Skocz do zawartości

[obręcze] jakie do 80 zł?


DamianFuji

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie obręcze w końcu bierzesz? Bo tu chyba głównie masę kół można zbić, no i na piastach. Szprychy i nyple to kosmetyka raczej.

 

Mam dwie obręcze na oku: 1. Mavic 317 2. DT Swiss x 450

Tu muszę wziąć pod uwagę że najlżejszych nie mogę kupić bo jestem ciężkim bikerem (100kg) - koło musi mnie wytrzymać B)

 

Piasty boplighta są leciutkie ale kosztują tyle co DT swissa więc chyba bym sobie darował BL i wziął DT.

A jak już się zdecyduję na piasty DT to już krok żeby kupić cały komplet DT - DT x 1800 za 900PLN i ważące 1800g bez zacisków.

 

 

Najbardziej mi się podobają MAVICi Crossride 2008 (na allegro kosztują koło 600PLN), ale za dużo słyszałem problemach ze szprychami jak się będzie coś niedobrego działo:( - wyglądają poprostu rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu ze szprychami do Mavic'ow Crossride nie ma, bo harfa je posiada. Wiadomo szprycha kosztuje wiecej.

Jak chcesz kola na disc to moze Fulcrum red metal 5? Chyba ze V maja byc to Fulcrumy odpadaja

 

 

Mają być V-ki.

 

Co do Mavica: słyszałem że jest tam problem z centrowaniem koła - że trzeba mieć specjalny sprzęt czy coś (ja to tylko słyszałem i nie wiem jak jest naprawdę).

 

 

Znalazłem 2 koła które mnie zainteresowały: http://www.swiatroweru.com.pl/item.php?sho...ct&pid=1045 (tylko że te są srebne B) ale w dobrej cenie)

http://www.swiatroweru.com.pl/item.php?sho...ct&pid=2657 (te są super)

 

 

Co do tych pierwszych to nie wiem co to za piasty są zastosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że stanie na obręczach DT Swiss'a: X 450 i na szprychach DT Swiss'a: Competition (2,0 - 1,8).

Co do piast to jeszcze wielka niewiadoma: albo najtańsze DT albo XT albo coś maszynowego w cenie XTeków.

 

Może rzucę się na czerwone nyple aluminiowe - taka mała fanaberia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...