama to jakieś 2900 g prawda? Średnica sztycy to to chore 31,4?

 

Pozdrawiam

 

P.S.U mnie pracowałaby to z damperem Swinger X3 i Rebą na max skoku z przodu...też jestem ciekawy rezultatu :whistling:

 

Wydaje mi się, że nie masz czego się obawiać. 4-ro zawias z horstem jest nadal stosowany przez wielu producentów a i użytkownicy sobie chwalą. Może nie jest to maestro czy inne vpp natomiast jest to sprawdzony system. Moja rama to duuża sprawa bo aż 20,5" przy czym waży właśnie jakieś ok 3kg. Średnica to niestety chore 31,4.. Choć tu nie ma wielkiego problemu bo ritchey produkuje w tym rozmiarze sztyce od zwykłego logica po karbonowego WCS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co do rozmiaru ramy, ile masz wzrostu? Ghosta miałeś 20-tke a Gt wygląda na M-ke... Sam mam 185 cm i wydaję mi się że M-ka winna pasować...L-ka chyba już za duża.

 

Duża różnica po zmianie manetek z LX na XT?

Przeczytaj jeszcze PW i przestaję Cię męczyć pytaniami :thanks:

 

P.S.Ile Ghost ma w końcu skoku? Spotykam się z informacjami od 120 do 130 mm B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...