Skocz do zawartości

[ciekawostki ostrokolowe] Interesujace fakty z ostrokolowym zadeciem.


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przypominam sobie żeby kiedyś przewinęło się przez forum, więc mam czelność wrzucić:] Co prawda nie ostre, ale nie mogłem się oprzeć:P

 

http://farm5.static.flickr.com/4009/4281099409_d966f38934_b.jpg

http://farm5.static.flickr.com/4046/4281842958_0206bb1953_b.jpg

Demo of the intern brake system on Level bike

 

Jak dla mnie coś osobliwego i pięknego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w internecie, ale nic nie znalazłem na ten temat- czy cinelli produkowało niektóre swoje ramy/ mufy we Francji? Bo ostatnio miałem przyjemność oglądać z bliska pewną ramkę i na mufie suportowej było napisane "cinelli france" co mnie zaintrygowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odpowiedzial by Ci na to pytanie pan A.Colombo :)

Nigdy nic takiego nie słyszałem.

Słyszałem ,ze cinelli dzielilo fabryke razem z columbusem , ale Francja?

Może , pogdybam sobie , chodzi o to ,ze Cinelli zrobiło te mufki (pewnie jakies komicznie wydziwnione) dla francuskiego framebuildera.

Skoro mufy cinelli mozna se kupić , to czemu nie można kupić takich custom :)

 

Napisz men mejla do Cinelli :) powinni odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi chodzi po głowie taki haj end z lat 80, szosówka na drogich komponentach, staranne malowanie, nie dam sobie głowy ale to była jakaś znana marka. Pewnie gdzieś wisi w sieci w klasykach, sam widziałem ja chyba jako ofertę na .... alegro ? Sto lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko (a przynajmniej z tego co głoszą katalogi columbusa) nazywa sie Columbus MS (od multi shape)

a co do skretnych to jakis czas temu był na allegro CIOCC od Pana Mikheila :)

 

to był columbuc Cromor , lecz ksztalty na zyczenie framebuildera,

CIOCC5.jpg

 

Także mój gios ma jakies dziwne , po dwa przetłoczenia na kazdej rurze (kolejny custom poza katalogowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wiem że nie ostrokołowa ciekawostka ale warta uwagi :)

jest czymś niebotycznym, pomijam fakt że do 120 czy tam 160 km/h jest holowany za autem które rozbija opór powietrza. Zaciekawił mnie fakt przekładni i małych kół 24" chyba.

 

EDIT:

 

Polecam jeszcze TĄ STRONKĘ tu już ostre koła są.

 

Ps. Mam nadzieje ze się nie powtórzyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisane rekord braker czyli rekordzistyczny hamulcowy... :D

 

Ogólnie jak tak się jedzie pod pięćdziesiąt na twardym biegu, ale z dużą kadencją to jednak nie wychodzą skidy, więc raczej taki hamulec poza torem to całkiem przydatny gadżet...

 

Dziś jechałem za ostrym bez hamulców, ale z kolarzem który nie hamuje spowolnieniem tylko skidem... utrapienie albo jedzie albo szoruje, ( nie chodzi o samego skida tylko o dwa tryby obsługi kręcić v skidować :) Śmiesznie, bo ja nie skiduję jak mam lekkie opony, to się ciut musiałem spinać... Ale to tylko chwilka, była kilka skidochwil na mieście...

 

Po trzecie... te mrozy ostatnio, zawsze pisałem że mam hamulce i tyle... że prawie nie korzystam, itp. Wiecie że w tych warstwach ciuchów ... zacząłem łapać za klamki, jakoś tak mi się nie chciało dusić, w dodatku spd zaczynają co rusz się wypinać jakby sprężyny na mrozie słabły...no rozpieściło mnie ciut, zmienia się światło i co hamujemy palcami... starość czy sen zimowy, ale jakoś dziwnie skorygowana z uczuciem ucisku na kolana przez dwie pary spodni... takie nogi słupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...