Skocz do zawartości

[zawieszenie] vpp a tłumik z platformą


Rekomendowane odpowiedzi

jestem zainteresowany ramą z systemem wirtualnym.

wiele firm podaje ze zawieszenie tego typu nie buja.

wiec dlaczego często w opcjach wyboru tlumika są tłumiki platformowe?

skoro wirtuale nie bujają to po co reignowi w pierwszym roku produkcji byl swinger 3way?

 

zastanawiam sie nad wyborem miedzy isx-6 manitou z platformą, foxem dhx 5.0 air lub zwykłym foxem bez platformy (pro pedal w foxie floacie r to jak dla mnie fikcja).

czy obecność platformy nie dubluje funkcji zawieszenia i przez to nie wplywa negatywnie na jego czułość?

 

w niemieckim katalogu z częściami w jego wstępie/wprowadzeniu znalazłem zestawienie obecnych na rynku systemow zawieszen z ich plusami i minusami. przy wirtualach podane bylo wsrod plusów "brak bujania w czasie jazdy na siedząco"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy VPFree, czyli drobnych 215mm skoku nie odczuwam potrzeby posiadania platformy. Mam Foxa DHXa 5.0 i ProPedala non stop skręconego na zero. Jak się jedzie i siedzi w siodełku to coś tam leciutko się zawieszenie rusza, ale nie ma tragedii, przy jakichś podjazdach i trochę większym mordowaniu pewnie coś tam się więcej rusza, ale też nie odczuwam tego negatywnie. Przy staniu na pedałach i sprintach już bardziej buja, ale w dalszym ciągu nie jest to coś co by mnie bardzo spowalniało, nie mam uczucia deptania po wacie :P Mój drugi rower to sztywniak i jeżdżę na obu tak na przemian, więc to nie jest kwestia tylko i wyłącznie przyzwyczajenia do bujania. Z drugiej strony ja nawet DMa FR z Burnerem nie "rozbujywałem" bardzo. Po prostu nie jeżdżę na fullu tak jakbym właśnie wjeżdżał na metę tour de france ;)

A co do obecności damperów z platformą w wirtualach to pewnie też dlatego, że jednak spora większość damperów to właśnie dampery z jakąś tam platformą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz porownanie pracy dhx'a do jakiegos innego tlumika sprezynowego/powietrznego?

w tlumikach platformowych chyba jest tak jak z kontrola trakcji w mercedesie: nawet jak ją wyłączasz to gdzies tam w sytuacjach skrajnych kontrola trakcji i tak jest obecna. czyli nawet jesli jest ustawiona na minimum - platforma - to i tak choc troche dziala (spv czy intrinsic maja minimalne wymagane cisnienie ktore musi byc i nie da sie tego obejsc).

 

ja tez jezdze w siodle i wtedy jest spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VPFree nie, a tak to miałem w poprzednich ramach do czynienia z kilkoma, ale wszystkie bez platformy i nigdy mi bujanie specjalnie nie przeszkadzało.

Kumpel ma w Authorze A-zone Swingera Air 4 (ten ze zbiorniczkiem) i jest zachwycony, raz właśnie działaniem platfomy, a dwa działaniem samego dampera... Zawsze należał do tych co to lubili czułe zawieszenie, więc by raczej narzekał a nie chwalił :P No, ale to jednozawias, więc zupełnie inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...