Skocz do zawartości

[katowice] wypady w gory


Przecin

Rekomendowane odpowiedzi

Daro nie zapowietrzyles go. Poprostu klocki sie zacisnely, mozesz poluzowac sruby mocujace klocki zacisnac klamke hamulca a potem dokrecic sruby - powinno pomoc.

Jak nie masz zdolnosci manualnych to serwis to na poczekaniu zrobi :)

Klocki się nie zacisnęły, dalem rade wsadzić kolo , nistety tarcza tarła strasznie o klocki. Więc wyciągnąłem je i popchnąłem tłoczki. Jeden poszedl drugiego nie mam serca pchać mocniej bo boje się zepsuć. Da się jechać więc jutro z rana do serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopaczus mozesz wziac jeden komplecik klockow do avidow ? ;p

Dzisiaj rano czyscilem naped, po powrocie z roboty bylem na krotkiej przejazdzce i cos jest nie tak. Chyba troche wd-40 dostalo sie na tarcze bo strasznie kaprawy mam tylni hamulec.

 

Ewentualnie ktos wie jak przywrocic zywot klockom ? wymoczenie np w benzynie ekstrakcyjnej (inaczej rozpuszczalnik) cos da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja klocki reanimowalem wlasnie nad palnikiem gazowym - to dziala. Pozniej dodatkowo przeczyscilem je delikatnie papierem sciernym.

I ja też tak zrobiłem. Nie jest tomoze jak nowe ale daje rade. Po pierwszym zjeździe bedzie lepiej.

Czytałem, że można je wygrzać w piekarniku w temp 180 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ratowanie hamulców po zalaniu, to polecam:

http://nsmb.com/gear/shimano_brake_service_03_08.php (pod koniec)

 

W skrócie (z własnego doświadczenia):

- wysoka temperatura dla odparowania oleju z klocków (ja gotuję 15-20 minut w wodzie z płynem do naczyń);

- następnie czyszczenie benzynką i papierem ściernym (równo!);

- DOKŁADNE czyszczenie tarczy (benzyna ekstrakcyjna, ew. woda z płynem) - z zaznaczeniem, że tarcza jest trójwymiarowa :) (czyli czyścimy nie tylko lewą i prawą stronę, ale i wszystkie ścianki otworów)

- odpowiednie docieranie - opisane w tekście powyżej. Czyli nie od razu harkorowe grzanie ze szczytu, tylko coraz mocniejsze pedałowanie na coraz mocniej zaciśniętym hamplu.

 

W moim przypadku zawsze działało :D

 

 

 

Ale nie o tym ten temat :yes: Będę obserwował, bo jutro nie jadę tylko dlatego, że się pochorowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, że wycieczka była udana, w końcu pojechała świetna ekipa. Brawa dla kolegów, bo naprawdę się nie spodziewałem takiej ekipy :(

 

Również czekam na powtórkę...

 

Ps. Kopaczus jeszcze raz dzięki za klocki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...