Skocz do zawartości

[rower] niebieskie ptaszysko :) by tobo obecnie między 10,5 a 10,7 kg


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

od zakupu roweru nastąpiło kilka mniejszych lub większych zmian.

podyktowane były głownie chęcią jeszcze większej redukcji masy całości.

 

zaciski kół: z klasycznych z dźwignią na imbusowe. róznica w wadze 50 gram

zacisk sztycy: z klasycznego na taki ze śrubą zysk 40 gram

dętki: 2x 60 gram

opona przednia: conti mk ss z 2.4 na 2,2 zysk ok 90 gram

kaseta: zysk 50 gram

pedały exustar model bazowy: zysk 190 gram

korba: zysk 80 gram.

 

w sumie to mniej wiecej ok 600 gram czyli rower powinien schudnąć do 11,5 killograma.

 

w planie jeszcze zmiana hamulcow i kół, ewentualnie drugiego mk ss 2.2 na tyl. kola ciut ciezsze od tych co byly.

do jedenastu kilo nie zejde ale waga i tak jest satysfakcjonujaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

 

jesli okaze sie ze przyszloroczne schwalbe rocket rony są pelnowymiarowymi oponami terenowymi nie jakimis pseudooponami to staną się moją własnościa. tak samo jeśli sprawdzą sie pedaly exustara. te trzy zakupy nie zmienią potencjału roweru bo tego nie zamierzam zrobic.

 

wg mnie waga osiągnie wtedy 10.9.

aha - obecny zestaw:

 

rama: ibis mojo rozmiar L

tłumik: fox float rp 23

widelec: fox float 32 rl

kierownica: truvativ carbon riserbar

mostek: boplight

stery: cane creek is 1

rogi: pro

sztyca: kcnc ti pro lite

siodlo: fizik alliante

kola: dt swiss xr 1540

zaciski do kół: dartmoor bolt - on

korba: xtr 2008

kaseta: xtr 2008

przerzutka tył: sram x-0 średni wózek

przerzutka przód: shimano xtr

łańcuch: shim xtr

hamulce: formula oro k24

dętki: schwalbe

opony: cont mountain king ss 2.2/2.4

pedaly: exustar

zacisk siodla: kalloy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna oczywiscie zalozyc widelec dt 150 gram lzejszy, czy wyzszy model kol gotowcow dt, wsadzic opony 1,9 ktore sa wlasciwie oponami do mtb itd. tylko wtedy rower nie bedzie tak funkcjonalny jak teraz. granica w ramach alll mountain mysle to ok 10.5. obecne inwestycje są jednak bardzo satysfakcjonujace i juz i tak kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha - jeszcze jedno: rower wizualnie sttracił "zęby" - głównie z powodu srebrnych obręczy. ale odzyskuje je natychmiast gdy sie na niego wsiadzie i jedzie. :)

 

prosze tez o modyfikacje tytulu tematu - w kwestii wagi.

 

dlaczego uzytkownicy nie mogą juz tego zmeniać sami?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zważyłem drugi raz rower - tym razem na wiszącej wadze wędkarskiej. wynik to 11480 co jest wynikiem bardziej wiarygodnym bo nie za bardzo wychodzilo mi z sumy zredukowanych wag czesci ze jest prawie kilo mniej. tak wiec realny wynik koncowy to 11.2 B)

 

serwer pinkbike wpuścił mnie w końcu z łaską wielką

 

http://www.pinkbike.com/photo/2455721/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox'y może i działają super, ale ich kolorystyka zupełnie do mnie nie przemawia. Dobrze, że mnie na nie nie stać, mam problem rozwiązany :) Te srebrne obręcze faktycznie wyglądają średnio co z resztą sam zauważyłeś. I ten XTR jeszcze psuje całokształt swoim mdłym designem. Już XT jest dużo ładniejsze. No, ale o gustach się nie dyskutuje, a maszyna i tak jest niesamowita. Bałbym się tylko na tym jeździć bo mam tendencje do nagłych przypływów adrenaliny, których obawiam się, że taka rama mogłaby nie znieść. Nie koniecznie podczas jazdy, ale jakiejś gleby... Ty już ciut starszy jesteś to wybór takiej maszynki całkiem uzasadniony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...