spadlmilancuch Napisano 16 Lipca 2008 Napisano 16 Lipca 2008 Witam ponownie, od pewnego czasu przy silniejszym "depnięciu" przeskakuje mi łańcuch. Dzisiaj obejrzałem stan napędu w moim rowerze i jestem niepocieszony. Zęby wolnobiegu są mocno zużyte. Jedne są trójkątne, inne zaokrąglone, jedne krótsze a inne dłuższe, sporo tam rekinich płetw. To samo na korbach. Sam łańcuch też dostał od życia. Jako, że jeżdżę prawie wyłącznie po asfalcie, chciałbym przy okazji wymiany napędu "uszosowić" trochę ten rower. Wymienić wolnobieg megarange na odpowiedniejszą dla mojego stylu jazdy kasetę. Do tego dorzucić cienkie oponki i śmigać na dłuższe trasy. Od razu zaznaczam, że nie kręcą mnie super drogie i super lekkie części. Zwłaszcza super drogie, bo lekkie bym jeszcze przebolał Części mają być solidne, bo rama właśnie taka jest. Polecono mi takie korby: http://www.allegro.pl/item401773649_korba_...trabike_pl.html Do tego potrzebuję kasetę 7 rzędową i piastę a także odpowiedni łańcuch. Co moglibyście mi w tym temacie polecić tak, żeby to wszystko w kupie grało? Co jeszcze powinienem zrobić przy okazji wymiany napędu? Wklejam tutaj fotki mojego roweru sprzed paru lat: Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
uchmanek Napisano 17 Lipca 2008 Napisano 17 Lipca 2008 np: http://www.allegro.pl/item399042203_kaseta...3_21_7_rz_.html http://www.allegro.pl/item396283559_lancuc...y_fv_od_ss.html http://www.allegro.pl/item399115821_korba_...70_mm_nowa.html http://www.allegro.pl/item394283013_piasta...na_srebrna.html piasta jest pod 8/9sp, wiec trzeba zastosowac odpowiedni adapter. za to jesli w przyszlosci bedziesz migrowal na 8/9, to nie bedzie trzeba przeplatac kola. mozna uzyc piaste mtb, zazwyczaj sa lepiej uszczelnione. ps: korba do ktorej link podales to zwykle mtb z niskiej polki.
spadlmilancuch Napisano 17 Lipca 2008 Autor Napisano 17 Lipca 2008 Wolałbym jednak zostać przy siedmiu rzędach. Ta korba jest spora i chyba nie miałbym, gdzie tym jeździć. Znalazłem natomiast acerę 48T: http://www.allegro.pl/item399003660_mechan...1_48_38_28.html plus kaseta o szosowym zacięciu a jednocześnie nadająca się na miasto: http://www.allegro.pl/item396085004__kaset...0_7_11_28_.html no i piasta: http://www.allegro.pl/item396276572_piasta...wa_fv_gwar.html Rozsądnie w miarę to wygląda? Da radę to skleić w całość? Czy ma znaczenie, jaki do tego zastosuję łańcuch, czy tylko ważne, żeby był nowy? Chciałbym do tego dorzucić slicki IRC plus jakaś lekka obręcz. W przyszłości usunąć amortyzator. Co sądzicie na temat całości zmian?
uchmanek Napisano 18 Lipca 2008 Napisano 18 Lipca 2008 bedzie dzialac i to calkiem przyjemnie. lanuch 6/7/8sp.
spadlmilancuch Napisano 19 Lipca 2008 Autor Napisano 19 Lipca 2008 Mam problem z wyborem piasty. Ta którą wkleiłem jest dostępna tylko w wersji na 32 szprychy, a ja nie chce zmniejszać ich liczby. Ale to jest mało, bo dzisiaj przy okazji czyszczenia wielotrybu i piasty, zrzuciłem koło i wszystko pomierzyłem. Między hakami jest 135 milimetrów wolnego miejsca, a oś w starej piaście ma 145mm, czyli pewnie powinienem szukać czegoś o tej długości. Podsumowując szukam piasty: -na 7 rzędów -z 36 otworami -o długości osi 145mm -do v-brakeów Czy jest szansa, coś takiego znaleźć?
cyklista Napisano 21 Lipca 2008 Napisano 21 Lipca 2008 Do twojego roweru pasuje piasta o długości 135mm, ponieważ długość piast mierzy się od nakrętki kontrującej, a nie od początku osi. Właśnie ten wymiar podaja producenci piast. Twoja stara piasta miedzy nakretkami będzie miała własnie te 135mm. A długosć samej osi może mieć 145 albo i więcej milimetrów.
uchmanek Napisano 22 Lipca 2008 Napisano 22 Lipca 2008 np: http://www.allegro.pl/item398126693_piasta..._7_rzedowa.html jak pisal cyklista: 135mm to standart, bedzie pasowala kazda piasta mtb.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.