Skocz do zawartości

Unibike Extreme Team


thomash

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jest klub author'a, meridy, giant'a to unibike'a też będzie :P. Posiadacze Unibike'ów wpisujcie się !! Jak wam się spisują rowery, co wam się nich podoba, a co nie...

Ja mam model '05, zmienili w nim sztyce, mostek i kierownice z tranz-x na czarne kalloy'a, szprychy DT Swiss na czarne Sapim. Strasznie mi sie niepodoba gięta i szeroka kierownica niczym z roweru do DH + opony semi-slick :twisted: . na razie planuję wyposażyć rower w licznik, pompke itd. a później na pierwszy ogień idzie kierownica, opony, przerzutka przednia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja od miesiąca ujeżdżam unibka evo '04. To co thomashowi nie podoba sie w 05 mi się podoba. Właśnie w 04 nie podoba mi się zbyt sportowa pozycja, dlatego wymienilem kierownice na prawie downhilową :P i niewygodne siodełko. Zgadzam się z thomashem co do opon. Moim zdaniem są bardzo niedokładnie wykonane, u mnie np mają nierówną wysokość i działają jak krzywe jajo, ale jako semislicki mają niewielkie opory na utwardzonych powierzchniach. Będą niedługo wymienione. Poza tym, mam krzywo chodzącą piastę z tyłu - też pójdzie niedługo do wymiany chyba na jakąś porządną maszynówke.

 

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to kultura pracy jest bez zarzutu, wszystko chodzi ładnie, hamulce ładnie pracują, można dobrze dozować siłę. Obręcze moim zdaniem mocne, najechałem na nich już na niezłe dziury, było kilka chopek, a ich kształ się zupełnie nie zmienił (moja wago miara 65kg/183cm). Amortyzator :) też niedługo go wymienie na axla jakiegoś, ale na razie mi się podoba. Jak się przesmaruje golenie przed jazdą to przez jakieś 20 km wybiera nawet drobne nierówności :lol:, potem się utwardza nieco. Regulacja naprężenia wstępnego działa! Różnica w ustawieniu pokrętła jest wyczuwalna. Ja w obawie przed zerwaniem gwintu tej regulacji ustawiłem juz jakies 2 tyg temu raz i nie zmieniam.

 

Podobają mi się w nim wizualnie komponenty tanz-x, ale to kwestia gustu :). Ogólnie rowerek bardzo ok. Rama sprawia wrażenie solidnie wykonanej, z bardzo ładnym wykończeniem główki FSA, niestety nie wiem ile waży rama - bym musiał oberwać ją ze wszystkiego a nie chce mi się zbytnio ;].

 

Tegoroczny model w tej cenie jest moim zdaniem bezkonkurencyjny, choć ma mniej wyważony osprzęt. Teraz przynajmniej wiadomo za co się brać najpierw (przednia przerzutka do kosza, ale fajne alivio na tyle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim właśnie podoba mi się sportowa pozycja na rowerze, a jeszcze lepiej by było z węższą i prostą kierownicą.... Siodełko mam Selle Royal Viper i jest bardzo wygodne, muszę je jeszcze sprawdzić na dłuższych trasach ale wydaje mi się, że nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zamienimy się kierownicami, chyba, że chcesz oślepiać nadjeżdżających moją prosta srebrą (zostawiłem ją sobie w nadzieji, że kiedyś do niej wrócę). No siodełko wymienili, w 04 jest bardzo bardzo wąskie i długie, zupełnie nie na moje siedzenie :-P , chyba model 05' miał być kompleksowo bardziej komfortowy więc oprócz giętej kiery dali też wygodniejsze siodełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie ze nie macie kasy na rower i kupujecie za 1300 zł, a potem takie zmiany odrazu planujecie :wink:

 

kierownica, opony, przerzutka przednia

 

Amortyzator Smile też niedługo go wymienie na axla jakiegoś

 

Ale dobrze - znaczy się cykloza w pełni :lol: Mam to samo :twisted: Opony, amorek, przerzutki.........a na końcu rama i mamy nowy rower 8)

 

Oby sie rowerki dobrze sprawowały i noga podawała :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że nowy rowerek i koniec, ale faktycznie cykloza rozwija się bardzo szybko... szybciej niż myślałem :lol: . Myślę, że to forum powoduje silne ataki cykozy. Mam nadzieję, że te ataki nie będą słabły. Czego wam i sobie życze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślałem o wymianie kiery na KBIX czy coś takiego :) Siodełko nie jest kompletnie komfortowe, bo kształ ma sportowy i takie raczej zastosowanie :P

viper.jpg

 

Jeżeli będzie dobra pogoda, sucho to oponki będą się dobrze spisywały, ale na deszcz wolę coś bardziej terenowego chociażby dla komfortu psychicznego :). W wakacje muszę zarobić trochę i kupiś buty+pedały SPD i kask :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już szukam okazji żeby sobie coś kupić do roweru, a espedałki to kupie jak mi nogi przestaną rosnąć :P Fajne nawet to siodło w tych "waszych" rowerach 8)

 

forum powoduje silne ataki cykozy

 

A do tego uzależnia - na początku sam pytałem o coś i czytałem tylko moje tematy :arrow: potem czytałem dział o sprzęcie :arrow: teraz czytam wszystko :grin: Codziennie gdy mam dostęp do kompa to wchodze na forum 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mystic

Ja w zeszłym roku we wrześniu kupiłem Unibike Revolution, nawet nieźle sie prowadzi.

Wymieniłem: klocki oczywiście :) , siodełko (Author Vello), pedały (NS Pancake), opony continental. Na reszte zbrakło kasy ale na ten sezon starczy i tak za dużo nie jeżdzę.

 

Ogólnie rower jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gruczniak

No Panie i Panowie kto zna kogos kto pomyka na fullu do xc z Unibike?

Ja osobiście mase klamotów kupiłem w unibike i kilka razy korzystałem z usług servisu (Bydgoszcz). Generalizując szanuję Unibike bardzo. Jak się tylko dowiedziałem że mają fulla straszna mnie ciekawośc ogarnęła ;) Widziałem tylko foty ale na 1 rzut oka, trek fuel. Tylny trujkąt itp. Sam jeżdże na fullu (4zawiasy vpp, nie intense i nie santacruz :P) i wiem że dla mnie to jest to:)

No jak ktos miał doświadczenia to niech wpisuje

PS Wszystkim znajomym unibike polecam i dalej będę, nie dalej jak w zeszłym tygodniu poleciłem kolejnemu koledze, ten dla odmiany crossa kupił :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bike na razie sprawuję się super, zrobiłem na nim dopiero ok 80km bo pogoda nie dopisywała. W porównaniu do poprzedniego roweru - ogromna róźnica. na razie ucierpiała lekko tylnia przerzutka, oberwała jakiś kamieniem i jest spory ślad i się rozregulowała się, coś stało mi się również z osłonką plastikową od kasety, przekrzywiła się i przez jakiś czas miałem ostre koło ;) . Nie żałuje zakupu i pomimo małego przebiegu mogę naprawdę polecić ten rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bike na razie sprawuję się super, zrobiłem na nim dopiero ok 80km bo pogoda nie dopisywała. W porównaniu do poprzedniego roweru - ogromna róźnica. na razie ucierpiała lekko tylnia przerzutka, oberwała jakiś kamieniem i jest spory ślad i się rozregulowała się, coś stało mi się również z osłonką plastikową od kasety, przekrzywiła się i przez jakiś czas miałem ostre koło  ;) . Nie żałuje zakupu i pomimo małego przebiegu mogę naprawdę polecić ten rower.

 

Oj tak rower jest super. Ja w miesiąc zrobiłem 520km na modelu 2004. Katowałem go ostro na leśnch ścieżkach z mnóstwem korzeni. Wszystko dzielnie znosi, jednak acera niezbyt mocno napina łańcuch, więc neopranowa osłona na rame okazała się niezbędna. Ogólnie moge powiedzieć, że to bardzo solidny sprzet. Model 2005 to bajka i jak na moje potrzeby byłby najlepszy.

 

Aha thomash czy możesz powiedzieć, że ta seryjna kierownica z modelu 2005 to coś takiego?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51545106&msg

Czy jest jeszcze bardziej wygięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha thomash czy możesz powiedzieć, że ta seryjna kierownica z modelu 2005 to coś takiego?  

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51545106&msg  

Czy jest jeszcze bardziej wygięta?

Właśnie zamierzam sobie kupić tą kiere :D Srebrną oczywiście (mam evo '04).

Co do roweru. Jak dla mnie bomba :D. przejechałem ponad 400 km i jeszcze nic nie zawiodło... wizualnie bardzo mi się podoba. Szczególnie ta czerwień robi wrażenie. Czasem tylko odblask od kierownicy daje po oczach...

Do tej pory wymieniłem tylko opone tylnią (Kenda K-816) ale zamierzam wymienić także przód (może shwalbe black jack). Zamontowałem mini pompke, booster i licznik (Echo F7). Jak już wcześniej wspominałem zamierzam kupić wygiętą kierownice... a na bliżej nieokreśloną przyszłość napęd (na Deore) i amor...

 

Ale jak zobaczyłem ten model 05 to normalnie aż mnie krew zalała... poczekałbym 2 tygodnie i bym go miał... no ale :) dobrze jest jak jest...

 

A to ja z moim rowerkiem na jednej z licznych wycieczek :)

http://img.photobucket.com/albums/v727/Markerek/ja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolałbym swoją giętą wymienić na prostą, ale już się trochę przyzwyczaiłem. Obiecywałem już wam fotki, ale nie mogę jakoś dorwać cyfrówki. Powiem tylko że wygląda jak ten Markera, ale jest czarno-srebrny, z czarną kierą, mostkiem sztycą :). Długi weekend się zbliża, więc szykuje sie na dłuższą wyprawe i zobaczymy jak się spisze bike. Do tej pory mam full nauki i mam czas na max 50km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja wrzucam fotki mojego maleństwa. Jak widać wymieniłem niewiele. Siodełko z wąskiej "rury" na "kanapę" hehe i oponki na escapy pro. BTW dopiero na fotkach zauważyłem że odleciała mi zatyczka z kierownicy :? . Mam nadzieję, że da rade dokupić.

Oto fotki.

 

http://www.spam42.twixen.com/uni1.jpg

http://www.spam42.twixen.com/uni2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona Unibika ma to to siebie że nie da się podać właściwego adresu... i tak jak klikniesz na link to przeniesie Cię do strony głównej.

Kupiłem sobie giętą kierownice zoom'a... jak na razie dobrze się spisuje... podrzuce niedługo foty :D

 

@Vendaval - ile dałeś za te oponki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

 

chcialem dolaczyc do klubu unibike,jako,ze kupilem w piatek evo 05.

 

na dzien dobry do wymiany pojdzie lamana kiera i przednia przerzutka.

zastanawiam sie nad wymiana siodelka,ale moze moje siedzenie sie wkrotce przywyczai. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo widze z Łodzi :D z tego co zauważyłem to po Łodzi pomyka troche Unibików... co prawda większość to miejskie Voyager'y ale nie żadko też można spotkać Evo ;)

Co do wymian... przednia przerzutka ? A na jaką wymienisz ? No i jeśli chcesz pojeździć troche w tereni to wymień także opony... przynajmniej tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos miernie chodzi ta przednia przerzutka,myslalem,zeby alivio wstawic,choc z drugiej strony moze poczekam az doczeka swoich dni.

 

w ciezki teren na razie wjezdzal nie bede, ale jesli bym wymienial to jakie oponki byscie polecili w rozsadnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...