Skocz do zawartości

[opony] decathlon BTwin 26 x 1,75


aadidas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wysłużone rubeny (szczególnie tylna-jest już łysa) w moim hexagonie V4 proszą o wymianę. Możliwe że już nie długo zacznie się jeżdżenie na rowerku, więc rozglądam się za jakimś nowym ogumieniem, węższym niż te 1,95 które mam, bo jeżdżę głównie po asfalcie, myślałem nawet o 1,5 ale chyba 1,75 będzie optymalnie. Całkiem przypadkiem znalazłem ostatnio w decathlonie takie o:

 

http://www.decathlon.com.pl/PL/b-twin-26-x-1-75-17931630/

 

Chciałbym zapytać czy ktoś miał z nimi do czynienia, jak się sprawują na asfalcie i ile ważą ?

Jeśli będzie trzeba mogę dać nawet po 100zł za oponki tylko nie wiem czy jest sens.

 

I te dętki bym wrzucił, bo z tyłu mam jakąś z reala.

 

http://www.decathlon.com.pl/PL/zestaw-2-26...rader-17930684/

Pytania j/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie kwapi się, żeby Ci odpisać, więc pewnie nikt tych opon nigdy nie używał. Więc byłbyś pierwszy :). Jeśli je kupisz to zrób potem jakiś teścik.

 

Jesli chodzi o alternatywę - polecam, niestety "trochę" droższe, Conti Travel Contact, które sam ujeżdżałem w zeszłym sezonie po asfaltach, ale nie tylko. Bardzo fajne, lekko się toczą, mają wkładkę antyprzebiciową oraz pasek odblaskowy (ale bez paska też są). Waga 652 g o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jednak ktoś odpisał, a już prawie zapomniałem o tym temacie.

 

Wolałbym kupić jednak opony sprawdzone przez innych :)

W linku który podałeś jest napisane że ważą 680g (lub nawet te 652g), czy to aby nie za dużo jak na opony 1,75 z nieco wyższej półki ? Obecne rubeny 1,90 ważą po 740g i kosztują po 20zł sztuka. Warstwa antyprzebiciowa nie jest aż taka istotna bo jeżdżę tak że miałem jednego kapcia w życiu :D. Jednakże przydaje się chyba ten bieżnik (klocki) z boku ? Do trzymania w zakrętach i w terenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...