Skocz do zawartości

[ciekawostki ostrokolowe] Interesujace fakty z ostrokolowym zadeciem.


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

via bigup.pl/blog

http://www.veganski.pl/

przypomniało mi to o porucie jaką jakiś vege zasiał na forum o fotografii tradycyjnej.

bo do wyrobu klisz używa się żelatyny i to godzi w jego światopogląd.

z tego co kojarzę to jedyną (analogową) techniką jaka mu została to wielkoformatowe zdjęcia na płytach szklanych.

postęp, ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa

wege paski sokoła

100% pure nylon do którego produkcji małe chińczyki za miskę ryżu zanieczyściły świat jeszcze trochę bardziej.

soko w swoim wegetarianiźmie doszedł do etapu w którym sam nie wie w co wierzy a w co nie.

niby fairtrade ale same paski kupowane z metra made in china.

 

boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boli jak ktoś gnoi kogoś ,bo tak jest najłatwiej ;]

koleś robi świetne paski(polecam wszystkim) -i to sie liczy .. (z czego ma je niby robic ? ze skóry -to źle ,z nylonu -też źle .. z drewna -też by było źle -bo sie wycina lasy ,a ze stali też źle ,bo pewnie niewygodne i też chińczyki ,albo masoni ,abo coś)

 

sam podjąłeś jakąś inicjatywe ? którą mozna by porównać do robienia pasków na swiatowym poziomie ?(tyczy sie każdego kto sie czepia ideoloczegośtam)

zresztą ,poco ja to piszę ...;]

a może sie nie zrozumieliśmy -jesli tak ,to pbłagam o wybaczenie

 

tu ciekawostka iście fiksowa,przez którą tu wlazłem:

 

http://fixedgearbikes.blogspot.com/2008/09/s3x-fixed-gear-3-speed-sheldon.html

http://sunrace-sturmeyarcher.blogspot.com/2008/09/s3x-fixed-gear-3-speed.html

 

dla mnie idea takiej piasty jest bez sensu(z wielu względów) ,ale chetnie wysłucham polemiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu ciekawostka iście fiksowa,przez którą tu wlazłem:

 

http://fixedgearbikes.blogspot.com/2008/09/s3x-fixed-gear-3-speed-sheldon.html

http://sunrace-sturmeyarcher.blogspot.com/2008/09/s3x-fixed-gear-3-speed.html

 

dla mnie idea takiej piasty jest bez sensu(z wielu względów) ,ale chetnie wysłucham polemiki

 

Chyba jedyne co daje ta piasta czego nie daje zwykły system przerzutek to obowiązek ciągłego kręcenia korbą. Taka hybryda raczej nie znajdzie zastosowania...

Pewnie inżynierowie też o tym pomyśleli, ale ciekawe jak ta piasta wytrzyma przy skidach, no nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyne co daje ta piasta czego nie daje zwykły system przerzutek to obowiązek ciągłego kręcenia korbą. Taka hybryda raczej nie znajdzie zastosowania...

 

Tak samo mówiono na początku minionego wieku o piastach z wolnobiegiem :(

Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem jak połączyć ostrą piastę z przerzutką. Niby mija się to po części z ideą OK ale z drugiej strony dal ludzi mieszkających w San Francisco jest to swego rodzaju zbawienie :) Pożyjemy zobaczymy co z tego się narodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia filozofii i podejścia ..

 

osobiście uważam ,że jak singiel to singiel ..do tego dochodzi maksymalna prostota -czyli minimum awarii

w rowerze do przemieszczania jedno przełożenie mi wystarcza..

 

co do san fransisko .. jak sobie nie radzisz ,to nie prosciej zamontowac przerzutke ,albo zwykłą piaste planetarną ?

w tym momencie wydawanie pewnie grubej kasy dla samego faktu posiadania piasty z przerzutkami ,ale ostrej jak dla mnie jest czystą głupotą

 

a tak na marginesie ,to takie piasty właśnie z przerabianych 3biegowych sturmey archer ..były robione już kilkanascie lat temu ..wiec w sumie nic nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rura znowu rzucasz fochy.

nie chodzi o to z czego on robi te paski tylko dlaczego twierdzi że to freetrade...

to jest zakłamanie i tyle. na fali mody na vege style i freetradowe gadżety sprzedaje swoje paski jednocześnie przeklinając kapitalizm.

chodzi w butach adidasa bo ten model był robiony we francji. nie interesuje go że firma ogólnie nie opiera się na idei freetrade i resztę modeli pociskają dzieci w azji.

chodzi w bluzie adidasa bo kupił ją w lumpeksie więc nie splamił rąk bezpośrednio i jego sumienie jest czyste.

krzyczy populistyczne hasła nad którymi sie nie zastanawia i nie zdaje sobie sprawy jak bliskie jest mu to czym gardzi.

paski są spoko.

za tą cenę wolę sobie kupić 2 komplety w pierwszym lepszym rowerowym. szlufki ziom uszył mi w 3 minuty z pasów samochodowych.

ale jaraj się rurokura. kupuj te paski. i obręcze mistrala za 100zł daj zarobić tym którzy chcą sprzedać ideę ostrego koła bandzie bananowców z portfelem rodziców.

widocznie to dla ciebie....

 

 

 

 

piasta biegowa fixowa nie jest głupia.

chetnie bym pośmigał na takiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rura znowu rzucasz fochy.

nie chodzi o to z czego on robi te paski tylko dlaczego twierdzi że to freetrade...

to jest zakłamanie i tyle. na fali mody na vege style i freetradowe gadżety sprzedaje swoje paski jednocześnie przeklinając kapitalizm.

chodzi w butach adidasa bo ten model był robiony we francji. nie interesuje go że firma ogólnie nie opiera się na idei freetrade i resztę modeli pociskają dzieci w azji.

chodzi w bluzie adidasa bo kupił ją w lumpeksie więc nie splamił rąk bezpośrednio i jego sumienie jest czyste.

krzyczy populistyczne hasła nad którymi sie nie zastanawia i nie zdaje sobie sprawy jak bliskie jest mu to czym gardzi.

paski są spoko.

za tą cenę wolę sobie kupić 2 komplety w pierwszym lepszym rowerowym. szlufki ziom uszył mi w 3 minuty z pasów samochodowych.

ale jaraj się rurokura. kupuj te paski. i obręcze mistrala za 100zł daj zarobić tym którzy chcą sprzedać ideę ostrego koła bandzie bananowców z portfelem rodziców.

widocznie to dla ciebie....

 

Widzę że literówka weszła ci w krew. Fer trejd zapamiętaj, neokomuniści nie są aż tak cudowni żeby było fri. We wrocku to nawet jakieś konferencje o tej nowej odmianie marksizmu robili dla młodych wykształconych.

 

komunizm.th.jpg

 

piasta biegowa fixowa nie jest głupia.

chetnie bym pośmigał na takiej...

 

Też bym ją chętnie potestował, bo u mnie w zielonej singiel to lekki masohizm, szczególnie w kilku miejscach. Jednak też jestem sceptyczny co do tego ile skidów taka piasta by była w stanie wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johndoe wybacz jeśli uraziłem cie moim błędem

poza tym olewam te populistyczne jazdy bo są śmieszne i nie prowadzą do niczego.

to wszystko to utopia i nigdy nie zostanie wprowadzona w życie.

 

kazumi jeśli wywiązuje się dyskusja odnośnie postu w temacie to nie jest to mijanie się z tematem.

forum służy do wymiany poglądów.

czasem zastanawiam się nad sensem twoich postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że sie głupio spytam . ile te paski kosztują ? i czy ten koleś co je tworzy śmiga po warszawie na swoim wegańskim ostrym z bambusa i maluje na chmielnej sprejem Szablony z hasłami "pier*** komunistów i nie jedz pizzy"?

Tylko ciekawe kto pracował przy produkcji szprych i opon .... francuzi ? skoro tak to musi miec gruby portfel.

Na tajwanie są wielkie ,nowoczesne fabryki gdzie kolesie w cale nie pracują za miche ryżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-70zł za pasek? Wielkiego sukcesu to raczej nie wróżę... O_o;

 

Jakiś sukces osiągnął, bo trochę ludzi na tym jeździ. Rozdał na pcmc troche rzeczy więc też trochę klientów mu przybędzie.

 

Cena jest kwestią smaku, ja za to bym nic nie dał bo nosków nie używam, jednak wyglądają one znacxznie lepiej od gównopasków z dekatlonu, no i za ten wygląd te 50-70zł jest.

 

Jak bym miał wspierać już jakieś noskowo-paskowe przedsięwzięcie, to mięsożerne, nie vege.

 

Jak skórzane paski sobie radzą? Szczególnie po zimie jak zostaną porządnie zasolone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy pojawią się wegańskie szprychy po 30zł sztuka, zrobione z zaplecionej łodygi konopii... Sorry, ale cena nie jest kwestią smaku a wypadkową kosztów i jakości. Jeśli ktoś buli 70zł za kawałek materiału, który ładnie wygląda to musi mieć za dużo pieniędzy. Cena detaliczna pojedynczego paska który tam się znajduje to ok 8zł, przy czym są to dwa zszyte kawałkiem materiału na maszynie. Całkowity koszt produkcji w warunkach domowych nie przekroczy zapewne 20zł i wcale to jakaś wielka filozofia nie jest, bo konstrukcja jest prosta jak budowa cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy pojawią się wegańskie szprychy po 30zł sztuka, zrobione z zaplecionej łodygi konopii... Sorry, ale cena nie jest kwestią smaku a wypadkową kosztów i jakości. Jeśli ktoś buli 70zł za kawałek materiału, który ładnie wygląda to musi mieć za dużo pieniędzy. Cena detaliczna pojedynczego paska który tam się znajduje to ok 8zł, przy czym są to dwa zszyte kawałkiem materiału na maszynie. Całkowity koszt produkcji w warunkach domowych nie przekroczy zapewne 20zł i wcale to jakaś wielka filozofia nie jest, bo konstrukcja jest prosta jak budowa cepa.

 

Pojęcie ceny jako równania koszt materiału + koszt robocizny = cena to okrutne socjalistyczne wypaczenie. Cenę ustala producent, weryfikuje ją klient. Jak cena będzie ustalana zależy tylko od producenta i może on sobie nawet rzucając kostką do gry ją ustalać i nie musi ona mieć nic wspólnego z socjalistycznym pojęciem wartości. Te paski to jak garnitur hugo bosa, płacisz za to że się lepiej czujesz z takimi paskami niż z normalnymi, choć niektórzy uważają, że przepłaciłeś jak ostatni frajer za coś pospolitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te paski i wyglądają spoko, wykonanie spoko i generalnie są spoko(chociaż nie kupiłem ich bo nie musiałem). Jak dla mnie to całkiem fajna zajawka, że ktoś z naszego kraju się wziął za jakąś "produkcję". Wybaczcie , ze chce na tym coś zarobić a nie robi tego za darmo bo chyba ci co najeżdżają na niego tak by chcieli. To jest przecież towar i to towar Made in Poland a nie made in usa czy inny ch.., na którego widok wielu się ślini bo... przyjęło się że wszystko co polskie to g.. a jak "ziomek" robi to złodziej i zdzierca i tak zostanie chyba niestety. A z tym weganizmem to ktoś tu jest chyba uprzedzony, pewnie stary rzeźnik albo masaż hehe i jak lubi to niech robi paski z baleronu..może ktoś kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te paski i wyglądają spoko, wykonanie spoko i generalnie są spoko(chociaż nie kupiłem ich bo nie musiałem). Jak dla mnie to całkiem fajna zajawka, że ktoś z naszego kraju się wziął za jakąś "produkcję". Wybaczcie , ze chce na tym coś zarobić a nie robi tego za darmo bo chyba ci co najeżdżają na niego tak by chcieli. To jest przecież towar i to towar Made in Poland a nie made in usa czy inny ch.., na którego widok wielu się ślini bo... przyjęło się że wszystko co polskie to g.. a jak "ziomek" robi to złodziej i zdzierca i tak zostanie chyba niestety. A z tym weganizmem to ktoś tu jest chyba uprzedzony, pewnie stary rzeźnik albo masaż hehe i jak lubi to niech robi paski z baleronu..może ktoś kupi.

 

 

Mi jego produkcja kompletnie nie przeszkadza, paski wyglądają fajne, cena wg mnie adekwatna, są jednak bardziej "assembled in Poland", a półprodukty pewnie chińszczyzna. Do wegetarian mam uprzedzenie, bo boję się, że za parę lat tak jak ekolodzy wybierają mi żarówki teraz, tak wegetarianie będą mi posiłki wybierać. Paski z baleronu nie, ale z fajnej grubej skórki to już lepiej. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hugo boss szył mundury dla SS więc porównanie Bossa do Sokoła który szyje paski dla ostrokołowców może być niebezpieczne.

 

praca i cena? to tak sie czasem mówi że król buduje miasto no ale przecież król nie biega z wapnem. albo jakbyśmy mieli wyceniać prace artystów? no przecież policzmy, w najlepszym razie to kawałek papieru i ołówek. hmm. jak to się mówi : ja też tak potrafie, co to za sztuka? właśnie żadna. Tobie też wolno robić paski jak Sokół. Ba, możesz je nawet taniej sprzedawać.

 

widziałem te paski na bigupie, nawet się zaskoczyłem, sam sie zaskoczyłem jakie ciekawe bo spodziewałem się normalnych pasków takich o,a tu paski ciekawe. wiecie jak Cinelli zaczynał? od kierownic. giął rurki. a teraz nawet czapeczki szyje. no to może Sokół z czasem rozpracuje nanotechnologie węglową i zaproponuje jakieś paski mega.

 

weganie są śmieszni bo zachowują się jakby znali odpowiedzi na pytania na które nie ma odpowiedzi, niemniej są bardzo ładni i kolorowi i czczą zdrową towarzyskość i wogóle ten weganizm jest platformą dla paru fajnych zachowań. oczywiscie są wojujący ale to nie wina wegan, jest pewien wojujący typ osobowości który będzie wojował dopóki ktoś mu nie powie - Mu - i już lepiej że ci weganie wojują niż by miali wojować jako naziści. np nazi weganie.

 

a po za tym paski z baleronu, kuwa pijmy pijmy:D

 

ps

 

serio daje głowe że skóra to nie ostatni głos rzeczywistości w temacie materiału na paski, te wszystkie polimery (wale z pamięci). a wszystko co polskie to wcale nie znaczy że kiepskie bo np piasty Macka są najlepsze na świecie szczególnie od kiedy Phil ma parkinsona i wali ślepe gwinty. hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra , ale do tych pasków musze miec trackowe noski z dwoma przelotkami ? czy mozna zrobic Parówkową zamiast frankfurterki czyli , zalozyc je na jedno oczko

 

 

Takich nosków najczęściej w pl nie ma więc to bardziej zstua dla sztuki, jeden przez oczo, a drugi luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...