Skocz do zawartości

[koła] +-1700g 85kg xc v-brake 500-600zł


Gość R3surrection

Rekomendowane odpowiedzi

Gość R3surrection

a konkretnie? nie znam się za bardzo na kołach teraz mam rhyno lite 36 + deore i na tyle novatec

 

zmienic chę wyłącznie dla wagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za ~470zł złożyłem Mavix XM317/XT/dt comp/nyple alu i koła ważą ~1830g. Jeżeli do takiego zestawu wziąć szprychy dt revo to waga poszłaby o 100g w dół i masz ~1730g <600zł. Oczywiście zależy ile ważysz i jak jeździsz bo revo nie każdemu będą się dobrze spisywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1700g to trochę niska półka wagowa jak dla kół za 600zł max.

Przednie musiałoby ważyć 700 a tylnie 1000g maxymalnie.

Da się to osiągnąć, montując z przodu lekką piastę szosową, 32 szprychy dt competition zaplecione na słoneczko i obręcz o wadze nie więcej niż 450g czyli Alexy różne {najtaniej to Ace18}, Sun rims Ufo, Mavic Xm317/517, Dt Xr 4.1 i do tego nyple aluminiowe.

Z tyłu chcesz mieć lekką piastę - uważaj na to, by nie wziąć piasty z alu bębenkiem {chociaż stalowe niestety też się czasami sypią} Piasta Novatec / Dm Bill / Chosen powinna dać radę, do tego 32-36 szprych dt comp i obręcz też wg wagi jeźdzca dobrać. Zaplot z tyłu najlepiej standardowy - na 3 krzyże, nyple alu..

Składając z nowych komponentów to wyniesie ciebie conajmniej 500-600zł, nie biorąc pod uwagę kosztów zaplotu. Przeglądaj codziennie allegro - może coś upolujesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

mam teraz piastę novatec na tył zamiast deore przełożę w weekend.

pytanie brzmi czy przy agresywnym xc 85kg alexrims rhyno lite szprychy mach + novatec tył deore przód jest sens cokolwiek zmieniać mając na nowe koła 500-600zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko na przodzie pod wagę 85kg w terenie to niezły hardcore- nie polecam. Tak jak pisałem dla 85kg wagi nie zbudujesz koła do jazdy w terenie za niewielkie pieniądze Chyba że teraz to polne ścieżki bez drastycznych zmian terenu.

 

Hardcore po jakim przebiegu? Mam takie rozwiązanie i waże podobnie, a nawet ciut więcej. Co wg Ciebie może pójść - nie tak? Bo koło zachowuje swoje pierwotne właściwości, jest sztywne, a o biciu nie ma mowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

więc prosiłbym o wypowiedzi ludzi ważących ok 85kg.... czy warto składać coś koło 1800g? a gdybym dorwał używane piasty xtr?? choć pytanie tyczy się w sumie wyłącznie szprych i obręczy bo piasty są dość uniwersalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja waze okolo 82 kg, wczesniej mialem obrecz Alexrims i nie bylo tygodnia zebym nie byl w serwisie w celu centrowania tylnego kola... Za rada forumowiczow kupilem obrecz DS Swiss XR 4.1 (pod v-ki, na 36 szprych) oraz szprychy DT Swiss COMPETITION, nyple aluminiowe i jestem zadowolony. Jezdze swobodnie i z kolem nic sie nie dzieje. Musisz wiec przeanalizowac swoj styl jazdy, trasy, ktorymi jezdzisz i co jest dla Ciebie priorytetem - waga czy wytrzymalosc i za jakie pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hardcore po jakim przebiegu? Mam takie rozwiązanie i waże podobnie, a nawet ciut więcej. Co wg Ciebie może pójść - nie tak? Bo koło zachowuje swoje pierwotne właściwości, jest sztywne, a o biciu nie ma mowy...

 

Z oczywistych względów- zaplot na słoneczko jest zaplotem najmniej sztywnym bocznie. Widać nigdy nie zaliczyłeś jakiegoś uderzenia bokiem koła, skoro do tej pory nic się nie dzieje. Moi klienci katują koła od trekingu po DH i nie mieli z nimi żadnych problemów (przynajmniej takiego problemu mi nie zgłaszali) i jestem przekonany że to z powodu odpowiedniego zaplotu (na pewno nie na słoneczko). Pozdrowerek ALL :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

prosiłbym jednak o trzymanie się tematu: co złożyć do 600zł pod 85kg.... żadnych komentarzy proszę że się nie da itp... po prostu najlżejszy/wytrzymały zestaw podajcie proszę/, nie musza być nowe części i bardzo mnie interesuje kwestia szprych cieniowanie/wytrzymałość/waga/cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...