Skocz do zawartości

[mostek] jaki najlepiej dobrac?


siwy84

Rekomendowane odpowiedzi

Rama to rozmiar 18". Zastanawiałem się nad mostkiem 75mm, 5st (taki bym mógł kupić w bardzo dobrej cenie) ale chyba kierownica pójdzie za bardzo w dół. Siodełko mam przesunięte do przodu więc poszło by trochę do tyłu w tym przypadku. Gdzie ewentualnie mógłbym znaleźć taki mostek w cenie powiedzmy do 60zł?

 

Gdzieś na forum widziałem wypowiedź, że podczas normalnej jazdy kierownica powinna zakrywać przednią piastę. Sugerując się tym oraz moimi przymiarkami wychodzi mi, że idealny był by mostek 80-85mm o kącie około 10-12st. Czy możecie polecić coś o tych wymiarach? W grę wchodzi także Truvativ 75mm 12st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć!

Chciał bym sie "podczepić" pod ten temat bo nie widzę powodu zakładania nowego wątku.

Moje parametry z wrenchscience to:

 

Frame Size center-to-center: 21 in

Frame Size center-to-top: 22 in

Overall Reach: 68.25 cm

Saddle Height: 86.09 cm

Handlebar Width: 44 cm

 

..i prawde mówiąc mam tu mały problem, gdyż pomimo tego, że cale ramy mniej więcej się zgadzają, wysokośc siedziska też niewiele odbiega, to nie mam pojecia skąd taka a nie inna szerokośc kierownicy, i długośc efektywana mostek-sztyca. Pomimo tego, iż mam ramę duża, bo 21 cali, to efektywna długość rury górnej wynosi ok.58cm, więc z tego wynika, iż mostek powinienem mieć ...10cm, co wydaje mi się mało, biorąc pod uwagę, że mam 194cm wzrostu. Co by byŁO, dgybym miał rower z typową efektywną długościa dla takiego rozmiaru - powiedzmy - 62cm? -> mostek 6 cm?!

Może jest ktoś o podobnym wzroście i mógły podać swoje parametry jakie mu wyszły w tej ankiecie?

Aha, obecnie mam założony mostek 120mm, i kierę 660mm, i musze przyznać, że rower jest mało skrętny, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie przy moim wzroście, i tak relatywnie krótkiej ramie zmniejszać te parametry, zwŁaszcza jeśli chodzi o mostek. Jazda jak w tytule - Xc/Enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...