Skocz do zawartości

[Amortyzator]Suntour Epicon LOD


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też posiadam epicona w wersji lod i nie narzekam na brak manetki, podczas jazdy blokowanie nie sprawia problemu, a za 60zł możesz kupić pompkę. Mam pytanie gdzie kupujesz epicona i za ile? Ja najtaniej znalazłem za 449 z przesyłką.

 

Ja tak z ciekawości bardziej zapytam, gdzie to taka taniocha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale to i tak dla mnie to jest g*** nie firma. Nie lepiej za to 500 czy to 550 zł które trzeba dać za ten szajs kupić jaką używaną Rebe ?

 

 

ROCK SHOX Reba RACE 26' 100mm + poplock (3133385830) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Edytowane przez premier2
słownictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ta reba to jednak będzie więcej kosztować niż 550zł, ale widocznie jeszcze nie opanowałeś tej ciężkiej sztuki licytacji na allegro.

2. To jest starszy rocznik reby hmm ma z 6-7 lat. Niby ja jeżdżę na jeszcze starszym RS i nie narzekam, ale niektórzy wolą się jakoś udac do przodu.

3. Nie umiesz prowadzić dyskusji, więc prosimy idz sobie z tego forum. A ja apeluję do innych by nie reagowali na wpisy tego człowieka. Wiecie "nie karm trola".

 

-----------------------------------------------

 

 

Jakbym nie liczył to mi nie wychodzi 449zł razem z wysyłką. Dlatego pytałem bo mnie zdziwiła ta cena podana tutaj w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że tu masz używany amor a nie nowy. Moi zdaniem modele raidon i epicon z 2011r. które mam i używam nie pracuj jakoś tragicznie tylko bardzo przyjemnie jak za tą cene :)

Edytowane przez KMtown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie liczył to mi nie wychodzi 449zł razem z wysyłką. Dlatego pytałem bo mnie zdziwiła ta cena podana tutaj w temacie.
Tutaj kupowałem i jest 449 z wysyłką kurierem siódemką:

http://ctbike.pl/suntour-epicon-lod-disc-amortyzator-przedni.html

 

bujaj się frajerze.
Taki tekst jest nie na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba masz jakieś rabaty:) Bo ja tam widzę 449 i jeszcze wysyłkę kurierem muszę doliczyć za 16zł. Ja mówie, to już frajer a nie pieniądze są, tylko mi chodzi o to że, ja takie ceny znaleźć nie umiem. No chyba że ktoś ma rabaty jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że ja miałem. Nadszedł czas że sobie pozwoliłem na taki rarytas. Praca miód i bajka. Co do ceny nie kupujcie rupci ino zbierajcie hajsik i kupujcie takie części które wam będą służyć przez lata a użytkowanie stanie się dla was istną rewolucją !!

kolego po tekście "bujaj się frajerze" to ja się dziwię że ktoś w ogóle prowadzi z tobą dyskusję. Zgłaszam do moderacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W takim razie kupuj, i lecz swoje kompleksy amorami za 1500zł, bo przecież każdy kto ma epicona, i wydał na niego "marne" 500zł to pewnie frajer... W ogóle tu wszyscy w tym temacie jesteśmy pewnie frajerami, bo nie mamy takich super dobrych amorków jak ty, och jakże mi przykro...

 

P.S, Ja jeżdzę na XCMie, jak mnie nazwiesz?

Edytowane przez Terrqge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę nowy słabszy w rankingu amortyzator niż trafić na używaną minę.

 

W tamtym roku kolega po pół roku i kilku startach na Nowej REBIE sprzedał ją z pogiętymi wodzikami, lejącym się tłumikiem i jeszcze kilkoma ciekowstkami. Kupił Epicona SF-11 i jest zadowolony, a przy okazji nakłonił mnie aby sam też sobie kupił podczas zmiany amortyzatora.

 

Mój jest RLD i chwalę sobie, jednak jest bardzo duża wygoda, a nie zawsze można pozwolić sobie zdjąc ręke i się schylać do pokrętła. Poza tym (przynajmniej) dla mnie jazda na blokadzie po ulicach jest swoistą udręką, ale to już tak poza wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do przekładki manetki z innego widelca, a właściwie mechanizmu znajdującego się w goleni. To nie takie proste. Potrzebna by była wymiana co najmniej "tłumika" kompresji.

Ale w moim RLD pociągając za zawleczkę na goleni też mogę go zablokować, więc mechanizm w RLD i LODzie raczej jest ten sam. Jedyna część która tam odpowiada za blokadę to linka i zębatka, więc myślę, że spokojnie można by przełożyć manetkę. Kwestia tego czy w LODach jest specjalny otwór żeby poprowadzić linkę na zewnątrz, bo tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że możesz go zablokować. Ciągnąc za linkę obracasz małą zębatkę i tym samym sworzeń wewnątrz tłumika, co blokuje przepływ oleju.

 

Pamiętaj jednak, że mechanizm blokady w wersji RLD musi być przykręcony do tłumika. W wersji LOD nie ma takiej możliwości, brak tam odpowiedniego otworu. Sprawdziłem przed momentem.

 

Natomiast myślę, że konwersja w drugą stronę nie powinna nastręczyć żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry zaznaczam, że mój Epicon odmówił posłuszeństwa (nie, nie po serwisie :P) i mam problem z tłumikiem, którego z braku czasu nie byłem w stanie rozwiązać. Między innymi dlatego nie wiem, ile dokładnie oleju jest wymagane. A winna jest zapewne jedna, mała uszczelka. Tak czy siak, fragmenty o tym elemencie traktujcie z pewnym dystansem.

 

Jak często? Ciężko powiedzieć. Uszczelki nie przepuszczają zbyt dużo brudu do środka, więc proponowałbym takie interwały jak w przypadku widelców RS czy innych, niepotrzebujących ogromnej opieki.

 

Potrzebne są oczywiście odpowiednie klucze, dane podaję z głowy, więc mogę się gdzieś pomylić:

- nasadka 27mm do górnych korków

- imbus 8mm do prawej goleni

- imbus 5mm do lewej goleni

- jeśli chcesz także otworzyć kartridż lub zupełnie rozłożyć sprężynę powietrzną, będzie Ci potrzebny klucz płaski (niestety nie pamiętam jaki) lub nastawny.

 

Smary i oleje - tu też nie ma wielkiej filozofii. Gąbki nasączyłem jakimś gęstym olejem przekładniowym, ślizgi trzeba posmarować smarem stałym, podobno wystarcza wazelina techniczna lub dobry smar teflonowy, u mnie znalazł się Motorex Bike Grease i taki właśnie siedzi we wnętrznościach widelca. Chyba, że chcesz go zalać, ale to już nie do mnie pytanie. Przedstawiciel Suntoura nie chciał mi nic powiedzieć na temat oleju do tłumika, więc postawiłem na to, co wyczytałem w Internecie. 80 + 6ml (kartridż + komora) Motorexa 5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Epicona LOD wyciągniętego na 140mm cały zeszły sezon, i w sumie niewiele mogę o nim powiedzieć, ale może moja opinia komuś pomoże.

 

Więc tak:

 

Wyciągnięty na 140mm traci sztywność niesamowicie (mówię o wersji z osią 9mm, innej nie próbowałem).

 

Zmiana skoku jest banalna i możliwa w zakresie 0-155mm (sprawdzone).

 

Jak na tak taniego amora pracuje spoko. Pracuje na pewno lepiej niż Fox 36 Talas (serio mówię).

 

Polecam wlać tak po 10ml oleju w dolne lagi (po odkręceniu śrub). Amor wtedy baardzo zyskuje na czułości.

 

Po kilku miesiącach trochę oleju wytryskiwało z korka od tłumika, ale dokręciłem mocniej i przestało. Aha, sam tłumik też się potrafił odkręcić (po dobiciu amora), ale mocniejsze dokręcenie załatwiło w 100% sprawę.

 

 

Od siebie polecam! Jak będę składał kiedyś jakąś zimówkę albo rower do XC to pewnie znowu skorzystam z tajwańskiej myśli technicznej. Obecnie pakuje pieniądze w enduraka który na pokładzie ma RS Lyrika :icon_cool:

 

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno zamontowałem u siebie Epicona SR11 LOD i mam problem(?) jak wiadomo,amor jak nowy,to musi się dotrzeć i że tak powiem ułożyć w ramie,no więc zamontowałem nówkę,dociąłem sterówkę,nabiłem gwiazdkę,podziałałem nim 'na sucho' bez powietrza i chodził na całej długości,no to napompowałem ok 5bar.Sprawdziłem czy chowa się cały i jak się uwieszę na kierze to zostaje z 10mm luzu.No to wyjechałem na test (temp ok 3C mieszanka deszczu ze śniegiem i cholera wie co jeszcze,więc warunki trudne,błoto pośniegowe etc) i zauważyłem że amor działa tępo,usztywnia się strasznie po 15min.Moje pytanie-to od temperatury?

Miałem sprężyne to robiła się twarda jak beton ale z tego co mi wiadomo powietrzniak powinien się conajwyżej trochę 'upośledzić'

Amor ma przejechane teraz około 100km i dalej jest to samo.Jak spuszcze powietrza do 4,5bar to jest wiekszy sag (za duży-ok 30mm) ale działa równie tępo.Ważę ze szpejem 75kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...