Skocz do zawartości

[rowery]lekki ale wytrzymały do 3000zł


nicknack

Rekomendowane odpowiedzi

Plączesz się , lub nie rozumiesz co czytasz , Rockrider ma lżejszą ramę i przy podobnej do Radona długości niższy przekrok ponieważ ma 21" a nie 22" (ten rozmiar to właśnie wysokość rury podsiodłowej), i obydwa te rozmiary dędą dla niego odpowiednie - jednak z przewagą Rockridera.

To są fakty świadczące o jej wyzszości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Rama 21" Rockridera czy 22" Radona (bo te rozmiary powinny być brane pod uwagę) będzie miała podobną długość i to jest najważniejsze , a nie wysokość rury podsiodłowej , jak się coś pisze , to trzeba mieć trochę pojęcia .

 

Przytocze jeszcze raz to co napisałeś.

I zapytam , kto pisał o wysokości rury podsiodłowej ? Sam sobie coś wymyślasz .

Co więcej nie pisze o radonie tylko o Cube , powiedziałem że osobiscie nie jestem zwolennikiem Radona.

Poza tym oceniane są całe rowery , a nie same ramy , dlatego Rockride pozostaje w tyle , niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rama i średni osprzęt to większe wydatki w porównaniu średnia rama i dobry osprzęt. Jak dla mnie w drugim przypadku to także większy komfort jazdy i niezawodność. Rama to dusza ale i rowerowy lans, który widać na pierwszy rzut oka. Na drugi rzut oka zachwyt opada, po zobaczeniu takich części jak Dart III.

 

Ostatecznie wybór należy do autora tematu i od tego, co wymaga od roweru. Jeżeli ma zamiar robić częste "apgrejdy" i nie szkoda mu na to pieniędzy, to może niech faktycznie kupi jakąś ramkę scotta lub innego "egzotyka". Natomiast jeżeli chce aby rower posłużył dłużej, bez ingerencji w jego wewnętrzne organy, przy okazji oszczędzając "siano" polecam coś z lepszy osprzętem np Radona(pomijając to że to piękna rama).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jestem zwolennikiem Radona , ale argument " typu nizszy przekrok to lepiej " raczej nic nie mówi i nic nie daje.

Ponieważ jeżeli rama jest odpowiednio dobrana do wzrostu , to nie ma problemu z tgz. klejnotami.

Odnosnie smaych ram .

to Cube Analog w rozmiarze 20 cali posiada górną rurę 596 mm ,

a Rockrider 8.1 w rozmiarze 19 cali posiada górną rurę 595 mm ,

więc moim zdaniem zdecydowanie lepiej zakupić mocniejszą ramę , nawet kosztem , 200 - 300 gram ,

mocne i wytrzymałe ,lekkie ramy kosztują odpowiedni więcej .

Przy wadze 90 kg , ważne jest aby rama była sztywan , co da bardziej efektywną jazdę niż lekka giętka rama.

 

 

No właśnie, to czy fakt, że rama RR jest lekka nie znaczy że jest mało sztywna? To by się chyba zgadzało z tym, że w tej cenie, jak pisałem wcześniej, inne "szanowane" marki mają sporo cięższe ramy...

 

Choć z drugiej strony ta sama rama co w RR 8.1 jest w 8.2 za 3999 zł, to może po prostu RR 8.1 to generalnie rowerek, upraszczając nieco sprawę, z lepszą ramą kosztem sprzętu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapominajcie o tym, że czasami ciężko znaleźć w sklepie samą ramę. Przykładem jest tu np GT Zaskar i Ghost, którego używa Mentos. Owszem można kupić rower dla ramy a resztę sprzedać ale nasuwa się pytanie czy (i za jakie pieniądze) to sprzedasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem - RR jest nieznacznie dłuższy - ale ma niższy przekrok - co w góralu jest ważne

Ponadto tama waży 1650 gr czyli znacznie mniej niż Cube czy Radona .

I to by było na tyle :wallbash:

A śmieszne zachwyty nad Radonem czy najniższym modelem Cube mnie załamują ...

 

Podsumowując - za niskie modele Cube i Radona {osobno to raczej ramki Cube idzie kupić} płaci się za markę i za dobre wykonanie, wagowo nie jest idealnie ale jest bynamniej porządnie - w niemieckim stylu. Oczywiście Decatchlonowi nic nie zarzucam, rower jest za swoją cenę bardzo dobry..

Raczej nie jestem zwolennikiem Radona , ale argument " typu nizszy przekrok to lepiej " raczej nic nie mówi i nic nie daje.

Ponieważ jeżeli rama jest odpowiednio dobrana do wzrostu , to nie ma problemu z tgz. klejnotami.

Odnosnie smaych ram .

to Cube Analog w rozmiarze 20 cali posiada górną rurę 596 mm ,

a Rockrider 8.1 w rozmiarze 19 cali posiada górną rurę 595 mm ,

więc moim zdaniem zdecydowanie lepiej zakupić mocniejszą ramę , nawet kosztem , 200 - 300 gram ,

mocne i wytrzymałe ,lekkie ramy kosztują odpowiedni więcej .

Przy wadze 90 kg , ważne jest aby rama była sztywan , co da bardziej efektywną jazdę niż lekka giętka rama.

 

Odnosnie całego roweru , to moim zdaniem dysponując budzetem 3000 - 3100 zł , zrobisz błąd kupując Rockrider 8.1 , przedwszystkim na niskiej klasy osprzęt , koła i amortyzator w tym rowerze , odbiegają znacznie od omawianych wczesniej modeli.

Nie patrząc okiem kogoś kto przelicza gramy i mm rury ramy, to mogę stwierdzić że rama Cube Comp {Aim,Analog,Acid,Attention} jest

1: Bardzo sztywna.

2: O dobrej turystyczno/sportowej geometrii.

3: Poprzez dużą sztywnośc wyraźnie mniej komfortowa od podobnych ramek niektórych innych producentów - czuć pod tyłkiem wyraźnie kamienie i inne równie upierdliwe przeszkody, podczas jazdy w niewymagającym terenie jest bardzo dobrze, jeżeli chodzi o komfort :)

4: Ciężka - około 2kg w rozmiarze 20" {z hakiem, bez sterów}

5: Ładna :)

6: Lakier nie zawsze będzie się superancko dobrze trzymał {u mnie na rurze górnej po uderzeniach rogów są smucące odpryski :( }

 

Ramka jest dobrym kompromisem pomiędzy sportem {nie wyczynem} a turystyką {nie trekkingowaniem}/

Mówię to jako użytkownik Cube'a Aim. Może moja recka pomoże w wyborze roweru.

Osobiście wolałbym nie kupować roweru z amortyzatorem klasy Tora, gdyż jest to ciężki półsrodek {wagowy i pieniężny} a RS Recon w Cubie z allegro to dość dobra propozycja. Wariant jako V-ki, oszczędnościowy jest ok, ale tarcze w przyszłości same zachcą pojawić się w rowerze, a koła na których da się je zamontować ułatwiają sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ma sprzedawać osprzęt - skoro do jego stylu jazdy w zupełności wystarczy ?

A w przyszłości - jeśl będzie chciał jeździć sportowo to może zmienić,

I jeszcze jedno - Radon za 2499zł (100 zł mniej niż Decathlon) ma tylko Dart-a 3 !

płaci się za markę i za dobre wykonanie, wagowo nie jest idealnie ale jest bynamniej porządnie - w niemieckim stylu. Oczywiście Decatchlonowi nic nie zarzucam,

Skoro nic nie zarzucasz - to po co piszesz te bzdury ??? I jaka jakość Cube czy Radona skoro to ciężkie klocki z niskiej półki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

płaci się za markę i za dobre wykonanie, wagowo nie jest idealnie ale jest bynamniej porządnie - w niemieckim stylu. Oczywiście Decatchlonowi nic nie zarzucam,

CYTAT

Skoro nic nie zarzucasz - to po co piszesz te bzdury ??? I jaka jakość Cube czy Radona skoro to ciężkie klocki z niskiej półki ???

Ale czy dla tego pana liczy się waga czy może kultura pracy i wytrzymałość? Bo przy 90kg to waga ma znaczenie drugorzędne, bardzo małe. Znalazł się lightowiec :wallbash:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Rulez dlaczego tak się zachwycasz RR jakby nie było budżetowym marketowym sprzętem i do tego siejesz takim jadem na innych. Jego rama mimo, że całkiem lekka i o dobrej geo to żadne cudo świata. Zresztą co po tym, że jest lżejsza o te 300 gram skoro z przodu ciąży kloc w postaci Tory coil cięższy od reby pewnie ze 400 gram. Rama cube'a czy radon'a to też nie żadne cudo ale uważam, że są to rowerki lepiej skompletowane. Jeśli kupować rower dla ramy to tak jak tu pojawiła się sugestia lepiej wydać kase na scotta scale niż na RR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że na forum istnieje fanklub Radona, - i nie jesteście w stanie zrozumieć, w gruncie rzeczy słabiutka rama obwieszona super osprzętem to paranoja ...

Rockrider to poprostu rozsądny kompromis , za rozsadne pieniądze - a rama jest warta ew. inwestowania w przyszłości.

Nie wiem Rulez dlaczego tak się zachwycasz RR jakby nie było budżetowym marketowym sprzętem

Z tego zdania wynika jasno , że nie zastanawiasz się nad tym co piszesz , lub , że nie rozumiesz znaczenia słów których uzywasz :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że na forum istnieje fanklub Radona, - i nie jesteście w stanie zrozumieć, w gruncie rzeczy słabiutka rama obwieszona super osprzętem to paranoja ...

Rockrider to poprostu rozsądny kompromis , za rozsadne pieniądze - a rama jest warta ew. inwestowania w przyszłości.

 

Z tego zdania wynika jasno , że nie zastanawiasz się nad tym co piszesz , lub , że nie rozumiesz znaczenia słów których uzywasz :down:

 

No tak spodziewałem się czegoś pokroju nie rozumiesz co piszesz.Z twoich wypowiedzi wynika, ze większość ludzi na tym forum nie rozumie co pisze - załamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicknack a czemu nie chcesz przyzwoitych Vbreków Avida??? Mają swoje zalety-masa, cena, jakość (dobre Avidy będą hamowały równie dobrze lub lepiej niż kiepskie ciężkie tarczówy:( ) Ja bym stawiał na Radona zwłaszcza że zaczęli jeździć po Polsce -wystawiają się tam gdzie są maratony i można rowerek pomacać, przejechać się i obślinić :D

Jeśli chodzi o jakość ram Radona to nie słyszałem żeby komuś się sypnęła Rulez ;) choć jednakowoż RR nie są kiepskie zwłaszcza że przez Ciebie Rulez i Twoje uwielbienie dla marki Decathlon stałem się właścicielem RR 9.1 :down::):P i ogólnie jestem zadowolony :thanks: choć mój następny bik będzie składany (pewnie u Marcela albo w tym krakowskim sklepie bo mają tam bardzo dobre ceny :)

 

i podsumowując jeśli nie będziesz skakał to po co super rama? Ani Radon, ani Cube, ani RR nie sypną się i nic im nie będzie-ja bym patrzył na osprzęt-po 1-amor, po 2 hamulce, po 3 przerzutki linki itd.-tu wystarczy zwykłe Deore chyba że będziesz się ścigał to min. LX i po 4 lekkie, mocne koła-co do kół RR nie jestem pewien czy nie będą za mocno pracować <_<

Pomimo numerowania od 1 do 4 to wszystkie te elementy będą jednako ważne.

I tyle:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeHe - wcale nie uwielbiam Rockridera (używam zupełnie innego sprzętu) - tylko dlaczego wszyscy zachwycają się Radonem zarazem stawiając RR na przegranej pozycji - z powodu rzekomo słabszej ramy czy osprzetu (nie wiedziałem ,że przerzutki Sram X-7 to taka lipa :down: )

Ponadto np. Radon Team 6 - ma piasty Deore - toż to jest właśnie lipa z wnętrznościami Alivio - zaraz się posypią przy jeździe terenowej.

Osobiście nie kupił bym Decathlona - geometria mi nie odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wynika z tego że RR ma gwarancję na 5 lat skoro Radon również takową posiada. Poza tym czytając jaki styl jazdy preferuje autor, wątpię aby złamał czy choćby nadwyrężył najtańszą i podobno łamliwą ramę Kellysa(ale to też mit).

 

De facto rama RR jest lepsza, bo lżejsza i lepsze geo(choć jednemu spasuje a drugiemu już nie), ale Radon nadrabia to z nawiązką resztą osprzętu. Niech autor sam zdecyduję czy woli lepszy kawałek giętego aluminium czy lepszy osprzęt w ogóle.

 

P.S.5 lat gwarancji na ramę...ale kto z zapalonych rowerzystów tyle na niej by jeździł :) Za pięć lat karbon będzie kosztował tyle co teraz przeciętna ramka.

 

Z mojej strony to tyle. Proponuję zakończyć tę jałową dyskusję i

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zgadzam się z tym , jak najbardziej , ale wtedy należy zainteresować się takimrowerem .

http://www.scott.pl/lato/product.php?uid=14

Ta rama jest produktem , który jest wart oszczędności na osprzęcie .

 

Może to zabrzmi zupełnie jak pytanie lickiego głupka, ale co takiego jest w tej ramie scotta? Na pewno nie jest lekka, bo cały rower wydaje mi się jest aż przyciężki... więc chodzi o sztywność?

 

I o to już wcześniej pytałem - czy sztywność w ogóle ma PRAWDZIWE znaczenie (nie mówię o wytrzymałości) z jeździe czy jest to mało zauważalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De facto rama RR jest lepsza, bo lżejsza i lepsze geo(choć jednemu spasuje a drugiemu już nie), ale Radon nadrabia to z nawiązką resztą osprzętu
Kubus18 nie ciągnął bym może tej dyskusji gdyby nie fakt , że mijasz sie z prawdą !

Huhu napisał :

Kup np Radona. Za 3000zł dostaniesz rower na świetnych gratach(Reba Xt/LX hydrauliczne Hayesy), z mono przeciętną acz pancerną ramą.

otóż ten Radon nie bije na głowę osprzętem Rockridera, ma lepszy amortyzator i nieznacznie tylną przerzutkę , za to ma gorsze manetki i piasty - reszta na podobnym poziomie , ale za to trzeba dać 300 zł więcej !

I na tym kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi zupełnie jak pytanie lickiego głupka, ale co takiego jest w tej ramie scotta? Na pewno nie jest lekka, bo cały rower wydaje mi się jest aż przyciężki... więc chodzi o sztywność?

 

I o to już wcześniej pytałem - czy sztywność w ogóle ma PRAWDZIWE znaczenie (nie mówię o wytrzymałości) z jeździe czy jest to mało zauważalne?

 

Czy rama scott`a jest ciężka czy nie to nie wiem bo nie jestem maniakiem lekkości. A co do reszty to jest to rower do rozbudowy a jego geometria jest przeznaczona do wyścigów, co nie znaczy że nie można jeździć turystycznie ale wg mnie sama rama jest dla ciebie zbyt sportowa. Rower jest ciężki gdyż lwią część ceny pożera sama rama i przez to dają gorsze części - dlatego niższe modele są do rozbudowy (to jest moje zdanie).

 

Ja osobiście posiadam 60 ale kupowałem go dla ramy (manetki i przerzutkę przód już wymieniłem) i nadal planuję wymianę ale to sukcesywnie będę zmieniał w swoim czasie.

Co do sztywności - to nie wiem o co dokładnie chodzi ale wielu użytkowników scale chwali ją sobie. Ja mogę powiedzieć od siebie jedno - rama jest szybka, zwrotna i stabilna, słucha się jeźdźca (o wyglądzie nic nie mówię bo to sprawa indywidualna)

 

Co do wagi ram, to ja mam większe pojęcie od ciebie nt rowerów ale jakimś cudem mnie waga mniej interesuje (nie odczujesz tego czy rower waży 13 kg, czy może 12,5 kg) a bardziej wytrzymałość i sama praca komponentów.

 

Autora tematu to taki ala Fifi, mówi że coś jest za ciężkie, itd a sam nie ma pojęcia o rowerach. Dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FF|putek

Dzieki pomocy Rulez'a stalem sie szczesliwym posiadaczem Pell'sa o cudnej geo, a nie biednego Radona;P

Swoja droga warto sie zastanowic nad szalem komponentow w Radonach - skad on sie bierze? Ja tak zrobilem tuz przed zakupem;)

Gwarancja 5 lat na rame to wg mnie chwyt reklamowy, tak samo jak dozywotnia w Trekach...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FF|putek

Szukalbym czegos o sportowej geo, bo nawet w spokojnej jezdzie jest to fajna sprawa, o czym sie osobiscie przekonalem. Poza tym mozna sie wkrecic po jakims czasie (tak jak ja) i wtedy bedziemy mieli dobra rame do rozbudowy, poza tym gotowy rower do szybszej jazdy (moze jakis start w zawodach).

Uwazam Scott'a Scale 60 za dobra propozycje, sam sie mierzylem do modelu 2007. RR jest rowniez w porzadku. Radonem przestalem sie podniecac. Reba nie robi juz na mnie takiego wrazenia.

Ze swojego podworka moge dac do oceny http://pcshop.pells.cz/sport/default.asp?c...amp;stiid=15659 Dobra rama wg mnie. Szalu komponentow ala Radon raczej nie uswiadczysz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze porównanie "bardzo sportowej wyścigowej" geo Meridy a "bardzo turystycznego" Radona oba rozmiary 20" (rozmiary RR występuja 19/21 to nie bede porównywał)

 

dł górnej rury w poziomie M 605 R 596 różnica 9mm

dł rury podsiodłowej M 455 R 455 różnica 0mm

dł roweru oś-oś M 1082 R 1079 różnica 3mm

 

Cały czas pokutuje wymiar górnej rury radona 575 - podawany po róże a nie w poziomie i mit związany z bardzo turystyczną geo Radona.

Zaręczam, że przy dość długim mostku Radona 120 mm pozycje bikera ciężko nazwać turystyczną

I teraz czy lepiej mieć darta czy rebe na pokładzie za te kilka mm różnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...