Skocz do zawartości

[długość szprych] zmiana piasty


Jaca_Sopot

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

chce kupić koła, i znalazłem bardzo fajną oferte, z tym, ze przednia piasta jest na oś 9mm a ja potrzebuje na 20. sprzedawca zmierzył kołnierz piasty i wyszło 65mm. z tego co udało mi sie znaleźć w sieci wszystkie piasty na 20mm mają kołnierz 68. czy da się jakoś wymienić tą piastę bez koneczności zmiany szprych? są może nyple różnych długości? jeśli macie jakieś doświadczenia zwiazane z tematem będę wdzieczny za pomoc.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś szczegóły? Co to za piasta? Nie mierz kołnierza piasty, zmierz odległość między dwoma oczkami, które leża naprzeciwko siebie i porównaj je do poprzedniej piasty. Ważna jest także odległośc między kołnierzami. Ew. jeżeli odległość między kołnierzami będzie taka sama, ale odległośc między dwoma oczkami będzie np mniejsza, to można dokupić nyple, zamiast standardowych 12 mm, to np. 14 lub 16 mm i wtedy nie trzeba dłuższych szprych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma krótszych nypli, ale one nie mają tu nic do rzeczy. Jeśli w starym kole szprycha dochodzi do końca nypla, to w nowym będzie wystawała poza niego. Dopóki taki nypel nie przebija dętki to wszystko jest w porządku, ale mimo wszystko jest to sytuacja raczej niepożądana. Jednak dla koła zaplecionego na 3 krzyże różnica w porównaniu ze starą obręczą wyniesie niecały milimetr. Szprychy powinieneś mieć niecały milimetr krótsze, więc podejrzewam, że nie będzie żadnego problemu z zapleceniem na starych szprychach tego koła. Chyba, że zmienił się rozstaw między kołnierzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...