Skocz do zawartości

[amortyzator]RST Chamber-X


piotr5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak nalezy eksploatowac amortyzator tylni RST Chamber-X posiadam rower od roku od nowosci ost siadlem na niego o nie uzywam go w sezonie zimowym a okazalo sie ze nie ma w nim powietrza. Instrukcji do amora nie dostalem. Jak pompowac go probowalem ale to za bardzo nic nie daje nie trzyma tak jak kiedys...co zrobic i jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: ten rst to ogolnie bardzo slaby amor tylni. ma kiepska charakterystyke amortyzacji i jest bardzo progresywny. teoretycznie mozna ustawic w nim cisnienie w komorze pozytywnej i negatywnej ale niewiele to daje. siedzialem na schwinnie ktory mial fabrycznie zamontowanego tego rst i mimo niskiego cisnienia w stosunku do mojej wagi zawieszenie uginalo sie tak jakby mialo duzo mniej skoku niz w rzeczywistosci. do tego dolożę opinie jego uzytkownika ktory po krotkim uzytkowaniu roweru pozbyl sie tego rst jako praktycznie nowego i nabyl w jego miejsce tlumik sid.

jeslli okazaloby sie ze koszt serwisu jest wysoki (nie wiem ja z dostepnoscia czesci zamiennych do tego tlumika w velo ktore jest dystybutorem rst na polske) to lepiej kupic uzywany amor innej firmy - na allegro mozna upolowac calkiem fajne okazje).

w zaleznosci od tego co padlo wymiana moze nastąpic za pomocą zamiennikow niefirmowych (czyli uszczelki ze sklepu z uszczelkami) lub nie. np moj sid mial uszczelke w takim miejscu i takiego rozmiaru ze pasowala tam tylko firmowa o odpowiedniej srednicy i grubosci scianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toboiRobertDzieki za opinie wyslalem amora na gwarancji zobaczymy co to bedzie jak wroci podobny to trzeba bedzie myslec cos o wymianie...tylko na co to nie wiem nie dysponuje duzym budzetem ale trzebe bedzie cos skladac:)

 

pewnie temat byl...ale co polecacie w miejsce w takiej umiarkowanej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...