Skocz do zawartości

[amortyzator] Reba SL


Rekomendowane odpowiedzi

Od dwuch miesięcy jestem posiadaczem tego włąśnie amortyzatora i mam pare pytań co do jego sztywności, ponieważ mój egzemplarz jest dość "wiotki"(przynajmniej tak mi się wydaje - bo to mój pierwszy amortyzator) i nie wiem czy tak powinno być. Chodzi o to, że gdy podniose przednie koło zakręce nim i zahamuje hamulcem (hamulce tarczowe) to widelec drży dość mocno czy tak powinno być?? Oraz mam problem z wyregulowaniem hamulca z przodu (jak już wspominałem hamulec tarczowy hydrauliczny Oro k 18 dla ścisłości) jak rower leży do góry kołami i sie zakręci kołem to wszystko jest ok nic nie ociera tak samo jest przy jeżdzie na wprost, ale gdy skręcam słychać jak tarcza ociera o klocki:/ Czy to może być spowodowane małą sztywnością widelca?? Czy ktoś zaobserwował coś podobnego u siebie i jeśli tak to może jakaś rada jak się tego pozbyć.

Z góry dzięki za wszystkie posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybyś miał zamiast Reby kawałek stalowego pręta, to przy podniesionym kole i nagłym naciśnięcia hamulca (szczególnie hydraulicznych tarczówek - mam takie same) nie unikniesz drgań. A co do "dzwonienia" tarczy to normalka, bardziej wynika to z małej sztywności koła niż amortyzatora. Jak klocki troche się zetrą to efekt powinien troche zaniknąc, ale w najsztywniejszych amorkach (a reba jest b. sztywna) tarcza przy zakrętach dzwoni. Musisz się przyzwyczaic i już :D

 

P.S tematów o Rebach były już "setki", więc polecam użyc wyszukiwarki zamiast zakładac kolejny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...