Skocz do zawartości

[naprawa opony]


suche

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem załamana, bo złapałam gumę, myślałam że to tylko przebita dętka, ale niestety okazało się że na oponie jest ok 1,5 cm rozcięcie.

Opona jest prawie nowa ma ok 300km. Jest to Hutchinson equinox drutówka. Czy da się ją jakoś naprawić, oddać do wulkanizacji, samemu łatać ??

Mam nadzieje że moje pytanie nie jest oczywiste, ale nigdy wcześniej nie miałam wcześniej do czynienia z szosówkami i zupełnie nie mam doświadczenia ;)

 

Proszę o pomoc i mam nadzieje że to pytanie się nie powtarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura jest na wylot, na prawie całej długości. Nie widać tego na zdjęciu, bo spuściłam powietrze.

 

Zaniosę do wulkanizacji i zobaczę co powiedzą :confused:

Ale też wydaje mi się że będę musiała kupić nową, tym razem zdecyduje się na jakąś ciężką, może taka dłużej wystarczy na warszawskie ulice :D

 

W każdym razie dzięki za pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek - identyczne rozcięcie, tylko w oponie MTB.

Pierwszym pomysłem było podklejenie opony od środka łatką do dętek... udało mi się wrócić do domu :wub:

Potem podkleiłem rozcięcie łatką wyciętą ze starej opony - niby było dobrze , ale po napompowaniu rozcięcie trochę cię rozeszło i "przyszczypało" dętkę... więc łatka przyklejona od wewnątrz wróciła na swoje miejsce...

Teraz jest OK - chociaż łatka jest trochę wybrzuszona trzyma mocno, i dętka się nie uszkodzi... tylko że opona MTB jest dużo wyższa.

Na wąskiej oponie szosowej łatka musi być niestety mniejsza, a ciśnienie powietrza jest przecież dwukrotnie większe... Obawiam się że lanc91 ma rację...

Ale nie zaszkodzi spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...