Skocz do zawartości

[pedały] jakich używacie ?


golab

Rekomendowane odpowiedzi

jezdzilem juz w strapach veganskiego (bardzo wygodne i uniwersalne rozwiązanie) teraz pedały time i buty scotta, może wygoda odrobinę mniejsza, ale dużo lepsza kontrola nad rowerem, błyskawiczne przyśpieszanie 0-30, podjazdy mniej męczą, łatwiejsze wpinanie, mniejsze ryzyko "wpięcia", parę gram lżejszy rower ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na platformach Animal, ale wczoraj pierwszy raz w życiu przejechałem się na zatrzaskach. Mam pedały Mallet C (były w używanym rowerze, który kupiłem) ale do tej pory nie miałem butów. Muszę powiedzieć, że wszystko działa ładnie ale czuję się bardzo niepewnie w tym sprzęcie. Chyba potrzeba paru dłuższych przejażdżek żeby się psychicznie przyzwyczaić. Za to albo mam tylko takie wrażenie, albo naprawdę już od pierwszej jazdy czuć, że można więcej wycisnąć na podjazdach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na metalowych platformach od VP. Jednak kiedy chciałem pojechać trochę ostrzej, to noga bardzo łatwo mi się ześlizgiwała z nich i miałem problem co kupić: platformy z pinami które polecali mi kumple czy SPD. Wybór padł na Shimano PD-520 ze względu na cenę i przeznaczenie: XC ;) Trochę też się bałem jak pokazywali mi blizny kiedy "źle postawili nogę" na takiej platformie. Najgorsze pierwsze chwile z SPD mam za sobą i teraz pozostaje tylko potężny moment obrotowy na podjazdach ;) Buty to standartowe SH-MT32 trochę cisnęły na początku ale po paru dłuższych przejażdżkach się rozeszły i pasują idealnie i dobrze się w nich jeździ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Macie namiary na jakieś sensowne stalowe noski, które znoszą ostrokołowe katowanie? Mój wynalazek z eBaya za 20zł nie zdał egzaminu - po pierwszej dłuższej jeździe zerwałem jeden nosek :/

 

img0082ch.jpg

 

Można u nas dostać w miarę łatwo jakieś stalowe noski, które nie są takim badziewiem jak ta blaszka? Zastanawiam się jeszcze nad strapami ale noski wydają mi się wygodniejsze poza tym bardziej mi podchodzą ze względów stylistycznych (dlatego też koniecznie stalowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co sądzicie o tych pedałach?

http://sklep.retrorower.pl/mks-sylvan-track-srebrne.html

Rozejrzałem się po sieci i wiele postaci na nich jeździ, cena też nie jest chyba wygórowana bo za granicą chodzą drożej.

waga 346g, nie są najlżejsze.

Co możecie polecić do podwójnych pasków i nosków lżejszego w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz o niczym pojęcia i się odzywasz.

 

Spróbuj założyć klasyczne noski pasujące do pedałów MKS Sylvan do 600 albo 105.

Tak samo podwójne torowe paski kompletnie nie nadają się do tych pedałów.

 

Mówisz że dobrze trzymają a zastanawiasz się nad platformami, ja od kilku tygodni testuję komplet: platformy animal z polikarbonu z power strapsami veganskiego i do szybkiej efektywnej i efektownej jazdy się nie bardzo nadają.

Jeżeli chcesz mieć "fixowego BMXa" albo chodnikowe toczydło to kupuj platformy z rzepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...