Skocz do zawartości

[sklep] ebay czy się opłaca?


celebro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W poszukiwaniu roweru trafiłem na e-bay'a gdzie za 1500$ można kupić już coś konkretnego (kona stinky 2006 uzywany).

Więc mam pytanie czy opłaca się ściągać zza oceany używane rowery, czy czasem przesyłka nie wyniesie drożej od samego roweru? Czy może ktoś już kupował coś z USA przez e-bay'a? Czy czasem taka kona z USA nie jest zbyt zajechana?

 

Proszę o rozwinięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale rowery to cło Panowie na poziomie chyba 16% a do tego Vat 22%... Wiec nie jest różowo...(37-38%) oczywiście liczone od całej operacji razem z kosztami wysyłki, a zapytaj po prostu czy gośc wyśle do Europy choc faktycznie jak nie pisza maja opory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie velur tylko verul :P Mnie chodzilo z prawnego punktu widzenia co jest z tego zwolnione. Bo wiadomo ze moga nie dac wiary w to ze to prezent i na tej podstawie oclic, ale chodzi mi co z teoretyczno-prawnego punktu widzenai z cla i VATu zwalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za literówkę...

 

Co do prezentów to 40 USD, co do zakupów to 20-30 USD, oczywiście jeżeli nadawca jest amerykański Smith to OK, jak Firma to cło, jak aukcja ebay to cło (i załacznik w postaci płatności z karty lub Pay Pal), generalnie w niektórych UC jeszcze można dostac paczkę bez cła ,ale to coraz rzadziej...

 

Niestety UC sciagaja teraz nas 'detalistów' ale czasem brak w tym konsekwencji, ostatnio dostałem rame do roweru i cła zero, a przyszedł jakaś drobnica za 150 zł w przeliczeniu i bach cło...

 

Generalnie czasem nawet VAT za zakup w UE można "złapac" ale to jak wygrana w totka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...