Skocz do zawartości

[obręcz] Alexrims DM18 czy Rigida ZAC 19


sowix1

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przechodziłem dokładnie ten sam dylemat i padło na Alexrims'y dlatego "głosuję na nie". Powód:

- zbudowałem sobie zaufanie do firmy bo moje wcześniejsze obręcze to też Alexrims'y i ani raz mnie nie zawiodły:-)

- przekrój Alexów wydawał mi się bardziej "ludzki" (taki, który może wytrzyma więcej) - a Rigidy troszkę źle się kojarzyły :D przez przekrój - bez urazy dla nikogo ale przekrój taki jak w kołach z makro itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył alexrims supra, przód 18.Jeździłem po górach, po jurze, po leśnych wertepach. Ważę 85kg. Ważne by dobrać dobre szprychy i dobrego fachowca od zaplatania oraz pozwolić świeżemu kołu na ułożenie się

przez kilka kilometrów po dobrej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym tą obręcz: ALEXRIMS ACE 19 :)

 

 

Z czystym sumieniem polece ace 19.

 

Ważę również 80kg jak kolega, jeżdżę głównie po bezdrożach i lasach i mam te obręcze od niecałego roku (zakup trochę w ciemno - w momencie kupna nie było wiele informacji na ich temat ;) )

 

Patrząc z perspektywy użytkowania śmiało mogę je polecić do cięższych odmian turystyki. Nie wiem jak się zachowują w przypadku bardziej agresywnych odmian kolarstwa ale do tego co potrzebujesz nadadzą się na pewno idealnie!! Od zakupu brak jakiegokolwiek rozcentrowania, kilka razy przednim kołem zatrzymałem się na pniu - koła całe!

 

PS. Najbardziej obawiałem się o moją przednią obręcz kiedy ściągałem ostatnio jakąś chyba chińską opone: CHAO YANG HANG ZHOU RUBBER FACTORY 2.35 ;) taka uparta s*ka, że pomimo korzystania z łyżek nie mogłem jej ściągnąć z obręczy... w końcu zeszła - a obręcz (całe szczęście) jak nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...