Skocz do zawartości

[składamy rower] szkic w miarę taniej i lekkiej szosy


pawled

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Klaniam,

 

Drobna uwaga: w obrocie Europejskim nie wystepuja bariery celne takze kupowanie na ChainReaction UK nie wiaze sie z zadnym clem.

 

I jeszcze jeden nieco meczacy mnie problem. Jaki jest sens zakladania tematu o budowie roweru za 2 lata jesli moze sie okazac iz za hipotetyczne 24 miechy polowa komponentow bedzie juz wogole niedostepna, ceny jednych spadna a innych wzrosna no i pojawia sie nowosci?

 

Ale moze sie tylko czepiam...

 

W/G mnie jesli nie masz jakiegos mega konkretnego filmu na poszczegolne komponenty lub rame to do 4k chyba lepiej kupic gotowy sprzet...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 2 latami to napisałem tak awaryjnie. Istnieje duża szansa, że 3/4 części zostanie zakupione już za rok. Myślę, że w ciągu roku nie będzie aż tak drastycznych zmian na rynku.

 

A jeżeli gotowy to chciałbym aby był na osprzęcie SRAM Rival!

Może faktycznie z tego PF coś zamówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no... Chyba jednak grubo się zastanowię nad kupnem gotowca.

Ten sklep to jakiś "pewniak"?

Jak jest z przesyłka? Jest darmowa?

 

I jeszcze jedno:

Może mi ktoś wyjaśnić kwestię długości korb?

Jakie będą dla mnie najodpowiedniejsze rozmiary zębatek przednich i tylnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ten PedalForce ? Tylko trzeba sie dowiedziec jak z dodatkowymi kosztami , przesyłka to ok 100$.Korby dla ciebie - 172,5 albo raczej 175mm . Ja ujeżdżam 172,5mm 50-39 / 12/21 kaseta. I starcza . I zbytnio nie przekaszam łańcucha dzięki temu.I 60km/h mozna jechac.Ja mysle kupic ramke szosową PF - więc mozna by coś razem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Wiggle to sprawdzony i uznany sklep majacy opinie najlepszego wysylkowego sklepu z asortymentem rowerowym na Wyspach.

Musze przeprosic. Rozpedzilem sie. Niestety Wiggle nie wysyla rowerow poza UK. A szkoda...

 

Oczywiscie mozna to obejsc, rower kupuje ktos w JuKeju, dostaje go za darmo w kartoniku, nastepnie nadaje go na przewoz drobnicowy do Polszy (koszt rzedu 30 GBP) i pozamiatane...

 

Ja sam na Wiggle przewalilem juz zdrowa fortunke :) i nie mialem najmniejszych problemow. Najwieksza rzecz jaka kupowalem to walizka do przewozu roweru. Dostalem ja kurierem w 48h. Nawet chlopaki wniesli mi ja na pietro...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już będziesz dysponował środkami to warto odświeżyć temat, do tej pory może się dużo zmienić, nie ma sensu kupować po kilka części jeśli składanie może trwać 2 lata, bo mogą się pojawić atrakcyjniejsze klamoty, gdzieś wyczytałem że nie będzie już grupowych zakupów na szosowe ramy pf, szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że do karbonowych rur sterowych potrzebne są specjalne gwiazdki. Znalazłem tylko takie coś:

http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&a...bek%20rozporowy

http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&a...mname=Powerhead

Nie dało by się taniej i lżej?

 

I jeszcze jedno... Wszystkie ramy szosowe są przystosowane pod stery zintegrowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po co cały ten wywód to nie wiem za 2 lata ceny części będą całkowicie inne i wszystkie powyższe posty będą delikatnie mówiąc nie na miejscu :] Co do rur karbonowych to dobrze słyszałeś - są potrzebne :) Czy można lżej - można dużo lżej np http://fairwheelbikes.com/extralite-ultras...ander-p-29.html ale nie koniecznie taniej :P Choć widziałem to ustrojstwo na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...