Skocz do zawartości

[USA]Przesyłki nie namierzalne - co to jest?


MarcinGoluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Udało mi się namówić spory sklep internetowy który dotychczas obsługiwał tylko USA na wysyłke sporego zamówienia do Polski. Wszystkie dotychczasowe wysyłki były puszczane USPS z opcja śledzenia. Tym czasem ta paczka największa z dotychczas zamawianych została nadana bez tej możliwości. Sprzedawca określił to jako przesyłkę zwykłą poczta(czyli u nich USPS) ale bez opcji śledzenia.

 

Czy ktoś się spotkał z takim fantem, czy to może chodzić o usługę m-bag oferowaną przez USPS? Czy właśnie M-Bag lub inne formy(jakie?) przesyłek są faktycznie przesyłkami międzynarodowymi bez opcji śledzenia?

Ile może trwać czas dostawy takich przesyłek?

 

Z góry wielkie dzieki za odpowiedz!

 

Pozdarwiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że jest to wysłane jako zwykła paczka/list a nie polecona. często tak są wysyłane np. płyty cd z UK lub USA aby uniknąć wysokich kosztów przesyłki. Na czas nie powinno to wpłynąć, natomiast kłopot może być w przypadku zaginięcia/opóźnienia - sprzedawca nie uzyska informacji na poczcie gdzie się znajduje przesyłka (bo prawdopodobnie nawet nie posiada numeru nadania na podstawie którego można ją zidentyfikować - w Polsce jest to nalepka z literą R i numerkami). Pytanie tylko czy taka opcja wysyłki może być użyta do przesyłki zawierającej jak to określiłeś spore zamówienie

co do czasu - płyty cd czy dvd z USA z reguły idą ok. tydzień plus ewentualnie kilka dni. co do części rowerowych (a więc większych paczek) nie mam pojęcia bo nigdy nic takiego nie sprowadzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się wyjaśnił. Dostałem odpowiedź od sprzedawcy, że "moge nie wiedzieć ale USPS w podstawowej usłudze nie oferuje funkcji namierzania jak to jest w wypadku np GLS".

Otóż wyprowadziliśmy Pana z błędu. Wszystkie paczki są namierzalne po numerze nadania o czym to mieszkańca USA wysylającego kilkadziesiąt paczek dziennie poinformował Polak. Nie wiedział lub nie chciał wiedzieć.

 

Ramy są już w kraju teraz tylko czekanie na zaproszenie do UC czyli jakieś dwa tygodnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...